Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 03.04.2017 | Powiększ tekst:

Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej

Szeroki Kadr ma wielki zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników fotografii na wystawę jedyną w swoim rodzaju, autorstwa Michała Kościa. Wernisaż już 6 kwietnia!

Komentarze: 0
ŻUBRY

Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej” można oglądać od 7 kwietnia 2017 roku w klimatycznych wnętrzach Państwowej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Aleja Na Skarpie 27.

Autorem zdjęć jest białostocki fotoreporter i fotograf Michał Kość, którego pasją jest obserwowanie i fotografowanie żubrów w ich naturalnym środowisku.

Na wystawę składają się 26 fotografie w dużych formatach (24 szt. – 100x70 cm oraz 2 szt. – 200x80 cm), co pozwala wydobyć piękno i niezwykłość kadrów, jak też – wraz z eksponatami ze zbiorów PAN Muzeum Ziemi, jak np. szkielet prażubra – zbudować unikalny, magiczny nastrój ekspozycji. 

Więcej o Michale Kościu:

https://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/michal-kosc

„Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej” to fotograficzny zapis zachowań, obyczajów, stanów emocjonalnych, ale także urody i niepowtarzalności tych majestatycznych zwierząt. Z drugiej strony prezentowane zdjęcia pokazują, specyficzne dla autora, podejście do ich fotografowania. Michał Kość wykorzystuje zjawiskowe wschody i zachody słońca, łączy grę światła i posągowość sylwetek, bawi się złożonością krajobrazu i przede wszystkim wyczekuje moment, nie śpieszy się. Na jego zdjęciach odkrywamy różnorodne oblicza żubrów – raz jest to dostojne zwierzę wędrujące w blasku zachodzącego słońca, innym radośnie wierzgający nogami samiec, jeszcze innym żubrzyca otaczająca opieką swoje maleństwo, czy wreszcie stado oddające się błogiemu lenistwu. Zwierzęta z godnością, a czasami swadą i zadziwiającą lekkością, prezentują swe potężne ciała i czarują wielkimi oczami o nostalgiczny spojrzeniu. Każda fotografia to pasjonująca historia żubra lub żubrów, na każdej też widoczne są zaangażowanie fotografa i jego osobisty, pełen szacunku i podziwu, stosunek do tych niezwykłych zwierząt.

Na wystawie „Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej” pokazane są fotografie wykonane na wschodnich terenach województwa podlaskiego na przestrzeni ostatnich 10 lat. Bardzo trudno było wybrać tych 26 spośród tysięcy zdjęć, jakie w tym okresie powstały. Dlatego ich głównym zadaniem jest pokazanie piękna oraz wyjątkowości żubrów, ale – niejako przy okazji – rozbudzenie wyobraźni i wywołanie u widzów nieodpartej potrzeby jeszcze bliższego ich poznania. 

Żubry

Żubry

Wszystkie fotografie: Michał Kość

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

jojas

Krok po kroku – 5 minut przy komputerze – 7 błędów edycji2018-02-18 07:49:44 jojas

Fajny artykuł. A tak celem wyjaśnienia co niektórym. Artykuł jest o tym że proces twórczy…

Redakcja-SK

Artur Nyk2018-02-15 15:50:08 Redakcja-SK

niestety żaden wpis nie oczekuje na akceptację. Prosimy o ponowny komentarz.…

lenek77

Artur Nyk2018-02-15 11:21:12 lenek77

Mi również wywiad bardzo się podobał - szczery naturalny przekaz bez napinki chyba odrobię…

opti

Artur Nyk2018-02-15 02:39:04 opti

Ciekaw jestem , czy i kiedy zamieści admin zamieści mój post /byłem nie zalogowany/…