Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 17.12.2019 | Kolor tła:

Wyjście wideo w formacie RAW w aparatach Nikon Z7 i Z6


Mamy wspaniałe wieści! W pełnoklatkowych aparatach bezlusterkowych Z7 i Z6 zostanie włączone wyjście wideo w formacie RAW. Funkcja ta zostanie wprowadzona wraz z opublikowaniem wersji oprogramowania 2.20.

Firma Nikon jest pierwszym producentem aparatów, który zapewnił przesyłanie danych wideo w formacie RAW bezpośrednio z wyjścia HDMI pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego. Użytkownicy aparatów Z7 i Z6 będą mogli przesyłać 12-bitowy strumień danych wideo RAW do zewnętrznego rejestratora Atomos Ninja V1, który wchodzi w skład zestawu Nikon Z6 Essential Movie. 

Strumień wideo rejestrowany jest w opracowanym w 2018 roku przez Apple Inc. formacie ProRes RAW. Zachowuje on dokładność odwzorowania kolorów oraz zapewnia lepszą widoczność szczegółów w jasnych i ciemnych obszarach. Filmowcy docenią maksymalną swobodę podczas gradacji kolorystycznej bez spowalniania edycji – idealną przy postprodukcji nagrań HDR.

Aby włączyć funkcję przesyłania danych wideo w formacie RAW należy pobrać aktualizację oprogramowania w wersji 2.20, a następnie przekazać aparat do wybranego centrum serwisowego firmy Nikon. Usługa ta jest bezpłatna dla wszystkich aparatów Nikon Z6, które zostały zakupione w zestawie Z6 Essential Movie Kit. Jeżeli sprzęt został zakupiony w tym zestawie i nie ma jeszcze wstępnie zainstalowanej obsługi wyjścia wideo w formacie RAW, to najbliższe centrum serwisowe firmy Nikon zainstaluje ją bezpłatnie po okazaniu dowodu zakupu.

Informację na temat wysokości opłaty za usługę włączenia funkcji dla pozostałych zestawów uzyskać można w każdym centrum serwisowym firmy Nikon. 

Fundamentem serii Z firmy Nikon jest doskonała jakość zdjęć, a udostępnienie danych wideo w formacie RAW na wyjściu HDMI jest ważnym udoskonaleniem dla wszystkich filmowców. Dzięki przyszłym uaktualnieniom oprogramowania, aparaty z serii Z nadal będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby użytkowników oraz oferować funkcje nowej generacji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: NIKON.

Więcej informacji na temat nagradzanych produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…