Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 27.07.2017 | Kolor tła:

Warsztaty reportażu prasowego z duetem Sokół w Akademii Nikona

Marzą Wam się publikacje ilustrowane Waszymi zdjęciami? A może już udało Wam się sprzedać pierwsze zdjęcia do prasy lub magazynów on-line’owych? Nasi eksperci, Łukasz Sokół - fotograf i Beata Łyżwa-Sokół - szefowa Działu Foto w Gazecie Wyborczej, przekażą Wam swoją cenną wiedzę. Pod ich okiem zrealizujesz materiał i przygotujesz go do prezentacji w wybranym tytule.

Wszystkie etapy realizacji materiału prasowego

Warsztaty mają na celu przygotowanie do samodzielnego wykonywania fotoreportażu do publikacji prasowych. W czasie ich trwania Uczestnicy zapoznają się ze współczesnymi trendami w fotografii prasowej oraz poszczególnymi etapami pracy nad reportażem w teorii i praktyce. Zajęcia w formie dyskusji, prezentacja materiałów prasowych, konsultacje.

Dla amatorów i zawodowców

Warsztaty skierowane są do fotografów pragnących realizować spójne materiały fotograficzne i publikować je w prasie bądź na portalach poświęconych fotografii. Zapraszamy amatorów oraz zawodowców, wszystkich, którzy chcą aby opowiadane przez nich historie trafiły do szerszego grona odbiorców. Amatorzy zdobędą wiedzę dotyczącą relacji fotograf–redakcja, zasad publikacji zdjęć w prasie drukowanej i elektronicznej oraz form prezentacji swoich dokonań. Zawodowcy dopracują umiejętności związane z pracą z bohaterem zdjęć, podejściem do klasycznych tematów fotograficznych oraz dostaną szansę zapoznania się z oczekiwaniami redakcji dot. realizacji konkretnych materiałów.

Każdy Uczestnik powinien przynieść na warsztaty swoje fotografie, do 30 sztuk w formacie JPG.  Powinien mieć ze sobą także: aparat fotograficzny, ulubione obiektywy, komputer, czytnik kart, notes i dyktafon do używania w czasie zadań praktycznych (wystarczy opcja nagrywania w telefonie komórkowym).

   •  

   Dlaczego warto?

   • Poznasz wszystkie etapy realizacji materiału prasowego.
   • Dowiesz się, jak wyszukiwać bohaterów swoich zdjęć i jak z nimi pracować.
   • Dowiesz się, jak współpracować z redakcjami magazynów i w jakiej formie prezentować swoje materiały, zależnie od wybranej historii. Pod okiem prowadzących zrealizujesz materiał i przygotujesz go to prezentacji w wybranym tytule.


 

Łukasz Sokół

Łukasz Sokół

Łukasz Sokół

Wszystkie fotografie: Łukasz Sokół.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:Akademia Nikona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

joannabrozek555

Bragi J Ingibergsson2020-10-26 18:31:48 joannabrozek555

Przepiękne zdjęcia.…

joannabrozek555

David Yarrow2020-10-26 17:55:09 joannabrozek555

Warto obejrzeć te naturalne fotografie przyrody.…

joannabrozek555

Daniel Řeřicha2020-10-26 17:49:00 joannabrozek555

Fantastyczne fotografie , nie są dziełem przypadku ale świadomych ujęć.…

joannabrozek555

Tomasz Kuriata2020-10-26 17:33:23 joannabrozek555

Znakomite fotografie architektury…