Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 16.01.2019 | Powiększ tekst:

PORTRETY MIASTA, CZYLI FOTOGRAFUJ, NIE PSTRYKAJ

Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego

Komentarze: 1

20.01 (Niedziela) 11.00
„PORTRETY MIASTA, CZYLI FOTOGRAFUJ, NIE PSTRYKAJ”

Druga edycja cyklu poświęconego fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej. W trakcie trzech kolejnych spotkań (20.01., 17.02., 24.02.) poszukamy śladów street photo i fotografii portretowej wśród zdjęć wykonanych podczas okupacji i Powstania Warszawskiego. W części warsztatowej prowadzonej przez znanego polskiego artystę fotografika, członka ZPAF, Zbigniewa Furmana, uczestnicy samodzielnie wykonają zdjęcia ukazujące obecne oblicza miasta i jego mieszkańców. Dodatkowo jedno ze spotkań odbędzie się w siedzibie partnera cyklu, salonie Sigma ProCentrum. W jego trakcie tworząc portrety będzie można wypróbować najnowszy sprzęt fotograficzny oferowany przez tą sieć.

Zajęcia są przeznaczone dla fotografów posiadających aparaty z wymienną optyką.

MPW, Biblioteka oraz Salon Sigma ProCentrum,
Udział po rejestracji (liczba miejsc ograniczona, podczas rezerwacji należy podać typ posiadanego aparatu): foto@1944.pl

Komentarze

maryan

Brakuje w informacji szczegółów odnośnie do miejsc, gdzie w Warszawie zaplanowano owe warsztatowe spacery po mieście. Dla mnie to ważna informacja, a ja nie lubię się dopytywać, bo to powinno się znaleźć już w ogłoszeniu. Także nie podano godzin owych spotkań, a to jest ważne, aby zaplanować swój czas. Intrygujące jest także, dlaczego potencjalny uczestnik miałby podawać typ posiadanego aparatu. I dlaczego ma to kogoś obchodzić akurat w Muzeum Powstania Warszawskiego. O ewentualnej odpłatności także nie wspomniano. Czyżby to było free? Czemu tego wszystkiego nie podano od razu?

Miło, że Szeroki Kadr promuje takie akcje na swojej stronie, ale przydałoby się, aby, po pierwsze, ktoś nie oszczędzał klawiatury, no i po drugie, aby podawano takie ogłoszenia z większym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

zorro

Dominika Cuda2019-03-15 12:40:48 zorro

Upowszechnianie zgorszenia, żeby nie powiedzieć inaczej. Normalizowanie zła. Chcąc się wybić…

a.rz.m

Pionierzy fotografii. William Henry Fox Talbot. Co fotografia ma wspólnego z pułapką na myszy?2019-03-14 07:07:31 a.rz.m

Do zgłębienia zagadnień historii fotografii dobra jest pozycja lekturowa "Historia fotografii"…

gataro

Giles Clement2019-03-12 22:19:43 gataro

Podziwiam ...:)…

kasia98

Fotografia dla początkujących – kompozycja i kadrowanie2019-03-09 19:24:55 kasia98

Jak się pogoda poprawi, zacznę testować ustawienia kadru…