Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 09.11.2018 | Powiększ tekst:

Festiwal Terra

TERRA - 18 Festiwal Slajdów Podróżniczych
Podróże na kinowym ekranie

Komentarze: 0

Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend na kolejną osiemnastą edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, który odbędzie się 1 i 2 grudnia w warszawskim Kinie Wisła.

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: rodzinna wędrówka przez Góry Skaliste w USA i Kanadzie, zdobycie 7 najwyższych szczytów Afryki, rowerowa ekspedycja przez zimowy Bajkał, przejazd autem od Ziemi Ognistej aż do Alaski przez dwie Ameryki, eksploracja Namibii, odkrywanie mało znanych klimatów Kuby, niezwykłe historie zwykłych ludzi z Polski i przejście pieszego szlaku o długości 4700 km  wzdłuż Pacyfiku.

Gośćmi Festiwalu będą Robert Gondek - pasjonat Afryki realizujący projekt wejścia na najwyższe szczyty tego kontynentu, Kamila Kielar - specjalistka od samotnych wyjazdów na północ typu adventure,  Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie, dziennikarze, autorzy książek,  Jakub Rybicki - fotograf i zimowy jeździec rowerowy,  Krzysztof Story  - dziennikarz wsłuchujący się w ludzkie historie,   Anna i Marcin Szymczakowie - geografowie, fotografowie, autorzy książek, Piotr Trybalski - dziennikarz, fotograf, autor książek,  Michał Woroch - fotograf, prelegent, organizator wypraw.

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

Festiwal TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są ludzie z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji oraz nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadzi liczną i wierną publiczność.

Bilet na jeden pokaz - 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl do 28 listopada
oraz osobiście  w kinie Wisła od 29 i 30 listopada
więcej informacji o festiwalu: www.festiwalTerra.pl
https://www.facebook.com/FestiwalTERRA

fot. R. Gondek

fot. R. Gondek

fot. Jakub Rybicki

fot. Jakub Rybicki

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

zorro

Dominika Cuda2019-03-15 12:40:48 zorro

Upowszechnianie zgorszenia, żeby nie powiedzieć inaczej. Normalizowanie zła. Chcąc się wybić…

a.rz.m

Pionierzy fotografii. William Henry Fox Talbot. Co fotografia ma wspólnego z pułapką na myszy?2019-03-14 07:07:31 a.rz.m

Do zgłębienia zagadnień historii fotografii dobra jest pozycja lekturowa "Historia fotografii"…

gataro

Giles Clement2019-03-12 22:19:43 gataro

Podziwiam ...:)…

kasia98

Fotografia dla początkujących – kompozycja i kadrowanie2019-03-09 19:24:55 kasia98

Jak się pogoda poprawi, zacznę testować ustawienia kadru…