Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 25.08.2017 | Kolor tła:

STREET ART PHOTO CALL - termin do 1 września!

Lada moment rusza Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO. Prześlij swoje zgłoszenie na konkurs fotografii ulicznej. 

Zapraszamy do udziału w konkursie fotografii ulicznej, organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2017.

Jego celem jest wyłonienie najciekawszych prac o charakterze Street Photo i zaprezentowaniu ich w witrynach sklepowych jednej z głównych ulic Białegostoku – ulicy Lipowej.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres:
STREET@INTERPHOTO.PL

WAŻNE DATY KONKURSU:
1/09/2017 23:59 – ostateczny termin wysyłania fotografii
5/09/2017 – potwierdzenie wybranych osób przez e-mail
19/09/2017 17:00 – wernisaż wystawy na ulicy Lipowej

O FESTIWALU:

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO odbywa się co dwa lata i jest aktualnie jednym z ważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce.

Wyróżnia się wysokim poziomem artystycznym i obejmuje nie tylko działania wystawiennicze ale również spotkania, prelekcje, warsztaty, pokazy multimedialne, konkursy szkolne, działania łączące fotografię z muzyką czy literaturą, oraz gry miejskie.

Głównym tematem festiwalu, niezależnie od edycji jest GRANICA, ze wszelkimi przynależącemu temu hasłu wymiarami od Genius Loci po obszary indywidualnego doświadczenia w płaszczyźnie duchowej czy eksperymentalnej.  


Organizatorzy – Stowarzyszenie Forum Fotografii i Multimediów – tworzą w podlaskim regionie przygranicznym miejsce wymiany doświadczeń,  oraz współpracy twórców ze Wschodu i Zachodu Europy podejmujących w swojej działalności ważne tematy społeczne, tożsamościowe i formalne – dotyczące współczesnych mediów jako wypowiedzi artystycznej. Dzięki fotografii stale poszerzają międzynarodową platformę dialogu transgranicznego w kontekście rozwoju społeczeństw demokratycznych, przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości i wrażliwości mieszkańców przynależących do różnych tradycji kulturowych na aspekty wolnościowe.


Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu została poszerzona o współpracę z jurorami, recenzentami i ekspertami z niemal całej Europy reprezentującymi podobne wydarzenia w najważniejszych ośrodkach kultury naszego kontynentu. Dzięki nim festiwal wzbogacono o INTERPHOTO Grand Prix oraz międzynarodowe Portfolio Review. 

We wrześniu rusza III edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO 2017, którego tematem przewodnim są "Granice Tolerancji".

W tym roku oprócz artystów z różnych krajów podczas festiwalu będziemy gościć recenzentów odpowiedzialnych za podobne wydarzenia z miast europejskich tworzących środowisko opiniotwórcze nie tylko w obszarze Europy, ale również całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO

W ramach festiwalu odbędą się 34 wystawy indywidualne i zbiorowe artystów z kraju i z zagranicy. 

Będzie miało miejsce ponad 50 różnych działań, w tym warsztaty (np. rzadkie w Europie warsztaty dagerotypu prowadzone przez artystów litewskich), pokazy filmowe, spotkania, wykłady i inne formy rozmowy przez fotografię i o fotografii. 


Ogółem w wystawach, warsztatach, wykładach i meetingach weźmie udział ponad 200 artystów. W realizację festiwalu zaangażowało się ponad 30 organizacji i instytucji, a na działania Interphoto będzie się można natknąć w ponad 23 miejscach: instytucjach kultury, uczelniach wyższych, placówkach oświatowych, klubach osiedlowych, kawiarniach, siedzibach organizacji pozarządowych oraz w przestrzeni publicznej. 


Tematem tegorocznej edycji są „Granice Tolerancji”, na który odpowiedzą między innymi tacy artyści jak Martin Kollar, Istvan Halas, Andrij Bojarov, Arnis Balcus, Maria Kapajeva, Jan Pohribny, Alexander Vasukovich, Bogdan Konopka. Festiwal zaprezentuje również wiele wystaw zbiorowych, z których najważniejszymi będą prezentacja kuratorska Lecha Lechowicza Grupy Zero-61 czy prezentacja kuratorska Adama Mazura „Central by East Central” współczesnej fotografii bloku post-komunistycznego.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://www.interphoto.pl/https://www.facebook.com/bialystokinterphoto/Powiązane tematy

Białystok nas rozpieszcza - INTERPHOTO 2015! Polecamy fantastyczny festiwal.

Białystok nas rozpieszcza - INTERPHOTO 2015! Polecamy fantastyczny festiwal.
rozwiń

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

blaszka

Fotografia szczeniąt w hodowli2024-02-21 09:59:04 blaszka

Ja się nie zgodzę. Jednak robotę AI widac od razu. Tu nie widać ;)…

blaszka

Pastisz2024-02-21 09:53:51 blaszka

Świetne zdjęcia konkursowe. To nr 1 faktycznie zasługuje na nr 1…

kania-ruda

Wszystkie kolory jesieni, czyli dlaczego nie warto chować aparatu do szafy2024-02-15 21:35:37 kania-ruda

Z tym słońcem nie można się do końca zgodzić,bywa że sytuacja i widok są naprawde…

kania-ruda

Łukasz Bożycki2024-02-15 21:05:08 kania-ruda

Nie można się napatrzeć. Podziw" to za mało powiedziane!!…