Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 15.01.2022 | Kolor tła:

„Sport Olimpijski” – wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem

14 stycznia, podczas tegorocznego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, odbył się wernisaż wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Fundacja UFF prezentuje prace artysty – fotografa Adama Nurkiewicza. Będą dostępne na wolnym powietrzu przy ul. Krupówki 40, do 28 lutego 2022 r.

Wystawa jest efektem pracy Adama Nurkiewicza. Osobiste zaangażowanie, indywidualne spojrzenie na sport i ogromna potrzeba zatrzymania w kadrze magicznej chwili to sposób na opowiedzenie historii o wyjątkowych ludziach. O ich pasji, walce i nadziei czyli o tym czego wszyscy potrzebujemy i z czym się mierzymy na co dzień. Fotografie pochodzą z Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, a także Igrzyskach Paraolimpijskich.

„Fotografia to moja pasja i to łączy mnie z Fundacją UFF, która jest organizatorem wystawy. Serdecznie zapraszam. Dokumentuję wyjątkowe chwile, warte uwagi. Jeśli te fotografie sprawią, ze na chwilę się zatrzymamy to znaczy, ze było warto! – zaprasza Adam Nurkiewicz, autor zdjęć.
Każdego dnia oglądamy wiele zdjęć, które budzą w nas emocje i kształtują nasze poczucie estetyki. Uczą nas. Fotografia to szansa na wyrażanie siebie, na zwracanie uwagi, na zatrzymanie tego co ulotne.

„Fundacja UFF zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży oraz promocją fotografii. Na co dzień organizujemy warsztaty fotograficzne i filmowe. Naszą misją jest też promocja fotografii jako ważnej dziedziny sztuki współczesnej. Przykładem jest ta wystawa. Cieszymy się, że jej inauguracja przypadła w czasie największego i jednocześnie najbardziej prestiżowego zimowego wydarzenia sportowego. Liczymy, że wielu miłośników sportu będzie miało okazję ją obejrzeć – zwłaszcza, że ma formułę outdoorową i jest dostępna dla każdego.” - informuje Szymon Glonek - Prezes Zarządu Fundacji UFF.

Autor: Adrian Stykowski

Adam Nurkiewicz - lubi nieoczywiste punkty widzenia. Jest wolnym strzelcem, współpracującym z agencją Getty Images. Od lat fotografuje rywalizację sportowców z niepełnosprawnościami intelektualnymi podczas zawodów Olimpiad Specjalnych. Fotograf Artysta zrzeszony w ZPAF i Fotoklubie RP. Kolekcje jego fotografii znajdują się w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Paraolimpijskim oraz w wielu związkach sportowych. Należy do Stowarzyszenia Fotoreporterów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych (AIPS), Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (FIJ) oraz Press Clubu. Wraz z gronem koleżanek i kolegów założył Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików i Akademii Nikona. Rowerzysta, który uwielbia kaligrafować po arabsku.

Fundacja UFF - zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży. Główne działania Fundacji to warsztaty fotograficzne i filmowe. Spotkania z twórcami, fotografami, operatorami, reżyserami. Główny program jaki obecnie prowadzi Fundacja to warsztaty: 'Fotograficzna Podstawówka" w których wzięło już udział 1435 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. W lipcu i sierpniu 2021 wraz z fotografem Adamem Nurkiewiczem przygotowała wystawę „Sport Olimpijski”, która była prezentowana na Placu Zamkowym w Warszawie. Kolejną wystawą zrealizowaną - w tej samej lokalizacji - w listopadzie 2021 były „Pielęgniarki na linii frontu” Andrzeja Trawińskiego, zaś w grudniu „Alegorie” Marka Czarneckiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

krzysztof

Daleka obserwacja2024-04-13 12:19:09 krzysztof

Nie musicie Państwo podsuwać które zdjęcie jest najlepsze Pan Jan Ulicki będzie doskonale…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…