Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 20.05.2022 | Kolor tła:

Puls afrykańskiej natury - Artur Stankiewicz

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na niezwykłą wystawę afrykańskich fotografii absolwenta Instytutu Nauk Geologicznych we Wrocławiu, dr Artura Stankiewicza. Ekspozycję będzie można obejrzeć już od 4-go czerwca 2022 w przestrzeniach Muzeum Przyrodniczego przy ulicy Sienkiewicza 21 we Wrocławiu. Na wystawie zatytułowanej “Puls afrykańskiej natury” zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac fotograficznych z ostatnich lat działalności tego znakomitego fotografa. Serdecznie zapraszamy!

Tytuł: PULS AFRYKAŃSKIEJ NATURY, wystawa autorska zdjęć fotografii przyrody afrykańskiej

Czas trwania: 04.06-30.10.2022

Miejsce: Muzeum Pzyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego

Patronaty: Uniwersytet Wrocławski, Wild Encouter Safrais, CMC Photo, Fundacji Nova Ars Polaniae

Autor jest fotografem przyrody afrykksniej używającym sprzętu Nikon od 1995 roku, nagrodzony na miedzynarodowych konkursach takich jak Memoriał Maria Luisa, MontPhoto, Nature Photographer of the Year, Siena Photo Awards, Monovisions, Outrooor Photographer of the Year, AUDUBON. Autor jest aktywnym członkiem NPS.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na niezwykłą wystawę afrykańskich fotografii, absolwenta Instytutu Nauk Geologicznych we Wrocławiu, dr Artura Stankiewicza, którą już od 4-go czerwca 2022 będzie można obejrzeć w przestrzeniach Muzeum Przyrodniczego przy ulicy Sienkiewicza 21 we Wrocławiu. Na wystawie zatytułowanej “Puls afrykańskiej natury” zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac fotograficznych z ostatnich lat działalności tego znakomitego fotografa. Serdecznie zapraszamy! Artur jest fotografem i miłośnikiem przyrody od wielu lat. Jego niezwykła pasja do natury kierowała również jego życiem zawodowym, od studiów magisterskich na geologii we Wrocławiu, doktoratu z geochemii w USA, aż po pracę przy poszukiwaniu ropy i gazu na całym świecie. Po blisko 30 latach ciągłych podróży i niełatwej pracy w międzynarodowych korporacjach naftowych, Artur zdecydował się porzucić swoje dotychczasowe zajęcie i całkowicie poświęcić się pasji fotografowania dzikich zwierząt i przyrody. Szczególnym uczuciem i zainteresowaniem darzy Afrykę – kontynent, na którym spędza każdą wolną chwilę, wciąż pogłębiając wiedzę na temat lokalnej przyrody, zwierząt i ich zachowań. Jego podejście do fotografii cechuje niespotykana empatia – uwagę skupia przede wszystkim na zrozumieniu zwierząt, a w swoich pracach stara się subtelnie pokazać ich niezwykłe życie w środowisku naturalnym, w warunkach i świetle uwydatniających ich piękno, ale również bogactwo całego ekosystemu.

Fotografie Artura Stankiewicza były prezentowane na łamach wielu polskich i zagranicznych publikacji książkowych, jak również w licznych periodykach poświęconych fotografii. Jego prace wyróżniano w prestiżowych konkursach fotograficznych jak Siena International Photo Awards (SIPA), Nature Photographer of the Year (NPOTY), Bird Photographer of the Year (BPOTY), Audubon, Monovisions, Memorial Maria Luisa czy MontPhoto. Artur czynnie wspiera wybrane organizacje wspomagające ochronę zwierząt w Afryce takie jak Sheldrick Wildlife Fund, Frankfurt Zoological Society czy Bushlife Conservancy.

„Bardzo często rozmowy fotografów przyrody koncentrują się na sprzęcie, ustawieniach czy kadrowaniu. Oczywiście są to istotne aspekty potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia, ale w mojej opinii ważniejsze jest zrozumienie zachowań zwierząt, ich habitatów, uczuć – podejście do fotografii przyrody z empatią przez duże E” – Artur Stankiewicz.

arturstankiewicz@mac.com
https://arturstankiewicz.com/pl/
https://www.facebook.com/arturstankiewiczphotography
https://www.instagram.com/arturstankiewiczphotography/

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

Skibek

Pastisz2024-02-24 17:57:37 Skibek

Wow! Naprawdę dużo ciekawych prac! Widać, że w wiele z nich włożono dużo pracy…

blaszka

Fotografia szczeniąt w hodowli2024-02-21 09:59:04 blaszka

Ja się nie zgodzę. Jednak robotę AI widac od razu. Tu nie widać ;)…

blaszka

Pastisz2024-02-21 09:53:51 blaszka

Świetne zdjęcia konkursowe. To nr 1 faktycznie zasługuje na nr 1…

kania-ruda

Wszystkie kolory jesieni, czyli dlaczego nie warto chować aparatu do szafy2024-02-15 21:35:37 kania-ruda

Z tym słońcem nie można się do końca zgodzić,bywa że sytuacja i widok są naprawde…