Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 14.05.2018 | Kolor tła:

Nikon mecenasem Grand Press Photo 2018

Firma Nikon po raz ósmy została mecenasem Grand Press Photo – prestiżowego konkursu fotograficznego organizowanego przez miesięcznik „Press”. Jego  celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości.

Grand Press Photo to ogólnopolski konkurs skierowany do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Konkurs wyróżnia się fachowym jury, którego przewodniczącym jest co roku laureat World Press Photo. Dotychczas byli to m.in. Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju, Finbarr O’Reilly, Paul Hansen czy Christopher Morris. W skład jury wchodzą również polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

Jest to 14. edycja konkursu, której przewodniczącym Jury został Stefano De Luigi – włoski fotoreporter, członek prestiżowej agencji fotograficznej VII oraz czterokrotny laureat konkursu World Press Photo. Gala rozdania nagród Grand Press Photo 2018 odbędzie się 17 maja br. w Kinie Praha w Warszawie.

Nikon Polska jest mecenasem Grand Press Photo już po raz ósmy. W tegorocznej edycji konkursu firma przyzna specjalną, dodatkową nagrodę o wartości 5 tys. zł dla autora wybranego zdjęcia.

NIKON Corporation
NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów. W Polsce firmę reprezentuje NIKON CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. W Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich 180 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl.

Więcej informacji na temat nagradzanych produktów firmy Nikon można znaleźć pod adresem www.europe-nikon.com

Dodatkowe informacje
Olga Chełchowska
Walk PR
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
tel. 503 825 061
olga.chelchowska@walk.pl 

Dominika Pławiak
Walk PR
ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
tel. 797 003 575
dominika.plawiak@walk.pl 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…