Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 08.01.2020 | Kolor tła:

Nikon D780. Twórz swoje najlepsze dzieła

Nikon przedstawia lustrzankę cyfrową o szerokich możliwościach, która z nadmiarem spełnia oczekiwania kreatywnych fotografów dotyczące aparatów pełnoklatkowych.

Aparat D780 to niezawodny partner dla odważnych twórców, zapewniający wspaniałą jakość zarówno zdjęć, jak i filmów.

Nikon D780 to solidny korpus wyposażony w szybki, hybrydowy system AF przeznaczony do fotografowania w trybie podglądu na żywo oraz szybki, potężny, 51-polowy system AF z detekcją fazy do fotografowania z użyciem wizjera. Podczas fotografowania w trybie podglądu na żywo fotografowie i filmowcy korzystają z tego samego systemu AF, który zastosowano w uznanym aparacie bezlusterkowym Nikon Z 6. Dzięki autofokusowi z detekcją oka użytkownicy mogą uchwycić każde spojrzenie, podczas gdy funkcja AF przy słabym oświetleniu umożliwia fotografowanie już przy poziomie ekspozycji -6 EV. Fotografowie korzystający z wizjera docenią znakomitą funkcję śledzenia oraz szybkie przełączanie zaawansowanych trybów AF.

Uniwersalność aparatu jest dodatkowo zwiększona przez dużą szybkość wykonywania zdjęć seryjnych: do 7 kl./s podczas fotografowania z użyciem wizjera i 12 kl./s przy fotografowaniu w cichym trybie z podglądem na żywo. Na uwagę zasługuje też niesamowicie krótki czas otwarcia migawki wynoszący 1/8000 s, zapewniający swobodę synchronizacji z lampami błyskowymi firmy Nikon. Czas otwarcia migawki można wydłużyć aż do 900 sekund, co idealnie sprawdza się przy rejestrowaniu ekspresyjnych smug świetlnych lub nocnych pejzaży.

Filmowcy docenią jakość materiałów wideo nagrywanych lustrzanką D780. Dzięki matrycy o rozdzielczości 6K aparat rejestruje filmy 4K/UHD z szybkością 30p / 25p / 24p bez współczynnika kadrowania. Ponadto, aparat pozwala na podłączenie zewnętrznego rejestratora w celu nagrywania bogatych w kolory filmów HLG HDR, które można wyświetlać bezpośrednio na kompatybilnym telewizorze lub monitorze.

Jordi Brinkman, kierownik ds. produktów w firmie Nikon Europe, powiedział:
Wielu fotografów uwielbia lustrzanki cyfrowe i czekało na aparat taki jak D780. To idealne rozwiązanie dla entuzjastów lustrzanek cyfrowych, którzy chcą zarówno fotografować, jak i filmować. Dla osób chcących odkrywać możliwości aparatów bezlusterkowych mamy natomiast system Z! Cieszymy się, że możemy zapewnić nieograniczoną swobodę tworzenia zarówno miłośnikom lustrzanek, jak i zwolennikom systemu bezlusterkowego”.

Podsumowanie najważniejszych cech

AF PODCZAS FOTOGRAFOWANIA Z UŻYCIEM WIZJERA. 51-polowy AF z detekcją fazy działa nawet przy poziomie oświetlenia -3 EV. Masz do dyspozycji znakomitą funkcję śledzenia oraz możesz szybko przełączać zaawansowane tryby AF.


AF W TRYBIE PODGLĄDU NA ŻYWO. 273-polowy hybrydowy system AF działa nawet przy poziomie oświetlenia -4 EV, a w trybie AF przy małej jasności do -6 EV (w przypadku fotografowania obiektywem o maksymalnym otworze względnym f/2 lub większym). AF z detekcją oka jest dostępny podczas fotografowania.


ZDJĘCIA SERYJNE Z PRĘDKOŚCIĄ NAWET 12 KL./S. Wykonuj zdjęcia z szybkością do 7 kl./s z AF/AE lub do 12 kl./s podczas fotografowania w cichym trybie z podglądem na żywo. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można wykonywać nawet w formacie RAW.


WIZJER OPTYCZNY I ODCHYLANY EKRAN DOTYKOWY. Wizjer optyczny o powiększeniu 0,70x zapewnia szerokie pole widzenia i 100-procentowe pokrycie kadru. Odchylany monitor LCD o rozdzielczości 2 359 000 punktów umożliwia dotykowe wyzwalanie migawki oraz obsługiwanie autofokusa.


DOSKONAŁA JAKOŚĆ ZDJĘĆ. Obiektywy z mocowaniem F. Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,5 mln pikseli Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 Czujnik RGB o rozdzielczości 180 000 pikseli i zaawansowany system rozpoznawania scenerii, te same co w lustrzance D850.


ULTRASZEROKI ZAKRES CZUŁOŚCI ISO. Lustrzanka D780 ma szerszy zakres czułości ISO niż uznany model D850. Zakres ISO 100–51200, z możliwością zwiększenia do 204800 lub zmniejszenia do ISO 50.


PEŁNOKLATKOWE FILMY REJESTROWANE LUSTRZANKĄ CYFROWĄ. Nagrywaj filmy w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p/25p/24p bez współczynnika kadrowania. Rejestruj bogate kolory w formacie N-Log lub Hybrid Log Gamma (HLG).

TWÓRCZA SWOBODA. Wbudowana funkcja nagrywania filmów poklatkowych. Zdjęcia o rozdzielczości 2 mln pikseli rejestrowane z niesamowitą prędkością 120 kl./s. Funkcja digitalizacji negatywów, dostępna w menu aparatu. I nie tylko.


SZYBKIE PRZESYŁANIE ZDJĘĆ. Dzięki bardzo szybkiemu przesyłaniu danych i łączności bezprzewodowej można łatwo pokazać zdjęcia światu. Aplikacja SnapBridge pozwala użytkownikom na przesyłanie plików JPEG i RAW do dowolnego urządzenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…