Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 24.11.2020 | Kolor tła:

Anna Bedyńska w wirtualnej galerii www.virturama.pl

Zapraszamy do wirtualnej galerii www.virturama.pl na premierową wystawę Anny Bedyńskiej pt.„Portret w Koronie”. Projekt w całości został zrealizowany podczas lockdownu. Autorka za pośrednictwem komunikatorów internetowych odwiedziła domy swoich przyjaciół rozsianych po całym świecie i zrobiła im zdjęcia. Artystka konsekwentnie wykorzystała  medium jakim jest internet. Cała realizacja projektu, oraz jego prezentacja odbywają się w sieci. Dzięki świadomemu wykorzystaniu środka przekazu, projekt jest wielowątkowy. Opowiada nie tylko o życiu różnych ludzi w czasie epidemii ale także o tym jak internet stał się nieodzownym elementem naszej egzystencji i w jaki sposób wpłyną na komunikację międzyludzką. Anna Bedyńska tak mówi o swoim projekcie: 

„Mówi się, że covid jest demokratyczny, że wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji. Płyniemy na tej samej łodzi. Jednak nie jest tak do końca. Owszem, jest burza, wszyscy jesteśmy na morzu, ale jedni płyną na wielkim statku, inni na małej łódeczce, a jeszcze inni płyną wpław. Każdy ma inną historię … nigdy nie wiemy co dzieje się za zamkniętymi drzwiami dopóki ich nie otworzymy. Postanowiłam zapukać do paru domów i dowiedzieć się co słychać u tych w Warszawie, Londynie, Szanghaju, Mińsku, Brukseli, Moskwie i innych miejscach na świecie, gdzie szaleje burza. Jednak spotkania te były wyjątkowe bo dzieliły nas tysiące kilometrów, a sesje fotograficzne odbywały się za pośrednictwem komunikatorów internetowych”.  

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 28 listopada o 13.00. Autorka opowie o swoim projekcie i oprowadzi widzów po wystawie za pośrednictwem platformy zoom. Link do spotkania https://us02web.zoom.us/j/8189480219... 

Spotkanie odbędzie się w czasie rzeczywistym i nie będzie rejestrowane dla tego warto wziąć w nim udział. Bądźcie z nami bo „Virturama jest wszędzie”. 

Anna Bedyńska -fotografka, fotoreporterka, dokumentalistka oraz autorka filmów, wielokrotnie nagradzana na konkursach takich jak World Press Photo, czy Grand Press Photo. Posiada wieloletnie doświadczenie jako fotograf-dokumentalista realizując projekty społeczne, pracując dla największej gazety ogólnopolskiej Gazeta Wyborcza oraz jako wykładowca Fotografii Prasowej na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotnie uhonorowany stypendiami Ministerstwa Kultury Polskiej. Laureat World Press Photo. 

Anna pracując zwraca szczególną uwagę na zmiany społeczne we współczesnym społeczeństwie. Jej projekty „Dad in Action”, „Clothes for Death" i „Go Home”, „Kids” zostały wykorzystane jako ogólnopolska kampania społeczna na rzecz humanizacji śmierci i porodu. Obecnie mieszka w Tokio.

 Niektóre nagrody: 

2017 - Zdjęcie roku - Grand Press Photo 

2017 - Grand Press Photo - Portret I nagrody 

2015 - Grand Press Photo - I Nagroda Ludzie i Kultura 

2013 - World Press Photo - III nagroda - Portret inscenizowany - Zuzia 

2013 - Grand Press Photo - III nagroda - Portret 

2013 - BZWBK Press Photo - II nagroda - Portret 

2009 - Grand Press Photo - II nagroda - People Story 

2008 - Grand Press Photo - II nagroda - People Story 

2007 - BZWBK Press Photo - III nagroda - People Story 

2006 - Grand Press Photo I nagroda - People Story - Dad in Action 

2006 - Grand Press Photo I nagroda - People Single - Baby in Nature 

2005 - Grand Press Photo Picture of a Year 

 

Anna Bedyńska

Anna Bedyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

daniello123

Rybacy Zalewu Wiślanego - ginący fach? Fotografie Grzegorza Klatki w Kątach Rybackich.2022-05-19 09:28:38 daniello123

Ja mam dla Państwa fajny i ciekawy film właśnie o rybołóstwie w Zalewie Wiślanym…

joannabroek

Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej2022-05-17 21:58:14 joannabroek

Ciekawe i przydatne pomysły na fotografię kulinarną , bardzo dobry pomysł z podziałem na pory…

jakub

Jakub Nowotyński2022-04-27 11:27:41 jakub

nie tak dawno :) od nagrania do premiery minęło około 2 miesięcy L(…

ssol_eden

Jak fotografować zawody sportowe – krótki poradnik2022-04-25 11:17:23 ssol_eden

Exstra podpowiedzi. Wykorzystam to w pracy z aparatem fotograficznym…