Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 27.10.2020 | Kolor tła:

Nikon Photo Contest 2020-2021

Nikon Europe ma przyjemność powiadomić o wznowieniu organizowanego raz na dwa lata międzynarodowego konkursu fotograficznego – Nikon Photo Contest 2020-2021 – oraz zaprasza fotografów zawodowych i amatorów z całego świata do składania zgłoszeń, począwszy od dnia dzisiejszego.

Nikon Photo Contest 2020-2021 obejmuje rywalizację w dziedzinie fotografii oraz filmów krótkometrażowych; do obu dziedzin zgłoszenia będą przyjmowane w kategoriach Open (Otwarta) i Next Generation (Nowe Pokolenie). 

Tematem przewodnim kategorii Open jest „Connect” („Łączność”), a obserwatorzy rzeczywistości zza obiektywu będą mieli za zadanie zastanowić się nad znaczeniem i wagą komunikacji, jak również więzi łączących ludzi z otaczającym ich światem. Poprzez swoje prace fotografowie powinni przedstawić unikalny punkt widzenia na „łączność”, jakiej doświadczają wokół siebie. 

Kategoria Next Generation, otwarta dla fotografów w wieku do 25 lat, będzie koncentrować się na temacie „Passion” („Pasja”). Jest to słowo, które pobudza do działania, skłania do empatii oraz ma w sobie moc zmieniania przyszłości. Niekiedy może ono wręcz poruszyć świat – i o to właśnie chodzi w tej kategorii. Jurorzy będą wypatrywać zdjęć oddających silne poczucie czystej i głębokiej pasji, bez względu na przedstawiony na nich obiekt. 

Tegorocznemu jury przewodzić będzie ponownie dyrektor artystyczny Neville Brody. Neville Brody to człowiek instytucja, którego kariera trwa już przeszło trzy dekady. Pracował dla najbardziej rozpoznawalnych globalnych marek w projektach obejmujących wszystko – od okładek albumów po branding korporacyjny, i pozostaje źródłem inspiracji dla wielu artystów, w tym młodych fotografików stających na czele nowego pokolenia. 

Nikon Photo Contest to jeden z najważniejszych tego typu konkursów na świecie. Organizowany jest od 1969 r. i dotychczas zgłoszonych zostało w nim ponad 1 710 000 prac przygotowanych przez 440 000 fotografów, nadających mu naprawdę międzynarodowy charakter. W poprzedniej (37.) edycji, celebrującej 50-lecie konkursu, udział wzięło łącznie około 33 000 fotografów ze 170 krajów świata, a zaprezentowali oni 97 369 prac. Liczba uczestników i zgłoszeń była rekordowa. 

Konkurs otwarty jest dla wszystkich fotografów profesjonalnych i amatorów, niezależnie od wieku, płci i narodowości. Z dodatkowymi informacjami na temat kategorii konkursowych, jak również szczegółami składania zgłoszeń można zapoznać się na stronie internetowej Nikon Photo Contest. Ogłoszenie laureatów zaplanowano na lipiec 2021 r. 

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu sportowego (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Z6 i Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, w Warszawie, przy al. Jerozolimskich 180, gdzie firma posiada również centrum serwisowe aparatów profesjonalnych. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie nikon.pl 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…