Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 25.08.2020 | Kolor tła:

Konkurs fotografii przyrodniczej

 Dzikie, piękne, polskie!  Otwarty konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody ! 

Z okazji 25-lecia działalności, Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.

Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, i zasługuje na naszą uwagę i ochronę. ZPFP po raz pierwszy organizuje otwarty konkurs fotografii przyrodniczej, aby zachęcić uczestników do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej.

Do konkursu „Dzikie, piękne, polskie” można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii oraz ojczystej przyrody, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie – zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2020 roku. Szczegółowy regulamin konkursu wraz z instrukcją wysyłania zgłoszeń można pobrać ze strony ZPFP. 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez ZPFP i partnerów Związku. Wyniki konkursu zostaną uroczyście ogłoszone podczas finału międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2020”, który odbędzie się w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie pod Warszawą 22 listopada 2020 (niedziela). W tym samym dniu odbędzie się wręczenie nagród. 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2020

Ogłoszenie wyników: 22 listopada 2020, Festiwal Wizje Natury 2020

Regulamin konkursu pod linkiem http://zpfp.pl/images/dokumenty/DPP-Regulamin.pdf

Konkurs jest organizowany w ramach Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2020” oraz obchodów 25-lecia istnienia Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Stowarzyszenie Związek Polskich Fotografów Przyrody jest największą i najstarszą polską organizacją zrzeszającą fotografów przyrody, amatorów i profesjonalistów. Jej celem jest promowanie i podnoszenie poziomu fotografii przyrodniczej i jej etycznej strony oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna a także udział w tworzeniu kultury narodowej, współuczestnictwo w ochronie przyrody i zasobów naturalnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

ZPFP wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym organizuje także doroczny międzynarodowy festiwal fotografii przyrodniczej „Wizje Natury”. W 2020 roku, ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną pandemią, Festiwal zostanie przeniesiony na platformę internetową i będzie trwał przez cały tydzień od 16 do 22 listopada 2020. Jego uroczysty finał odbędzie się w niedzielę 22 listopada, w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie (planowany streaming z wydarzenia). 

Kontakt dla mediów:

Michał Ludwiczak, koordynator konkursu, prezes Okręgu Łódzkiego ZPFP

E-mail: konkurs@zpfp.pl Diana Maciąga, Sekretarz ZPFP

E-mail: diana.maciaga@zpfp.pl, tel: 502 646 890

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…