Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 12.06.2019 | Kolor tła:

II edycja konkursu fotograficznego Fundacji Grupy PKP "Widzialni Pełnosprawni w pracy"

II Edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Grupy PKP „Widzialni Pełnosprawni w pracy”. Do wygrania 5 000 zł.

Od 2017 roku Fundacja Grupy PKP jest organizatorem kampanii WidzialniPełnosprawni.pl. Celem projektu jest propago- wanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy.

W ramach projektu w 2017 roku prowadzona była kampania informacyjno-edukacyjna w pociągach, komunikacji miejskiej i telewizji. Na największych dworcach kolejowych w Polsce odbywały się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze, w tym osoby z niepełnosprawnością dotarli do tysięcy osób z przekazem kampanii.

Kolejnym krokiem było zorganizowanie w 2018 roku konkursu fotograficznego „Widzialni Pełnosprawni w pracy”, na najlepsze zdjęcie ukazujące zatrudnioną osobę z niepełnosprawnością w miejscu pracy.

− Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełno- sprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, Prezes Fundacji Grupy PKP.

Tegoroczna edycja konkursu to odpowiedź na olbrzymie zainteresowanie edycją ubiegłoroczną. Na przykładzie bohaterów nadesłanych na konkurs fotografii, organizatorzy chcą zachęcać osoby z niepełnosprawnością do aktywne- go udziału w rynku pracy a także przekonać pracodawców, że warto poszukać pracowników w tej często niedocenianej grupie społecznej.

Konkurs jest skierowany do osób z niepełnosprawnością. Samo uczestnictwo w nim, jest już wyzwaniem, budzącym ogromne emocje. Uczestnicy konkursu nawiązują także nowe relacje społeczne w związku z pracą przy tym ciekawym projekcie.

Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi w dniu 05.07.2019 r.

W jury konkursu zasiądą:
1. Elżbieta Dzikowska – krytyk sztuki, fotograf i podróżnik
2. Jolanta Rycerska – Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików
3. Marta Abramczyk – ambasador projektu WidzialniPełnosprawni.pl., uczestnik I Edycji Konkursu 4. Adam Stoyanow – ambasador projektu WidzialniPełnosprawni.pl., uczestnik I Edycji Konkursu 5. Michał Tarcha – Dyrektor Zarządzający w Fundacji Grupy PKP

Zwieńczeniem konkursu będzie kampania outdorowa w Warszawie oraz wystawy najlepszych prac na największych dworcach Polski: w Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: http://widzialnipelnosprawni.pl/

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

mirka

Słoneczny portret2021-09-21 03:22:56 mirka

To pierwsze moje wyróżnienie, ogromnie się cieszę i dziękuję . Czuję się, jakbym wygrała. A…

mariaanna

Magiczna mgła2021-09-19 17:41:21 mariaanna

Z siódmego piętra (Bydgoszcz)…

xeena

Magiczna mgła2021-09-17 15:37:11 xeena

Baaaardzo dziękuję!!!!…

Redakcja-SK

Magiczna mgła2021-09-17 13:49:22 Redakcja-SK

prawy górny róg na zdjęciu powinien być znak minusa (czasem może być słabo widoczny) …