Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 23.05.2019 | Kolor tła:

Grzegorz „Moment” Płaczek Ambasadorem marki Nikon w Polsce!

Do grona Ambasadorów marki Nikon na całym świecie należą wyłącznie najbardziej utalentowani i wpływowi artyści pracujący obecnie w branży. To uzdolnieni fotografowie, którzy opowiadanymi historiami wykraczają ponad przeciętną i cieszą się powszechnym uznaniem za swoją pasję, energię i zaangażowanie w to, co robią. Pierwszym Ambasadorem Nikon w Polsce został w 2018 roku Adam Nurkiewicz, fotograf sportowy będący autorem zdjęć publikowanych przez agencje na całym świecie, specjalizujący się w relacjach z najważniejszych rozgrywek i zawodów, niezależnie od dyscypliny.

Dziś do tego zacnego grona dołączył fotograf nam dobrze znany, mistrz obrazu ślubnego, który gościł na łamach Szerokiego Kadru już nie raz - Grzegorz "Moment" Płaczek.

Grzegorz "Moment" Płaczek

Grzegorz "Moment" Płaczek

Grzegorz „Moment” Płaczek, niezwykle ceniony i nagradzany w międzynarodowych konkursach autor sesji i reportaży ślubnych, został kolejnym ambasadorem marki Nikon w Polsce. Grzegorz to doświadczony artysta, szkoleniowiec i autor książek o sztuce fotografii ślubnej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, przyznawanych przez organizacje takie jak MPA czy WPPI.

Grzegorz „Moment” Płaczek fotografią zajmuje się zawodowo od kilkunastu lat, uwieczniając na zdjęciach wyjątkowe ceremonie, sesje i reportaże ślubne. Realizował sesje fotograficzne zarówno w Polsce, jak i na świecie, podróżując m.in. do Francji, Meksyku, Mozambiku, RPA, Irlandii, Egiptu, USA czy na Malediwy. Jest założycielem SzkolaObrazu.pl, autorem książek poradnikowych o sztuce fotografii ślubnej oraz prowadzącym warsztaty dla Akademii Nikona.
W ciągu kilkunastu lat pracy w zawodzie Grzegorz „Moment” Płaczek zyskał uznanie środowiska fotografów, potwierdzone licznymi tytułami i nagrodami. W 2018 roku zdobył I miejsce w WPPI, najbardziej prestiżowym konkursie dla fotografów ślubnych na świecie. W tym samym roku zwyciężył w konkursie SWPP w Londynie w kategorii "Portret Avant Garde". Jest też dwukrotnym laureatem konkursu organizowanego przez Master Photographers Association - w 2018 roku otrzymał tam tytuł Kreatywnego Fotografa Roku, a dwa lata wcześniej organizacja MPA przyznała mu tytuł Fotografa Roku w kategorii „Portret kreatywny”. Otrzymał też tytuł Ślubnego Fotografa Roku 2015 według prestiżowej organizacji Master Photographers International Organization (MPIO) oraz Międzynarodowego Fotografa Roku – Best Award 2014 według IFPF w Azji.

- Ambasadorów marki Nikon wyróżnia najwyższy kunszt, profesjonalizm oraz kreatywne podejście do fotografii. Niezwykle cieszy nas fakt, że do tego prestiżowego grona dołącza już drugi Polak. Cieszy nas, że przyznając Grzegorzowi tytuł Ambasadora, marka Nikon może docenić tak doświadczonego i utalentowanego artystę. – mówi Magdalena Michalska-Szmidt, Marketing Manager Nikon CEE GmbH Oddział w Polsce.


Grzegorz „Moment” Płaczek dołączył do prestiżowego grona Ambasadorów marki Nikon w Europie. W ramach współpracy otrzyma dwa korpusy D5 oraz obiektywy: AF-S NIKKOR 70-200 mm F/2.8, NIKKOR MICRO 105 mm F/2.8 oraz NIKKOR 35 mm F/1.4.

- Uwieczniając w reportażach ślubnych najważniejsze dla nowożeńców chwile mam świadomość, że każde ujęcie jest niepowtarzalne. Te wyjątkowe momenty pomaga mi uchwycić sprzęt Nikona, na którym polegam już od wielu lat. Wiem, że priorytetami marki są najwyższa jakość, profesjonalizm i precyzja, dlatego tym bardziej jestem zaszczycony, że marka wybrała mnie na swojego Ambasadora – komentuje fotograf Grzegorz „Moment” Płaczek.fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

fot. Grzegorz Moment Płaczek

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…