Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 12.08.2015 | Kolor tła:

Fotomaraton 2015 Szczecin

W imieniu Nikon Polska zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN” Start już 5 września !

Nie jest to zwykły konkurs. Uczestnicy będą mieli tylko 8 godzin na realizację zadania konkursowego.

Sławy polskiego fotoreportażu, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego na pewno nie zabraknie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Fotomaraton 2015 Szczecin”.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się fotografią. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Art Camera.

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. „Fotomaraton 2015 Szczecin” to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię.

Jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć odbywających się w ramach działalności Fundacji Art Camera. Mamy nadzieję, że uda nam się przenieść na polski grunt wieloletnią tradycję podobnych imprez, odbywających się z dużym powodzeniem na świecie. Kolejny Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton” wystartuje w tym roku w Szczecinie i Częstochowie, co będzie okazją do pokazania najciekawszych, magicznych i być może nieodkrytych jeszcze miejsc goszczących nas miast.

Możliwe, że Uczestnicy Konkursu zaproponują nam po prostu inne spojrzenie na rzeczy powszechnie znane, zgodnie z maksymą Davida duChemina:

„Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył”.


O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać „tu i teraz”, zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu.

Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursu.

Tematyka zdjęć i motyw przewodni zostaną ogłoszone na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Szczecin” (5 września, godz. 9.00, Wały Chrobrego 4, w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie). Drugi dzień – 6 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (zaczynamy o godz. 10.00, Centrum Kultury Euroregionu "STARA RZEŹNIA", ul. Tadeusza Wendy 14, w Szczecinie).

W Jury zasiądą takie sławy fotoreportażu, jak: Chris Niedenthal - Gość specjalny Konkursu, Krystian Bielatowicz - Przewodniczący Kapituły i Kuba Kamiński, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Gościem honorowym Konkursu jest Krystyna Łyczywek. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z Jurorami i Gościem specjalnym Konkursu, który otworzy autorską wystawę zdjęć. Wystawa będzie dostępna w CKE "STARA RZEŹNIA" we wrześniu i październiku.

Drugi dzień Konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie w asyście specjalistów z branży będzie można uczestniczyć w warsztatach i prezentacjach sprzętu fotograficznego wiodących producentów. A najważniejsze - wszystko za darmo!


Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Organizatora. Ze sobą wystarczy zabrać cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia. Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.artcamera.org.

Mecenasem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Szczecin” jest NIKON Polska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…