Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 04.06.2019 | Kolor tła:

Fotograficzny Festiwal Podróży i Przygody FOTOCAMP 2019

Drodzy Szerokokadrowcy! Przed nami impreza, na której nie może Was zabraknąć. Wydarzenie, które będzie kipić fotografią, w czasie którego poznacie mistrzów tej dziedziny. 

Od 12 do 16 czerwca, pod Karpaczem, w malowniczych okolicznościach gór, wspaniałej czerwcowej aury, odbędzie się ten unikatowy festiwal. Spakujcie plecaki i w drogę!

Spotkacie tam wielu fotografów, którzy gościli na łamach Szerokiego Kadru już nie raz. To będzie idealna okazja, aby poznać ich bliżej.

Interesujesz się fotografowaniem? Na Fotograficzny Festiwal Podróży i Przygody FotoCAMP 2019 może przyjechać każdy. Zaawansowani amatorzy, profesjonalni fotografowie i ci, którzy chcieliby zacząć robić zdjęcia, ale brakuje im odwagi.

Nie bez powodu Ci, którzy byli na ubiegłorocznej edycji FotoCampu, nazywają ten festiwal fotograficznym Woodstockiem. Fenomenem tego wydarzenia jest jego otwarta formuła, która sprawia, że to jedyny taki festiwal na mapie Polski. Podczas prelekcji, dyskusji, warsztatów, przeglądów portfolio każdy uczestnik może porozmawiać ze swoim ulubionym fotografem, pokazać zdjęcia czy przedyskutować temat, nad którym pracuje. Tutaj zaciera się granica mistrz - uczeń.

DNA FotoCampu to luźna atmosfera skłaniająca do wymiany myśli i doświadczeń. Uczestnicy wybierają między wystąpieniami na dużej scenie, gdzie odbywają się projekcje i zajęcia o charakterze edukacyjno - warsztatowym a kameralną formą spotkań kilkuosobowych, aż po indywidualne konsultacje. To okazja na poszerzenie swoich umiejętności czy nawiązanie nowych znajomości.

Tegoroczną edycję FotoCampu odwiedzą wybitni polscy fotografowie m.in.: Tomasz Tomaszewski, Zbigniew Furman, Wojtek Wieteska, Tomasz Sikora, Wojciech Grzędziński, Kacper Kowalski, Tomasz Lazar, Maciej Skawiński, Lidia Popiel,  Arek Branicki. O swoich doświadczeniach opowie Marcin Jamkowski (były naczelny National Geographic Polska). Spotkamy również Magdalenę i Maksa Rigamontich, autorów fotoksiązki “Echo”, uhonorowanej tytułem Najlepszej Fotoksiążki na świecie.  

Dla tych, którzy chcą nauczyć się opowiadać historię zdjęciami odbędą się warsztaty z edycji, które poprowadzą Iwona El Tanbouli (dyr. artystyczna National Geographic Polska) i Joanna Kinowska (kuratorka wystaw fotograficznych, historyk sztuki, autorka wielu publikacji na Szerokim Kadrze).

Specjalną atrakcję szykuje również zespół fotografów National Geographic Polska. 11 czerwca w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się wernisaż wystawy Żywioły/Woda. Swoje prace zaprezentują: Marek Arcimowicz (organizator i pomysłodawca FotoCampu), Marcin Zaborowski, Mikołaj Nowacki, Paweł Młodkowski i Adam Brzoza. Fotografowie będą również obecni na festiwalu.

Oferta festiwalu jest tak skonstruowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiek nie ma tu znaczenia. Każdy uczestnik staje się częścią festiwalowej społeczności. To czas inspiracji, wymiany myśli, lekcji, spotkań przy ognisku, rozmów o fotografii, pracy, sprzęcie i życiu.

Bilety na Fotocamp 2019 można kupić na:  biletin.pl/pl/festiwal/fotocamp-2019-sciegny oraz  fotocamp.pl.

 

FotoCamp

12-16 czerwca 2019, 
Ściegny, Camp 66
ul. Widokowa 9
58-534 Ściegny    
camp66.pl

Fot. MocnyKadr

Fot. MocnyKadr

Fot. MocnyKadr

Fot. MocnyKadr

Fot. MocnyKadr

Fot. MocnyKadr

Powiązane tematy

rozwiń

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…