Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 13.03.2018 | Kolor tła:

FOTOCZWARTKI II - Mój pierwszy aparat

W czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 rozpoczyna się kolejny cykl fotoczwartkowych spotkań. 

FOTOCZWARTKI II – MÓJ PIERWSZY APARAT

W czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 rozpoczyna się kolejny cykl fotoczwartkowych spotkań. Drugą edycję pod hasłem: "Mój pierwszy aparat" poprowadzi Przemysław Mazurek przy wsparciu Dominika Matuły i zaproszonych gośćmi.

Spotkania mają charakter otwarty i swobodny. Opierają się na dyskusji z uczestnikami po wprowadzeniu w temat przez prowadzących. Spotkania są kierowane do pasjonatów fotografii, osób rozpoczynających przygodę z fotografią analogową, a także osób chcących odbyć podróż sentymentalną do własnych fotograficznych początków.

PROGRAM SPOTKAŃ:
15.03.2018 - Historia rozwoju aparatów okiem inżyniera – o zmianach w konstrukcji aparatów na przestrzeni lat.
22.03.2018 - Jak to jest zrobione? – o budowie aparatu dla laika i nie tylko. Zachęcamy do przyniesienia własnych aparatów analogowych na spotkanie.
05.04.2018 - Jak powstaje zdjęcie? – o drodze od negatywu do odbitki.
12.04.2018 - Ograniczenia aparatów – Jak je rozpoznawać i niwelować? Na co zwrócić uwagę?
19.04.2018 - Aparat moich marzeń – podziel się swoimi doświadczeniami.
26.04.2018 - Obszary moich zainteresowań fotograficznych – o doborze aparatów pod kątem inspiracji artystycznych.
10.05.2018 - Skrzynka pytań – odpowiedzi na pytania uczestników i bywalców Atelier.
Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

OSOBY PROWADZĄCE
Przemysław Mazurek
Pracownik naukowy Politechniki Rzeszowskiej, fotograficzny hobbista, który od kilkunastu lat zbiera stare aparaty fotograficzne, poznaje ich rozwiązania konstrukcyjne oraz poddaje je renowacji w miarę wolnego czasu i posiadanych umiejętności. Jego fascynacja fotografią rozpoczęła się w 1981 r. kiedy jak dziecko dostał w prezencie pierwszy aparat (Smena 8 M). Potem kolejno zmieniał aparaty na coraz bardziej zaawansowane oraz zdobywał doświadczenia w obróbce materiałów światłoczułych, zarówno czarno-białych jak i kolorowych. Posiada własną ciemnię, a fotografia analogowa mimo upływu lat nadal jest jego największą pasją.

Dominik Matuła
Fotograf, który jest przykładem na to, że zepsucie pierwszego aparatu taty (Zorka4) może być początkiem wielkiej pasji fotograficznej. Jako nastolatek zainteresował się sposobem na zatrzymywanie trójwymiarowego otoczenia na dwuwymiarowym obrazie. Następnie z determinacją rozwijał swoje umiejętności fotograficzne, a przede wszystkim dostrzeganie światła - kluczowego w fotografii - w otaczającym nas świecie. Obecnie jest wszechstronnym fotografem, który swój styl przeplata różnymi gatunkami fotografii starając się osiągnąć nową jakość, bazując przy tym na kanonach sztuki.

O APARAT CAFFE
Fundacja Aparat Caffe jest społeczną instytucją kultury fotograficznej, która dysponuje największą w Polsce i stale powiększającą się kolekcją eksponatów muzealnych związanych z fotografią. Zbiór ten liczy blisko 3,5 tys. analogowych aparatów i akcesoriów fotograficznych, klisz, szklanych negatywów zdjęć i tematycznych wydawnictw. Od 2017 r. jest udostępniany poprzez tematyczne wystawy w Atelier Fundacji Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Atelier oprócz muzeum pełni funkcję galerii fotograficznej, kawiarenki społecznej, wypożyczalni sprzętu do fotografii analogowej, specjalistycznej czytelni oraz strefy spotkań kulturalnych i warsztatów edukacyjnych.

Kontakt w sprawie noty:

Monika Rejewska-Mądrzyk
tel. 696 737 083
e-mail: info@aparatcaffe.pl

Atelier Aparat Caffe
ul. Grunwaldzka 24 w Rzeszowie
www.aparatcaffe.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

krzysztof

Daleka obserwacja2024-04-13 12:19:09 krzysztof

Nie musicie Państwo podsuwać które zdjęcie jest najlepsze Pan Jan Ulicki będzie doskonale…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…