Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 13.11.2018 | Kolor tła:

Drone Film Festival

Redaktor Szerokiego Kadru, Krystian Bielatowicz zdobył pierwsze miejsce w kategorii filmowej "NATURE".

W dniach 2-3 listopada odbyła się III edycja Drone Film Festival w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Jak co roku, festiwal zgromadził pasjonatów i doświadczonych operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz miłośników fotografii i filmów lotniczych. Organizatorami III edycji DFF był Urząd Miasta Legnicy, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10% Art oraz Legnickie Centrum Kultury. Gospodarzem wydarzenia był Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Podczas pierwszego dnia festiwalu swoją przygodę z dronami rozpoczęli najmłodsi fani BSP: dzieci i młodzież, jak również dorośli. Mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach teoretyczno-praktycznych pt. „Zawód – operator drona”, które poprowadzili: Bogdan Bugajski – wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Jury konkursowe tegorocznej edycji oraz Przemysław Sowiecki – wieloletni operator drona, organizator festiwalu. Po warsztatach odbyła się emisja festiwalowych filmów, które uzyskały nominacje bądź zostały wyróżnione nagrodami podczas Drone Film Festival 2016 i 2017.

Drugiego dnia festiwalu, w sobotę 3 listopada, miała miejsce uroczysta Gala Finałowa, którą poprowadził konferansjer Wojciech Heliński. Program Gali był bardzo bogaty i zróżnicowany, a jego głównym punktem była emisja tegorocznych nominowanych filmów w 3 kategoriach konkursowych DFF: „NATURE”, „CITY / INDUSTRIAL” oraz „MOVE”. Spośród około 100 prac
zgłoszonych do konkursu, Jury nominowało 26 filmów. Jury obradowało w składzie: Piotr Paweł Żukowski (Przewodniczący Jury DFF), Lech Kuczyński, Krzysztof Świderski, Joanna Wieczorek, Bogdan Bugajski, Stanisław Klimek (Przewodniczący Jury DFF w kategorii fotograficznej), Olga Goleva i Oliver Britton.

Ceremonia wręczenia nagród konkursowych rozpoczęła się o godz. 19:00 oryginalnym muzycznym akcentem – występem grupy „Drone Music Project”, która towarzyszyła nam w kolejnych częściach ceremonii. „Drone Music Project” w składzie: Dariusz Jackowski, Anna Porzyc i Anita Jackowska, łączy brzmienia muzyki elektronicznej z elementami muzyki klasycznej i jazzu, śpiew i artystyczne wizualizacje.

W kategorii "NATURE" pierwsze miejsce, za film "Wild Kamchatka", zajął redaktor Szerokiego Kadru, Krystian Bielatowicz, autor wywiadów z fotografami miesiąca i wideoporadników w naszym serwisie.

Wszystkie nagrodzone filmy DFF Legnica 2018 można zobaczyć TUTAJ, a nagrodzone fotografie TUTAJ.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…