Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 15.02.2024 | Kolor tła:

Cinematographers Piotra Jaxy

Otwarcie wystawy "Cinematographers/ Autorzy Zdjęć Filmowych" Piotra Jaxy w CRPK. Miłośnicy kina i fotografii będą mieli wyjątkową okazję do odkrycia tajników filmowego obrazu podczas nadchodzącej wystawy "Cinematographers" autorstwa Piotra Jaxy, która odbędzie się w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK) w Warszawie.

Projekt "Cinematographers"

To międzynarodowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjno-multimedialne skupiające unikatową kolekcję portretów fotograficznych operatorów filmowych z całego świata. Kolekcja obejmująca 30 portretów wybranych spośród 146 wykonanych w latach 1995-2024, przedstawia różnorodność i bogactwo osobowości oraz temperamentów twórców obrazu. Poprzez oryginalną formę "wywiadu fotograficznego", projekt oferuje głęboki wgląd w życie i pracę operatorów, ujawniając ich wrażliwość i świat poza kamerą.

Piotr Jaxa, uznany fotograf i absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, zaprasza na swoiste odwiedziny w świecie autorów obrazów filmowych. "Cinematographers" - to projekt, w ramach którego przez lata dokumentował życie i pracę twórców obrazu, jest hołdem dla tych artystów.


"Nie interesują mnie gwiazdy, choć wielkie nazwiska i postaci też mam w swojej kolekcji. Interesują mnie przede wszystkim ludzie, którzy pchnęli sztukę i język filmowy kawałek dalej, opracowali własne techniki filmowania, kadrowania, użycia światła i wskazali kierunki dla kolejnych twórców. Część z nich jest bardzo znana, a część nie." mówi Piotr Jaxa

CRPK, gospodarz wydarzenia

To przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość kreatywności splatają się, tworząc unikatową mozaikę możliwości dla artystów, technologów i innowatorów. Centrum zlokalizowane na ulicy Mińskiej 65 w sercu warszawskiej Pragi, jest areną dla ambitnych projektów i inicjatyw, promując edukację i rozwijanie umiejętności przyszłości oraz wspierając rozwój polskiej kultury i technologii.

Jestem dumny, że swoje tournée „Cinematographers" zaczyna właśnie na Mińskiej 65. To miejsce, nasze Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, staje się nie tylko sceną dla światowej klasy wydarzeń artystycznych, ale i dowodem na to, jak przestrzeń może inspirować i przyciągać twórczość na najwyższym poziomie... To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tej podróży - to dla nas również okazja do pokazania, jak bardzo cenimy rozwój i promocję sztuki i kreatywności. - mówi Mateusz Dzieduszycki, dyrektor CRPK.

Po zakończeniu ekspozycji przy ul. Mińskiej wystawa „Cinematographers” będzie eksponowana w Polsce i za granicą, a CRPK będzie współorganizatorem tego tournée.

Wernisaż zaplanowany na 19 lutego 2024 roku uchyla drzwi do świata za kamerą, prezentując portrety i historie operatorów filmowych z całego świata.

Po wernisażu, wystawa będzie prezentowana na ogrodzeniu przy ulicy Mińskiej 65, dostępna dla wszystkich przez całą dobę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…