Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 27.10.2022 | Kolor tła:

BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”

Cztery oblicza nieposkromionej siły natury uchwycone w jednej, immersyjnej przestrzeni – wystawa zainspirowana najnowszą serią dokumentalną BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia” pozwoli stanąć twarzą w twarz z żywiołami. Wszystko w multisensorycznej przestrzeni ArtBox Experience na terenie warszawskiej Fabryki Norblina.

Oko w oko z żywiołami – wystawa immersyjna BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”

Planeta Ziemia ujawnia swoje różnorodne piękno każdego dnia, niestety nie każdemu z nas dane jest w pełni go doświadczyć. Magiczne oblicze zorzy polarnej, pierwotna siła morskich fal, rozświetlające nieboskłon rozładowania atmosferyczne, czy destruktywne i oszałamiające wybuchy wulkanów to spektakle dostępne raczej dla szczęściarzy lub ryzykantów.

Choć w miejskiej dżungli, a nie na łonie natury, odwiedzający wystawę zyskają bezprecedensową szansę doświadczyć wspaniałości i potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska. Multisensoryczne widowisko połączy dźwięk i obraz, aby dostarczyć poczucia bezpośredniego obcowania z eksplozją wulkanu czy zorzą polarną. Całość będzie wyświetlana na 800 m2 przestrzeni ArtBox Experience za pomocą najnowocześniejszych projektorów w technologii 360° – tak, by każdy mógł całkowicie zanurzyć się w niesamowitym świecie barw, kształtów i dźwięków naszej spektakularnej planety.

Opiekę nad wystawą objęła kuratorka Marta Grytczuk na co dzień związana z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od godz. 16:00 4. listopada do godz. 22:00 5. listopada w ArtBox Experience na terenie warszawskiej Fabryki Norblina.

Więcej o samych zjawiskach przyrodniczych można dowiedzieć się z programu „Zjawiskowa Ziemia”, którego premiera odbędzie się na kanale BBC Earth 7 listopada o godz. 19:55. Nowy odcinek co tydzień w poniedziałek o tej samej porze.

O programie „Zjawiskowa Ziemia”

Planeta Ziemia jest ogromną sceną, na której rozgrywają się niesamowite widowiska przyrodnicze. Występują one tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. Teraz, dzięki najnowszym odkryciom badaczy oraz zaawansowanym technikom filmowania możemy z bliska podziwiać te zapierające dech w piersiach spektakle. W czterech odcinkach naukowcy wyjaśniają mechanizmy powstawania tak fenomenalnych zjawisk naturalnych jak zorza polarna, błyskawice, wybuchy wulkanów oraz megafale. Zarejestrowanie ich na potrzeby programu wymagało od operatorów pomysłowości, np. zainstalowania specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowania dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną. Zawiłości naukowe kryjące się za tymi zjawiskami są równie fascynujące, co one same. Czasem trzeba je zobaczyć, by w nie uwierzyć!

Premiera serii „Zjawiskowa Ziemia” (eng. Spectacular Earth, 4 odcinki)
od poniedziałku 7 listopada, o godz. 19:55 na kanale BBC Earth

O BBC Earth

Kanał BBC Earth jest skierowany do ludzi ciekawych świata, którzy pragną go w pełni zrozumieć oraz czują się jego nieodłącznym elementem. BBC Earth prezentuje piękno otaczającego nas wszechświata i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przybliża widzów do nieujarzmionej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…