Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 21.10.2022 | Kolor tła:

39. NIKON PHOTO CONTEST

Nikon ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie 39. edycji konkursu fotograficznego Nikon Photo Contest. Zgłoszenia będą przyjmowane od godziny 6:00 – 27 października. Termin ich składania upływa 13 lutego 2023 r. o godzinie 6:00. 

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon konkursu, uczestnicy edycji 2022-2023 mogą przesyłać zarówno zdjęcia, jak i filmy. Tematem konkursu fotograficznego jest „Beloved” (Uwielbiane). Nikon będzie szukać zdjęć, wyrażających indywidualne priorytety z różnych perspektyw, zarówno w kategorii „Single Photo” (Pojedyncze zdjęcie), jak i „Photo Story” (Fotograficzna narracja).

Motywem konkursu filmowego są „Next Steps” (Kolejne kroki). Prace zgłaszane w kategoriach „Short Film” (Krótki film) oraz „Super Short Film” (Superkrótki film) powinny wyrażać przyszły rozwój i ewolucję świata.

Tegorocznemu jury będzie przewodzić Sarah Leen, pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora ds. fotografii w magazynie National Geographic i spółce National Geographic Partners. W 2020 r. Sarah założyła Visual Thinking Collective, czyli społeczność redaktorek, nauczycielek i kustoszek specjalizujących się w tworzeniu projektów wizualnych i zarządzaniu nimi.

Sarah o swojej nominacji

Mam nadzieję, że Nikon Photo Contest pozwoli mi zgromadzić historie, które reprezentują nasz dzisiejszy świat. Po trzech latach izolacji i strachu z powodu pandemii COVID-19 przyzwyczajamy się do nowego sposobu życia. Teraz mamy nowe możliwości i nowe szanse. Zastanówmy się nad naszym światem, przemyślmy rozwój i zmiany, które obecnie stają się nowymi możliwościami. Z niecierpliwością oczekuję prac, które zostaną nadesłane z całego świata. W ramach tego konkursu mamy okazję pokazać, gdzie znajdujemy się dzisiaj i opowiedzieć nasze historie i osobiste relacje.

O Nikon Photo Contest

Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany w 1969 r. Jest obecnie największym międzynarodowym konkursem fotograficznym na świecie. Jego ideą jest wzbogacanie kultury fotograficznej poprzez zapewnianie profesjonalistom i amatorom fotografii na całym świecie możliwości wyrażania siebie i wzajemnego angażowania. W poprzedniej edycji 26 000 uczestników ze 150 krajów i regionów na całym świecie przesłało ponad 65 000 zdjęć.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografów profesjonalnych i amatorów, niezależnie od wieku, płci i narodowości. Z dodatkowymi informacjami na temat kategorii konkursowych, jak również szczegółami składania zgłoszeń można zapoznać się na stronie internetowej Nikon Photo Contest. Ogłoszenie laureatów zaplanowano na lipiec 2023 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…