Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wydarzenie: 15.04.2021 | Kolor tła:

Rusza nabór do TIFF Open 2021!

14 kwietnia 2021 roku startuje nabór zgłoszeń do TIFF Open 2021, który odbywa się w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 maja o 23:59. 

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu otwarty konkurs dedykowany twórcom_czyniom wykorzystującym medium fotografii. Skierowany zarówno do studentów_ek i absolwentów_ek szkół artystycznych, amatorów_ek i freelancerów_ek, początkujących twórców_czyń, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie fotografek i fotografów! 

Co roku, spośród setek nadesłanych zgłoszeń, wyłaniamy i nagradzamy osoby, które prezentują świeże, nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz oryginalne, autorskie projekty artystyczne. Konkurs nie ma narzuconego tematu – ostatni rok był trudny dla nas wszystkich, pod wieloma względami, dlatego zdecydowaliśmy się nie narzucać hasła przewodniego.

Czekamy na projekty fotograficzne, nad którymi pracowaliście przez ostatnie lata. Przysyłajcie do nas to, z czego jesteście dumni – prace, które najlepiej reprezentują Was, Waszą twórczość i fascynacje.

 W 2021 roku w Jury konkursu zasiadają: Kamila Bondar (Prezeska Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING), Łukasz Rusznica (TIFF Festival, Miejsce przy Miejscu 14) i Monika Muszyńska (TIFF Festival, BWA Wrocław).  

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze co najmniej trzy najlepsze cykle, których autorów_ki zaprosimy do współtworzenia wspólnej wystawy w ramach 11. edycji TIFF Festival. Wystawa tegorocznej Sekcji TIFF Open czynna będzie od 3 września od 3 października 2021 r., a zaprezentowana zostanie w galerii Miejsce przy Miejscu 14, filii wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych. Laureaci_tki konkursu będą także uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach autorskich w czasie trwania festiwalu. 

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu (jak i również w czasie jego trwania) zwycięzcom_czyniom konkursu zostanie udzielone pełne, profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne. Ponadto Jury wyłoni co najmniej 4 wyróżnione osoby, których prace zaprezentowane zostaną podczas serii spotkań online z ekspertami_kami dla publiczności festiwalu we wrześniu.  

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival. 

W ramach naboru do Sekcji TIFF Open zgłosić należy projekt, który nigdy wcześniej nie był prezentowany w formie indywidualnej wystawy. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja 2021 roku, do godziny 23:59 poprzez stronę: http://tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/tiffopen-formularz/ 

W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt z organizatorem pod adresem open@tiff.wroc.pl

Wyniki zostaną ogłoszone do 1 czerwca 2021 na stronie www.tiff.wroc.pl oraz na profilu TIFF Festival na Facebooku: www.facebook.com/festivaltiff i Instagramie: https://www.instagram.com/tifffestival/ 

O TIFF Festival 2021

 Ten rok to czas regeneracji.Wiemy, że czeka nas wiele wyzwań i dużo stresu – czynniki te stały się jedynymi niezmiennymi aspektami życia i świata wokół nas. Boję się, więc jestem.Wiemy, że nowa „normalność”, do której musieliśmy tak szybko przywyknąć, jeszcze nie raz da nam się we znaki. Właśnie dlatego, gdy tylko możemy – odpoczywajmy.

Pandemia pozbawiła nas poczucia realności – czas zamienił się w nieokreśloną, rozciągliwą substancję, spontanicznie przyspieszał i zwalniał. Relacje międzyludzkie stały się uciążliwym zlepkiem zoomów i googlemeetów – niekończącą się ekranową obecnością, która męczyła głowę i oczy.Wszyscy stęskniliśmy się za realnością.

Cała swoboda, którą dało nam funkcjonowanie w sieci, zabrała nam jednocześnie coś, co przestaliśmy sobie uświadamiać – fizyczność materiałów składających się na wrażenie budowane przez zdjęcia, czy szerzej – obrazy. Owo, wydawałoby się, niewinne – „to co widać” – jest wewnętrznie spójnym systemem łączącym obraz interpretowany przez oko z jego fizycznymi składowymi. W tym systemie istotne dla odbioru fotografii są rama (lub jej brak), rodzaj szkła, struktura papieru czy sposób wyświetlania obrazu na ścianie lub tkaninie. Istotny staje się rodzaj doświadczenia i kontaktu, jaki istnieje między patrzącym a fotografią, jako obiektem. Podczas gdy internet ogranicza istnienie obrazu do ekranu, kineskopu, do dwuwymiarowego „obrazka” wyświetlanego na naszych źrenicach, tegoroczna edycja TIFF Festival jest poświęcona fizyczności zdjęcia. Chcemy celebrować różne sposoby manifestowania się fotografii w rzeczywistości. Docenić  i podkreślić ich realność. 

Nie narzucamy sobie, ani Wam, żadnych tematów i ograniczeń. Będziemy starać się zbudować przestrzeń spotkania i świętowania fotografii, przestrzeń wspólnoty, którą chcemy odbudować. 

Na spokojnie. Bez napięć. Bez  presji. Bez stresów. 

Mamy czas. 

Organizator: TIFF Festival / TIFF Collective

Jesteśmy TIFF Collective, a nasze działania skupiamy na upowszechnianiu rozwoju przez sztukę ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. Stanowimy grupę, która posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. Tworzymy Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival oraz TIFF Center –  przestrzeń rozwoju wspierającą nasze działania. Organizujemy również spotkania edukacyjne, które funkcjonują pod wspólną nazwą TIFF Academy i ogólnopolski projekt integracyjny Be Together – integracja i sztuka. Naszą misją jest projektowanie działań, które poprzez konfrontację z fotografią i innymi dyscyplinami sztuki, zachęcać będą do udziału w lokalnym życiu kulturalnym, włączając w nie coraz szersze grupy odbiorców_czyń.

www.tiff.wroc.pl
www.facebook.com/festivaltiff
www.instagram.com/tifffestival

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…