Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Społeczność: Profil użytkownika zbigniew_2009

Zbigniew Bartoszewicz | zbigniew_2009

zbigniew_2009

Sprzęt

Nikon D3200
Nikor 18-105
Lampa BS 600

Kategorie

Akcja i ruch
Dokument i reportaż
Pora dnia, pora roku
Przyroda i krajobraz
Sposoby fotografowania
Sprzęt
Światło
Zawód fotograf

Fotografowanie w świetle zastanym 2010-11-09 09:07:38

Mam prośbę do autora o radę w konkretnej sprawie. Proszę mnie nie odsyłać do innego miejsca (bo tam już była mowa), tylko w paru słowach poradzić - jak mam sobie dać radę z fotografowaniem obiektów oświetlonych intensywnym czerwonym światłem. Chodzi mi oto aby były jak najbardziej naturalne. Czyli co zrobić krok po kroku przystępując do takiego fotografowania? Na obecnym etapie większość takich zdjęć muszę robić w tonacji cz-b, bo uzyskiwane efekty to nie to. Dziękuję :)

Marcin Kydryński 2010-12-16 20:09:27

Faktycznie wywiad z Panem Marcinem był interesujący. Zaciekawiła mnie ta Leica M9, która prezentował. Dawniej chorowałem na taka anologową, ale zostało na Zorki 4. Dzisiaj, po kilkudziesięciu latach znowu poza moim zasięgiem. jak sprawdziłem w necie, to wszystko ok. - ale cena prawie 23 tys zł !!! No cóż - pomarzyć można.

Anita Andrzejewska 2011-01-04 09:21:46

No cóż sama jest ładna, a jeżeli chodzi o jej podejście do fotografowania, to jest to bardzo odważne. Prawdopodobnie, gdyby nie jej inne zajęcia nie wyżyłaby z czarno białej. Kocham fotografię czarno białą, ale nie mam siły dochować jej wierności. Pani Anita jak widać jest silną osobą w tej kwestii. No i ciemna chemiczna!!! Tak ona ma swój klimat. Niestety dla większości fotografujących amatorów, to jest za drogie. Analogowe aparaty i ciemnie chemiczne są zarezerwowane dla zawodowców, lub bogatych amatorów - takie czasy. Jeszcze nie tak dawno cyfrówka była mazeniem tych, co "pstrykali analogami".

Powodzenia pani Anito. Robi pani to, o czym marzyłem całe życie!

Mój bohater. Część 1 2013-12-17 16:44:08

Fajnie, że macie wspólną (może uzupełniającą się) pasje z żoną. Jestem przekonany, że wspólna praca otwiera Wam szerzej wiele drzwi. Uświadomiliście mi osobiście, że marnuję dużo czasu zajmując się zwykłymi pierdołami. Obok mnie żyją jeszcze ludzie, których należy utrwalić na materiałach podobnych do Waszego. Ta wideo relacja będzie chyba dla mnie motorem, do zrobienia czegoś pożytecznego. Powodzenia w Waszej pracy. Super materiał.

Fotografia ślubna. Przygotowania i ceremonia ślubna 2014-02-20 11:27:48

Niektóre komentarze są dziwne :) prawdopodobnie tych, którzy uważają się za wzory w tej dziedzinie. Oby tylko stosowano się do części podanych rad, to sukces murowany. Niestety mam sposobność pracy w czasie imprez na których większość - zaznaczam większość "mistrzów obiektywu" zachowuje się jak główna osoba na imprezie. Czasami jest trudno wybrać z reportażu zdjęcia, na których nie ma tego speca od fotografowania. Zapewniam, ze robienie za asystenta, lub fotografa pomocniczego nie jest żadnym wyzyskiem, a tym bardziej ujma. TO NAJLEPSZA FORMA NAUKI ZAWODU! Ba moim zdaniem, to fotograf ryzykuje, bo w pewien sposób bierze dodatkowe brzemię na siebie i jeszcze zdradza tajniki swojej pracy, które przecież każdy z nas ma. To co obejrzałem jest mi znane, jednak z niecierpliwością czekam na kolejna część. Aha, co do ubioru, nikt nie wymaga garnituru i muchy. Ubiór ma być przede wszystkim czysty i schludny, a taki miał na sobie bohater. Moim zdaniem to, ze ktoś ma na swoim koncie zrobionych kilkadziesiąt, a może więcej ślubów nie oznacza, ze jest zaawansowanym w tej dziedzinie :) może być jeszcze na początku drogi prowadzącej do pełnego profesjonalizmu.

kania-ruda

Wszystkie kolory jesieni, czyli dlaczego nie warto chować aparatu do szafy2024-02-15 21:35:37 kania-ruda

Z tym słońcem nie można się do końca zgodzić,bywa że sytuacja i widok są naprawde…

kania-ruda

Łukasz Bożycki2024-02-15 21:05:08 kania-ruda

Nie można się napatrzeć. Podziw" to za mało powiedziane!!…

Grace-Szymko

Arkadiusz Branicki2024-02-06 18:33:10 Grace-Szymko

Dlaczego dopiero teraz mogłam poznać prace Pana Branickiego?! Seria "Znaki zodiaku" jest…

sagitarius777

Arkadiusz Branicki2024-02-01 20:46:35 sagitarius777

Rewelacja, proste a jednak genialne zdjęcia.…