Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Społeczność: Profil użytkownika artlens

artlens

artlens

Sprzęt

Kategorie

Marek Dziedzic 2011-05-05 23:48:15

A ja mam jakiś niedosyt i tu pozwolę sobie na krytykę. Ogólnie  Pan Marek trochę dorabia filozofię do swoich zdjęć (to jest moje prywatne zdanie), może się bym nie czepiał gdyby zdjęcia były rewelacyjne a delikatnie dla mnie są delikatnie mówiąc nie za dobre. Brak koloru w krajobrazie wcale nie podnosi wartości artystycznych (często ten środek jest nadużywany). NIe rozumiem co ma wnosić do procesu twórczego obraz na matówce do góry nogami? druga sprawa P. Marek nie przekonuje mnie mówiąc o aparatach cyfrowych nie wiem czy wogóle się nimi posługuje. Ja oczekuje od fotografa miesiąca kogoś naprawdę inspirującego tutaj tylko przeciętność. Dla tych co się ze mną nie zgadzają polecam na lendscape na 1x.com wtedy zrozumiecie. NO i nie bujcie się krytykować mistrzów.
Pozdrawiam

Marek Dziedzic 2011-05-05 23:50:56

Przepraszam bójcie oczywiście

Ciemnia fotograficzna. Część 3. 2011-11-20 20:59:17

Ja tylko chciałem podziękowac Pani Anicie za tak wspaniały materiał edukacyjny.
Chyba odszukam mój stary koreks... ach te dawne czasy ;-)

Karol Grygoruk 2012-07-22 23:47:38

Witam
Po obejrzeniu filmu i przeczytaniu postów mam mętlik w głowie... Na wstępie  Pan Karol jest niesłychanie sympatyczną osobą ma pewną "zajawkę na siebie i swoją twórczość" i jest to w porządku. Problem tkwi tu nie w Karolu tylko zespole serwisu... o co chodzi wydaje mi sie że serwis jest poświęcony fotoamatorom którzy zgłęmbiają swoją wiedzę fotogroficzną warsztat i pewnie wszystkie aspekty fotografii, często wiedza i doświadczenie nas jest bardzo zaawansowane również pod wzgledem artystycznym. Myślę że użytkownicy SK chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego lub poznać dorobek fotografa techniki lub poznać nowe sposoby fotografowania itd. Argumenty o subiektywnym od biorze fotografi trochę się mijają z celem, tak mozna by powiedzieć w galerii na autorskiej wystawie, to chyba nie to miejsce. Ja myślę że pan Karol powinien zasiąć do "ławki" na kilka lat i może zobaczymy.
Jeszcze jedno ale muszę..Tezy typu róbmy zdjęcia byle jak i byle czym niestety do mnie nie trafiają i są wysoce szkodliwe szczególnie dla nas "amatorów"....Pozdrawiam sympatycznie

Kulinaria z lampą wbudowaną 2013-04-16 14:05:24

Ja mogę tylko podpowiedzieć dziękuje panie Leszku...świetny materiał który mi bardzo się przyda... To pokazuje ze do robienia dobrych zdjęć nie zawsze jest potrzebny sprzęt za tysiące złotych... Pozdrawiam wszystkich

Kulinaria z lampą wbudowaną 2013-04-16 17:27:35

Jeżeli chodzi o B&W w żywności to trochę dorabianie filozofii i artyzmu na siłę...Mi osobiscie taki styl się nie podoba...wolę jak kalafior jest zielony :-)

Magdalena Wasiczek 2014-07-03 21:44:17

Będę szczery nie każdemu makro ok ale zdjęcia dzieci to ostatnio taka dziwna moda, jest tego aż za dużo i takie przestylizowanie mi jakoś nie podchodzi. Kiedyś dzieci wsadzano na kucyki i różne auteczka a teraz do wiader i koszyczków wolę naturalne środowisko dziecięce...

Wacław Wantuch 2014-10-16 12:23:04

Jak widać niektórzy nie dorośli do obcowania z fotografią aktu jeśli was tak razi, to niech "zboczki" idą do pierwszego lepszego starego kościoła i pooglądać nagie aniołki malowane na sufitach lub poczytają jakąś książkę bez obrazków a może spacer po lesie polecam...a wulgarne części ciała to które to są?? Autor widać że ma kreatywne podejście do tematu i jest o wiele lepszym fotografem miesiąca niż niektóre wybory Redakcji - takie jakby z łapanki :-( .Ja doczepiłbym się tylko do takiego zachowawczego unikania erotyzmu, to nic złego że zdjęcie może wywoływać podniesienie ciśnienia :-) Choć problem jest tu szerszy co zasugerował Pan Wacław, Takie unikanie przez fotografów nietypowych rozmiarów czy ludzi nie pięknych a zdjęcia mężczyzn to już w ogóle tabu i to nie jest tak że pragnę takie zdjęcia oglądać ...ale moim zdaniem łatwiej jest zrobić zdjęcie pięknej nagiej kobiecie czy zwykłemu człowiekowi. No a te 11klatek na sekundę trzeba traktować jako dobry żart fotograficzny...ale taki jest świat nic za darmo :-)....Rodzimy się Nadzy!

Alina Płaczek 2014-11-16 20:34:02

Witam..kolejny raz jestem zawiedziony fotografem miesiąca...Nie wiem czy wystarczy mieć Nikona i kawałek pokoju aby tu trafić? Czy w Polsce nie ma już fotograficznych autorytetów? Co do tego typu fotografii to normalnie jakaś masakra oczywiście pewnie rodzicom się to podoba tylko dlaczego nie robią sobie zdjęć w wiklinowych koszach i dziwnych beretach. Takie zdjęcia nie mają nic w sobie oprócz lepszego gorszego chorego pomysłu fotografa. Dzieci dorosną i ciekawe jak to zobaczą. Takie zdjęcia są odarte z historii życia tylko pusta stylizacja która nie mówi nic o człowieku. Tylko to jest wina rodziców i ich poziomu. Chcecie mieć wspomnienia kupcie nawet tani aparat i róbcie zdjęcia w momentach waszego życia bez dorabiania filozofii i sztucznej stylizacji. Mała głębia ostrości nie daje artyzmu zdjęciu to taka tania sztuczka, dobre zdjęcie to coś więcej...Studio i beret nie wystarczy.

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…