Jak widać o fotografii można mówić w sposób ciekawy i przystępny bez nawału niezrozumiałej terminologii która często gości w wielu poradnikach, no i podobały mi się tzw. "myki" czyli sposoby na nieszablonowe zachowania przy tworzeniu fotki... Jak dotychczas stronka....rewelacja:))
Artykuł w zasadzie podaje schematy działania różnych typów lamp. Jestem wychowany na starych typach lamp gdzie jedyną rzeczą była liczba przewodnia. A propos ze zdziwieniem przeczytałem że liczba przewodnia wyrazana jest w metrach, przeciez to jest iloczyn odleglości i wielkosci przesłony dla danej czułości materiału - a więc nie ma żadnego miana. Ale to szczegół. Dla mnie osobiście w tym materiale za mało jest informacji jakich ja szukam w tego typu artykułach tzn. jak się tym posługiwać i jak optymalnie wykorzystywać taki sprzęt. Przepraszam za wybredność ale bardziej przypomina mi to opis z oferty handlowej niż inatruktaż jakiego tu szukam. Animacja bardzo fajna ale o ile bylaby fajniejsza gdyby pokazany był efekt świetlny dla poszczególnych trybów ustawienia lampy Pozdrowienia dla Pstrykaczy:)
Fajna...ale ciekawostka. Większa część z nas kozystających z dobrodziejstwa tej stronki (gratuluję pomysłu) to przecież amatorzy szukający odpowiedzi na pytania natury technicznej... kompozycji itp. Ucieszyłbym się gdybym dowiedział się jak w sposób amatorski uzyskać efekty podobne do uzyskanych sprzętem profesjonalnym. Dlatego ten materiał to ciekawostka... bo nie sadzę żeby ktos z nas szarpnął się na potwornie drogi sprzęt dla profesjonalistów...a Ci chyba tu nie zaglądają w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pozdrowienia:)
Po kadym arykule czytam posty i powiem tak...przynajmniej 20-30% dodatkowej wiedzy dają posty, a co najwazniejsze jest to wiedza wynikająca z codziennych problemów fotografa amatora z którymi i ja się borykam:) Stronka- REWELACJA Pozdrowienia
Ciekawy jestem jak wygląda dostępność tektury bezkwasowej i czy ma ona jakieś specjalne oznaczenie. Przyznam się szczerze że brakuje mi w tej chwili zabawy w ciemni. Ma ona swoistą magię. W Polsce mam jeszcze gdzieś Krokus-a 69 color+, głowicę filtracyjną i obiektyw "anaret" i chyba spakuję majdan i zabiorę do siebie :).Materiał bardzo ciekawy, dla mnie osobiście interesujące były informacje na temat obecnie dostępnych materiałów.... sam już 30 lat nie byłem w ciemni więc w międzyczasie asortyment "troszkę" się zmienił. Może warto by było poświęcić temu specjalny film: "Doztępne materiały do fotografi czarno-białej - producenci i różnice występujące" Pozdrowienia z Vancouver
Kiedy zaczynałem zabawę z fotografią dostęna była jedynie carnobiała... na niej się uczyłem i do niej mam sentyment. Zawsze podziwiałem ludzi potrafiących skupić czyjąś uwagę na swoich kadrach. Kazde z tych zdjęć zmusza do szukania jakiejś historii tego obrazu i to jest dla mnie mistrzostwo samo w sobie. Klasyka fotografii.
Fotografowanie nocą 2011-11-06 07:42:51
Jak widać o fotografii można mówić w sposób ciekawy i przystępny bez nawału niezrozumiałej terminologii która często gości w wielu poradnikach, no i podobały mi się tzw. "myki" czyli sposoby na nieszablonowe zachowania przy tworzeniu fotki...
Jak dotychczas stronka....rewelacja:))
Jak to działa? Część 4. – Lampy błyskowe 2011-11-08 08:31:37
Artykuł w zasadzie podaje schematy działania różnych typów lamp. Jestem wychowany na starych typach lamp gdzie jedyną rzeczą była liczba przewodnia. A propos ze zdziwieniem przeczytałem że liczba przewodnia wyrazana jest w metrach, przeciez to jest iloczyn odleglości i wielkosci przesłony dla danej czułości materiału - a więc nie ma żadnego miana. Ale to szczegół. Dla mnie osobiście w tym materiale za mało jest informacji jakich ja szukam w tego typu artykułach tzn. jak się tym posługiwać i jak optymalnie wykorzystywać taki sprzęt. Przepraszam za wybredność ale bardziej przypomina mi to opis z oferty handlowej niż inatruktaż jakiego tu szukam. Animacja bardzo fajna ale o ile bylaby fajniejsza gdyby pokazany był efekt świetlny dla poszczególnych trybów ustawienia lampy
Pozdrowienia dla Pstrykaczy:)
Światło studyjne. Rodzaje źródeł światła. Część 1. 2011-11-08 08:53:04
Fajna...ale ciekawostka. Większa część z nas kozystających z dobrodziejstwa tej stronki (gratuluję pomysłu) to przecież amatorzy szukający odpowiedzi na pytania natury technicznej... kompozycji itp. Ucieszyłbym się gdybym dowiedział się jak w sposób amatorski uzyskać efekty podobne do uzyskanych sprzętem profesjonalnym. Dlatego ten materiał to ciekawostka... bo nie sadzę żeby ktos z nas szarpnął się na potwornie drogi sprzęt dla profesjonalistów...a Ci chyba tu nie zaglądają w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Pozdrowienia:)
Fotografia dla początkujących – kompozycja i kadrowanie 2011-11-08 11:42:05
Po kadym arykule czytam posty i powiem tak...przynajmniej 20-30% dodatkowej wiedzy dają posty, a co najwazniejsze jest to wiedza wynikająca z codziennych problemów fotografa amatora z którymi i ja się borykam:)
Stronka- REWELACJA
Pozdrowienia
Ciemnia fotograficzna. Część 3. 2011-12-23 02:23:32
Ciekawy jestem jak wygląda dostępność tektury bezkwasowej i czy ma ona jakieś specjalne oznaczenie. Przyznam się szczerze że brakuje mi w tej chwili zabawy w ciemni. Ma ona swoistą magię. W Polsce mam jeszcze gdzieś Krokus-a 69 color+, głowicę filtracyjną i obiektyw "anaret" i chyba spakuję majdan i zabiorę do siebie :).Materiał bardzo ciekawy, dla mnie osobiście interesujące były informacje na temat obecnie dostępnych materiałów.... sam już 30 lat nie byłem w ciemni więc w międzyczasie asortyment "troszkę" się zmienił. Może warto by było poświęcić temu specjalny film: "Doztępne materiały do fotografi czarno-białej - producenci i różnice występujące"
Pozdrowienia z Vancouver
Wojciech Plewiński 2012-01-03 00:31:01
Kiedy zaczynałem zabawę z fotografią dostęna była jedynie carnobiała... na niej się uczyłem i do niej mam sentyment. Zawsze podziwiałem ludzi potrafiących skupić czyjąś uwagę na swoich kadrach. Kazde z tych zdjęć zmusza do szukania jakiejś historii tego obrazu i to jest dla mnie mistrzostwo samo w sobie. Klasyka fotografii.