Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Społeczność: Profil użytkownika Narado

Narado

Narado

Sprzęt

Kategorie

Fotografowanie nocą 2011-11-06 07:42:51

Jak widać o fotografii można mówić w sposób ciekawy i przystępny bez nawału niezrozumiałej terminologii która często gości w wielu poradnikach, no i podobały mi się tzw. "myki" czyli sposoby na nieszablonowe zachowania przy tworzeniu fotki...
Jak dotychczas stronka....rewelacja:))

Jak to działa? Część 4. – Lampy błyskowe 2011-11-08 08:31:37

Artykuł w zasadzie podaje schematy działania różnych typów lamp. Jestem wychowany na starych typach lamp gdzie jedyną rzeczą była liczba przewodnia. A propos ze zdziwieniem przeczytałem że liczba przewodnia wyrazana jest w metrach, przeciez to jest iloczyn odleglości i wielkosci przesłony dla danej czułości materiału - a więc nie ma żadnego miana.  Ale to szczegół. Dla mnie osobiście w tym materiale za mało jest informacji jakich ja szukam w tego typu artykułach tzn. jak się tym posługiwać i jak optymalnie wykorzystywać taki sprzęt. Przepraszam za wybredność ale bardziej przypomina mi to opis z oferty handlowej niż inatruktaż jakiego tu szukam. Animacja bardzo fajna ale o ile bylaby fajniejsza gdyby pokazany był efekt świetlny dla poszczególnych trybów ustawienia lampy
Pozdrowienia dla Pstrykaczy:)

Światło studyjne. Rodzaje źródeł światła. Część 1. 2011-11-08 08:53:04

Fajna...ale ciekawostka. Większa część z nas kozystających z dobrodziejstwa tej stronki (gratuluję pomysłu) to przecież amatorzy szukający odpowiedzi na pytania natury technicznej... kompozycji itp. Ucieszyłbym się gdybym dowiedział się jak w sposób amatorski uzyskać efekty podobne do uzyskanych sprzętem profesjonalnym. Dlatego ten materiał to ciekawostka... bo nie sadzę żeby ktos z nas szarpnął się na potwornie drogi sprzęt dla profesjonalistów...a Ci chyba tu nie zaglądają w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Pozdrowienia:)

Fotografia dla początkujących – kompozycja i kadrowanie 2011-11-08 11:42:05

Po kadym arykule czytam posty i powiem tak...przynajmniej 20-30% dodatkowej wiedzy dają posty, a co najwazniejsze jest to wiedza wynikająca z codziennych problemów fotografa amatora z którymi i ja się borykam:)
Stronka- REWELACJA
Pozdrowienia

Ciemnia fotograficzna. Część 3. 2011-12-23 02:23:32

Ciekawy jestem jak wygląda dostępność tektury bezkwasowej i czy ma ona jakieś specjalne oznaczenie. Przyznam się szczerze że brakuje mi w tej chwili zabawy w ciemni. Ma ona swoistą magię. W Polsce mam jeszcze gdzieś Krokus-a 69 color+, głowicę filtracyjną i obiektyw "anaret" i chyba spakuję majdan i zabiorę do siebie :).Materiał bardzo ciekawy, dla mnie osobiście interesujące były informacje na temat obecnie dostępnych materiałów.... sam już 30 lat nie byłem w ciemni więc w międzyczasie asortyment "troszkę" się zmienił. Może warto by było poświęcić temu specjalny film: "Doztępne materiały do fotografi czarno-białej - producenci i różnice występujące"
Pozdrowienia z Vancouver

Wojciech Plewiński 2012-01-03 00:31:01

Kiedy zaczynałem zabawę z fotografią dostęna była jedynie carnobiała... na niej się uczyłem i do niej mam sentyment. Zawsze podziwiałem ludzi potrafiących skupić czyjąś uwagę na swoich kadrach. Kazde z tych zdjęć zmusza do szukania jakiejś historii tego obrazu i to jest dla mnie mistrzostwo samo w sobie. Klasyka fotografii.

angelsss

Magiczna mgła2021-10-21 16:55:25 angelsss

Myślę że w tym konkursie nie ma przegranych.…

angelsss

Magiczna mgła2021-10-20 09:16:47 angelsss

Witam????. Przeglądałam prace konkursowe i jestem pod silnym wrażenie co to za cuda…

beniaminmirek

Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa2021-10-18 16:03:42 beniaminmirek

Niby się wszystko zgadza, ale informacja o zakazie fotografowania obiektów ważnych dla…

cisek

Marta Kaczmarek2021-10-15 16:04:07 cisek

piękne, oryginalnie zmysłowe zdjęcia Marta!…