Projekt długoterminowy. Część 2
W drugiej części wideoporadnika zatytułowanego Projekt długoterminowy Krystian Bielatowicz opowiada o tym, jak wiele umiejętności innych niż samo robienie zdjęć musi posiadać fotograf, by zrealizować takie przedsięwzięcie. Podkreśla, że niezwykle ważne jest otwarcie na świat i ludzi, których fotografujemy. Zaznacza, że nie obędzie się bez znajomości miejscowego języka. Zachęca do korzystania z lokalnego transportu publicznego, który pozwala spojrzeć na świat oczami zwykłych ludzi, którzy mieszkają w danym miejscu.
Bielatowicz radzi, by skupić się na fotografowaniu niedużego fragmentu tematu, na który się zdecydujemy, ponieważ łatwiej wtedy o dogłębne poznanie zagadnienia. Prowadzący nie zapomina jednak o sprawach przyziemnych – takich jak np. finansowanie projektu długoterminowego. Nie wystarczy bowiem wiedzieć, jak robić dobre zdjęcia, trzeba je jeszcze móc zrobić, np. dzięki dofinansowaniu ze stypendium Ministerstwa Kultury.
Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz podobne poradniki
Projekt długoterminowy. Część 1
Historia zmian. Część 2
Jak zrobiłem to zdjęcie – Bart Pogoda, czyli podróż na koniec świata
Jak zrobiłem to zdjęcie – Krzysztof Gierałtowski, czyli zawsze może być lepiej albo co najmniej inaczej
Jak zrobiłem to zdjęcie – Krzysztof Gierałtowski, czyli zawsze może być lepiej albo co najmniej inaczej
W drugiej części cyklu "Jak zrobiłem to zdjęcie” rozmawiamy z Krzysztofem Gierałtowskim o książce ”Ludzie i czas / Portret bez twarzy”.
Komentarze
Bardzo piękny materiał , ten spokój, kompetencje i wiedza przekazana przez pryzmat własnego doświadczenia to naprawde BARDZO CENNA WSKAZÓWKA dla innych ambitnych ludzi . Dziekuje serdecznie i POLECAM wszystkim, a Krystianowi życzę samych wspaniałych sukcesów i dalszych wspaniałych tematów wraz z ich realizacją .
wiele cennych uwag. Podoba mi sie podejście do tematu i chęć (prawdziwa chęć) poznania ludzi i ich kultury zanim się siegnie po aparat.
To jest włąśnie to co często nie pozwala mi na robienie zdjęć - brak czasu by zapoznać się z fotografowanym tematem. aparat leży i czeka na lepsze czasy :)