Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wideoporadnik: Dokument i reportaż | Ludzie | Podróże | Zawód fotograf | 15.10.2012 | Średnio zaawansowani | Kolor tła:

Projekt długoterminowy. Część 2

Krystian Bielatowicz

W drugiej części wideoporadnika Krystian Bielatowicz opowiada o tym, jak wiele umiejętności innych niż samo robienie zdjęć musi posiadać fotograf, by zrealizować takie przedsięwzięcie.
Dodaj do schowka
Realizacja: Krystian Bielatowicz

W drugiej części wideoporadnika zatytułowanego Projekt długoterminowy Krystian Bielatowicz opowiada o tym, jak wiele umiejętności innych niż samo robienie zdjęć musi posiadać fotograf, by zrealizować takie przedsięwzięcie. Podkreśla, że niezwykle ważne jest otwarcie na świat i ludzi, których fotografujemy. Zaznacza, że nie obędzie się bez znajomości miejscowego języka. Zachęca do korzystania z lokalnego transportu publicznego, który pozwala spojrzeć na świat oczami zwykłych ludzi, którzy mieszkają w danym miejscu.

Bielatowicz radzi, by skupić się na fotografowaniu niedużego fragmentu tematu, na który się zdecydujemy, ponieważ łatwiej wtedy o dogłębne poznanie zagadnienia. Prowadzący nie zapomina jednak o sprawach przyziemnych – takich jak np. finansowanie projektu długoterminowego. Nie wystarczy bowiem wiedzieć, jak robić dobre zdjęcia, trzeba je jeszcze móc zrobić, np. dzięki dofinansowaniu ze stypendium Ministerstwa Kultury.

Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!

Masz propozycję na temat poradnika?: Napisz do nas
Oceń :

Zobacz podobne poradniki

rozwiń

Komentarze

Klara01

Jak zawsze świetny materiał, aż chce się wziąć aparat i ruszyć w drogę.

MAXMROZ

Bardzo piękny materiał , ten spokój, kompetencje i wiedza przekazana przez pryzmat własnego doświadczenia to naprawde BARDZO CENNA WSKAZÓWKA dla innych ambitnych ludzi . Dziekuje serdecznie i POLECAM  wszystkim, a Krystianowi życzę samych wspaniałych sukcesów i dalszych wspaniałych tematów wraz z ich realizacją .

alik

alik 2012-10-17 14:52:51

wiele cennych uwag. Podoba mi sie podejście do tematu i chęć (prawdziwa chęć) poznania ludzi i ich kultury zanim się siegnie po aparat.
To jest włąśnie to co często nie pozwala mi na robienie zdjęć - brak czasu by zapoznać się z fotografowanym tematem. aparat leży i czeka na lepsze czasy :)

Lorkina

Jestem na początku tej drogi, torba nawet nie spakowana, ale nawet jeśli nie dojdę, to i tak wiem dokąd się udam. Już wiem. Dziękuję

brassmonkey

wielkie dzięki za pomoc amatorom, krzewienie inspiracji, wzmocnienie słuszności fotografowania, dzielenie się swoim spojrzeniem na fotografię....

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…