Projekt autorski
Wideoporadnik Projekt autorski jest poświęcony nie tyle samemu robieniu zdjęć, ile temu, co robić, kiedy już je mamy. Fotograf dokumentalista Rafał Milach opowiada o swoim zamiłowaniu do książek fotograficznych. Na przykładzie albumu Człowiek, który skoczył z mostu odsłania kulisy pracy nad materiałem. Nie skupia się na tym, jak robić dobre zdjęcia, lecz na tym, jak fotografować, żeby materiał tworzył spójną całość. Podglądamy go przy pracy – nierzadko w trudnych warunkach (np. na śniegu i mrozie).
Milach pokazuje swoje fotograficzne notesy – wkleja w nie próbne polaroidy (swoiste szkice do ostatecznych zdjęć, które wykonuje kamerą wielkoformatową), zapisuje okoliczności powstania fotografii, fragmenty rozmów z bohaterami. Zachęca do przygotowywania dużych projektów od razu z myślą o publikacji w formie książki fotograficznej. Podkreśla znaczenie odpowiednich przygotowań. Tłumaczy, czemu podczas realizacji projektów osobistych lubi pracować średnim lub wielkim formatem.
Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz podobne poradniki
Projekt długoterminowy. Część 2

Historia zmian. Część 2

Jak zrobiłem to zdjęcie – Adam Nurkiewicz, czyli sport okiem zawodowca

Jak zrobiłem to zdjęcie – Krzysztof Gierałtowski, czyli zawsze może być lepiej albo co najmniej inaczej
Jak zrobiłem to zdjęcie – Krzysztof Gierałtowski, czyli zawsze może być lepiej albo co najmniej inaczej
W drugiej części cyklu "Jak zrobiłem to zdjęcie” rozmawiamy z Krzysztofem Gierałtowskim o książce ”Ludzie i czas / Portret bez twarzy”.

Komentarze








