Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wideoporadnik: Sprzęt | Postedycja | 15.03.2013 | Początkujący | Kolor tła:

Podstawy drukowania

Michał Leja

Dodaj do schowka
Realizacja: Krystian Bielatowicz

Żaden kurs fotografii online nie byłby kompletny bez kilku słów o drukowaniu. W pierwszej części wideoporadnika poświęconego drukowaniu fotografii dla początkujących Michał Leja skupia się na najprostszych sposobach przeniesienia zdjęć na papier. Tym razem nie słuchamy wskazówek uczących, jak robić zdjęcia, lecz podpowiadających, co z nimi zrobić już po wykonaniu. Prowadzący pokazuje, jak przy użyciu prostych i niedrogich urządzeń drukujących przenieść zdjęcia ze sfery cyfrowej do fizycznej. Na początek bez użycia komputera.

Michał Leja zachęca do drukowania fotografii. Przekonuje, że zupełnie inaczej ogląda się zdjęcia w albumie niż na ekranie. Do tego dochodzi też trwałość wydruków, którym nie straszna awaria komputera lub dysku z kopią zapasową. Prowadzący zwraca uwagę na znaczenie podstawowych parametrów wydruku, takich jak jakość i rodzaj papieru. Zachęca też do ciekawego sposobu wykorzystania fotografii cyfrowej do archiwizacji starych odbitek. Prezentuje krok po kroku etapy powstawania odbitki drukowanej bezpośrednio z karty pamięci.

Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!

Masz propozycję na temat poradnika?: Napisz do nas
Oceń :

Zobacz podobne poradniki

Komentarze

KingaAngie

KingaAngie 2013-03-18 15:31:20

po mino że jestem mała, kocham i doceniam fotografie "na kartce". moim zdaniem fotografie w elektronicznej formie są nic warte, nie doceniamy ich w ogóle, jedno "usuń" i po nich, a takie wydrukowane, wsadwone do albumu rodzinnego zawsze można pooglądać i powspominać srate dobre czasy :)
też bym chciała mieć taką drukarkę, odlotowa :D

maroon

maroon 2013-03-18 17:48:39

ładne refleksy wyszły na tej "kopii" archiwalnej fotografii... gratuluje pomysłu

Loth

Loth 2013-03-18 18:06:38

Właśnie. Trzeba mieć taki sprzęt. Jeśli kasy brak, trzeba zadowolić się wersją elektroniczną fotografii.

siedemczwartych

no tym razem poradnik zawodzi na całej lini.... tak właściwie o czym jest?
Że można drukować?
Że w komputerze jest funkcja "drukuj", mogę dodać od siebie, że można to zrobić skrótem CTRL+P... ha ha nic odrywczego.
Liczełem, że sie dowiem jak sprofilować domową drukarkę, jak dobrać papier, tusz itp. 
Może za dużo oczekuję, ale przyzwyczailiście do wysokiego poziomu poradników.
Ten niestety mocno odstaje (w dół).

woj

woj 2013-03-18 21:12:33

Do końca doczekałem tylko dla tego, że cały czas liczyłem na coś ciekwego.
Forma przyjemna, treść żadna.

ktgajowniczek

Brakowało mi tylko: "poradnik zawiera lokowanie produktów". Zachęcanie ludzi do drukowania zdjęć na drukarkach domowych przez drukowanie zdjęcia starej odbitki zawierającego odblaski jest pomyłką.

Marcin

Marcin 2013-03-18 23:32:37

Bez obrazy ale ten poradnik nic nie wnosi, obługę drukarki zna każdy.
Mam nadzieję, że druga część będzie lepsza!

Pozdrawiam

Bialina

Bialina 2013-03-18 23:40:31

przecież to tylko reklama Epsona, żeby portal mógł istnieć. A jednak można było to zrobić lepiej...

Jerzy R

Jerzy R 2013-03-19 12:43:48

takie drukowane zdjęcie też długo jakością nas nie zachwyci... prawdziwą jakość i trwałość daje tylko naświetlone zdjęcie, nigdy drukowane! od tego powinniście zacząć ten cykl, pozdrawiam i z niecierpliwością czekam  na ambitniejsze tematy.

Redakcja Szerokiego Kadru
oceń+--1

Poradnik pt.: "Podstawy drukowania" powstał z myślą o użytkownikach najmniej zaawansowanych, którzy również tworzą społeczność Szerokiego Kadru. Ma on na celu pokazanie, że nie trzeba brnąć w zaspach śnieżnych do fotolabów w celu wykonania odbitki. Że nie trzeba wiedzy informatycznej do obsługi urządzeń drukujących.

Osoby bardziej zaawansowane mogą czuć się rozczarowane brakiem zagadnień związanych z zarządzaniem barwą, obsługą modułów drukujących w zaawansowanych programach graficznych. Te tematy znajdą się w poradniku pt.: "Drukowanie zaawansowane", którego emisja przewidziana jest w tym roku.


Jednocześnie informujemy, że niektóre poradniki nie mogą powstać bez wsparcia firm zewnętrznych i za to wsparcie należą się słowa podziękowania.

M.

M. 2013-03-20 00:38:02

Kiepskie wytłumaczenie Drogi Szeroki Kadrze, oj, kiepskie dla tego "czegoś" co miało być poradnikiem. Pierwszy raz jestem zawiedziony, nie tylko treścią ale i Waszą linią obrony tej "treści".

KrzYmiN

Po tytule spodziewałem się że uzyskam wiedzę jak prawidłowo dobrać papier jak oprofilować lub dobrać odpowiedni gotowy profil ICC żeby wydruk wyglądał jak obraz na ekranie i jak wogóle zgrać sprzęt aparat/skaner/komputer/drukarka żeby poprawnie wykonać odbitki, a tu materiał wideo z informacjami, które chyba każdy posiada kto kiedykolwiek chciał wydrukować zdjęcia w domu

piotrwat

Bardzo słaby materiał. Informacji zero. Na początku prowadzący obiecał pokazać jak wydrukować A4 za 1,40zł a potem zapomniał o tym. Ogólnie materiał słabo przygotowany. Jestem zdecydowanie na nie. Szkoda czasu.

lechu

lechu 2013-04-17 23:48:23

Lipa. Mniej zaawansowany użytkownik? trzeba zatem było wstawić wieszającego się laptopa z windowsem i pokazać jak drukuje się w każdym programie. Nie wspomnę o tym, że zdjęcia muszą się jakoś tam znaleźć. Ponadto niedoświadczony użytkownik szybko się zrazi słabymi kolorami i tym, że wydał dużo kasy na sprzęt (zakładamy, że lubi firmę nikon i kupił dobry aparat). Stwierdzi teraz, że jego wymarzona lustrzanka robi słabe zdjęcia. Nie wspomniano, że w labie ktoś te zdjęcia skoryguje za amatora (nie myśle o rossmanie). Lipa.

mkrol

mkrol 2013-05-16 18:29:55

Materiał dla początkujących to za dużo powiedziane. Każdy nawet najbardziej początkujący użytkownik "cyfrówki" wie, że zdjęcia można wydrukować w domu. A ten materiał właściwie tylko tyle pokazał. Drukarkę kupiłem już dawno i do tej pory nie potrafię sobie poradzić z jej odpowiednią kalibracją. Myślałem, że tu coś znajdę, jednak niestety nie. Szkoda.

natalia

natalia 2013-06-12 14:38:12

tylko straciłam 4 minuty z mojego życia

kajzee

kajzee 2013-11-21 23:38:22

mam pytanie: co to za aparat nikona? bardzo fajnie wygląda, wydaję się ergonomiczny ale nie mogę rozpoznać modelu...pozdrawiam

dupans

dupans 2014-06-30 22:03:13

Szajs nie poradnik, nic nie mówicie o tuszach, o typach drukarek, papierach, cenie tuszy i papieru

monika

monika 2015-10-27 17:53:42

Panie Michale, zupełnie przekonał mnie Pan do fotografii drukowanej! Ma Pan niesamowicie sympatyczny głos i przemiłą twarz do tego stopnia, że zapragnęłam wspólnego zdjęcia z Panem! Serdecznie pozdrawiam! ;)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…