Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wideoporadnik: Sprzęt | Podróże | 15.09.2014 | Początkujący | Powiększ tekst:

Lornetki: obserwacja ptaków

Piotr Chara

Dodaj do schowka Komentarze: 5
Realizacja: Krystian Bielatowicz

Obcowanie z ptakami wymaga zarówno cierpliwości jak i refleksu. Dzięki lornetce najwyższej klasy, takiej jak Nikon 10x42 EDG, masz pewność, że dostrzeżesz dokładnie to, co chcesz. Powiększenie 10x gwarantuje uzyskanie szczegółowego obrazu, umożliwiającego bezbłędne rozpoznanie gatunków, a także – z mniejszej odległości – indywidualnych cech osobniczych poszczególnych ptaków. Precyzyjny mechanizm ustawiania ostrości pozwala błyskawicznie uzyskać ostry obraz niezależnie od odległości oraz umożliwia dokładne utrzymanie ostrości na szybko lecącym ptaku. Zawansowana obudowa lornetki, wyróżniająca się pełną wodoszczelnością, hermetycznością i zabezpieczeniem przed zaparowaniem wewnątrz pozwala na bezstresowe korzystanie z lornetki w każdych warunkach pogodowych, nawet podczas długich sesji obserwacyjnych w deszczu i przy znacznej wilgotności. Najwyższej jakości powłoki antyodblaskowe na wszystkich powierzchniach soczewek oraz zaawansowane powłoki na pryzmatach dbają o możliwie najjaśniejszy obraz o wysokim kontraście i wiernie oddanych kolorach.

Masz propozycję na temat poradnika?: Napisz do nas
Oceń :

Zobacz podobne poradniki

rozwiń

Komentarze

jakub

jakub 2014-09-16 10:01:55

Bardzo ciekawy materiał, szczególnie że - w przeciwieństwie do sprzętu foto - niewiele dodatkowych informacji można znaleźć w zakresie optyki sportowej Nikona.
Mam jednak drobną uwagę.
Umieszczone w materiale filmowym kadry 'przez lornetkę', reprezentowane w formie nakładających się współokręgów (ikoniczny kadr stosowany kinomatografii), jest w istocie przypadkiem niepoprawnie ustawionej lornetki. Prawidłowo dostosowana do cech użytkownika odległość pomiędzy okularami, powinna pozwolić na uzyskanie obrazu w postaci jednolitego okręgu.
Niby drobiazg, ale w materiale o charakterze edukacyjnym, lepiej promować poprawne wzorce.

Zambu

Zambu 2014-09-17 02:45:15

Piotr Chara, wybitny fotograf przyrody, po raz kolejny zabiera nas do swojego świata ptaków, w dolinie Odry, gdzie odsłania kolejny rąbek tajemnicy swoich przygód fotograficznych... Bajeczka

Margaretka

"Obcowanie z ptakami wymaga zarówno cierpliwości jak i refleksu."
Oj tak:) a ptaki to szczególnie sympatyczne stworzonka do obserwacji! Odkąd mam aparat z dużym zoomem bardzo lubię je fotografować i obserwować, także przez lornetkę.

tomek

tomek 2014-10-01 22:02:47

Witam, Bardzo ciekawy film promocyjny Nikona. Zaledwie muska tematykę wyboru lornetki i bardzo nieprecyzyjnie wprowadza pojęcie jasności lornetki. Proponuje jednak zapoznać się z artykułami na optyczne.pl z których o wiele więcej wyniosłem.

Jeden od którego chyba zacząłem wybór lornetki, naprawdę wato:
http://www.optyczne.pl/10.1-artyku%C5%82-Wszystko_co_chcia%C5%82by%C5%9B_wiedzie%C4%87_o_lornetkach_ale_wstydzisz_si%C4%99_zapyta%C4%87_Dlaczego_lornetka_.html

karol

karol 2015-06-19 16:41:39

Ciekawy Film,Bardzo Mi się Podoba. Piotr Chara Wymiata

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

buvv

Uliczne obrzędy przejścia2019-10-08 20:18:50 buvv

Obrzęd przejścia – obrzęd, którego charakterystyczną cechą jest zmiana (odebranie i nadanie)…

tomek

Zaawansowana korekta, czyli jak okiełznać kolor w Capture One Pro2019-10-01 21:45:03 tomek

"Naturalnym konkurentem dla C1 jest Lightroom." Absolutnie nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Od…

Namarin

Postrzeganie przestrzeni w fotografii2019-09-30 17:12:30 Namarin

Dzięki Krystianie za poradnik, przydatne (zwłaszcza dla początkujących fotografów). Proszę o…

cezary

Zaawansowana korekta, czyli jak okiełznać kolor w Capture One Pro2019-09-29 23:50:10 cezary

Proszę o więcej…