Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wideoporadnik: Dokument i reportaż | 15.11.2012 | Średnio zaawansowani | Kolor tła:

Historia zmian. Część 1

Rafał Milach

Zapraszamy na niezwykłą opowieść Rafała Milacha o jego procesie fotograficznym. W pierwszej części Rafał opowiada o tym, jak powstawały materiały o rybakach, Śląsku, Rosji i Morzu Czarnym.
Dodaj do schowka
Realizacja: Krystian Bielatowicz

W pierwszej części wideoporadnika zatytułowanego Historia zmian Rafał Milach opowiada o tym, jak zmieniał się jako człowiek i jako fotograf. Prowadzi nas od swoich studiów na Akademii Sztuk Pięknych przez pierwsze kroki w klasycznym fotoreportażu aż do portretu i dokumentu subiektywnego. Przekonuje, że nie da się raz nauczyć, jak robić dobre zdjęcia, bo po jakimś czasie fotografowanie danych tematów lub w konkretnym stylu może się znudzić, a rozwój fotograficzny może nas zaprowadzić w zupełnie niespodziewane rejony.

Milach opowiada, jak duży wpływ na jego rozwój artystyczno-fotograficzny miały wymagania rynku, na którym zaczynał funkcjonować. Przekonuje, że umiejętność dostosowania się do warunków pracy pozwala z jednej strony odkryć nowe interesujące tematy, a z drugiej – może zmobilizować do zaangażowania się w projekty osobiste, które dopełnią pracę wykonywaną na zlecenie. Fotograf podkreśla, że nie warto spoczywać na laurach, i zachęca do ciągłych poszukiwań i otwierania się na nowe możliwości.

Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!

Masz propozycję na temat poradnika?: Napisz do nas
Oceń :

Zobacz podobne poradniki

rozwiń

Komentarze

Swans

Swans 2012-11-15 20:12:28

Rzeczą zmysłów jest oglądać, rzeczą intelektu myśleć.
Bardzo ciekawy materiał o ciekawym Fotografie. czekam niecierpliwie  na 2 część. MiBru
oceń+--1

MiBru 2012-11-16 17:48:22

bla, bla, bla. Facet sobie opowiada "co autor miał na myśli" robiąc te zdjęcia. Każdy fotografujący to robi, ale nie każdy się z tym publicznie obnaża (bo i po co?). Same zdjęcia "nie powalają" niczym nadzwyczajnym. Ja też, do każdego z moich zdjęć, mogę dorobić swoją opowiastkę. I co, będą przez to lepsze?

Loudly

Bardzo inspirujący materiał! Świetnie przedstawiona  historia rozwoju fotograficznego przez samego twórcę, czekam z niecierpliwością na drugą część.

MiBru
oceń+--6

MiBru 2012-11-16 18:00:21

I do czego Loudly ten materiał Cię zainspirował?

Łukasz Cyrus

Łukasz Cyrus 2012-11-16 19:22:22

Bardzo ciekawa wypowiedź i jakże pouczająca dla foto-amatora, który nie ma pojęcia jakimi prawiami rządzi się świat zawodowej fotografii.
Zdjęcia są fantastyczne.

FOTOJA
oceń+--1

Zmiany to naturalna kolej rzeczy, każdy się zmienia. Postęp i rozwój są bardzo istotnie bo to one sprawiają, że człowiek czuje, że żyje.
Tylko nie rozumie po co o tym opowiadać. Popieram "MiBru". Zdjęcia takie sobie. R. Milach ma rację gdy mówi, że materiał o rybakach jest jego najlepszym fotoreportażem.

voycieh

http://www.petapixel.com/2011/07/13/why-you-shouldnt-give-too-much-weight-to-anonymous-online-critics/

Klara01

Fajne zdjęcia, materiał o rybakach zdecydowanie najlepszy, ale większość zdjęć pana Milacha coś w sobie ma.

helicam

Świetne zdjęcia i dający do myślenia wywiad, bardzo dobra robora. Kiedy będzie dostępna IIga część?

Mariusz Wawoczny

Mariusz Wawoczny 2013-01-07 10:03:21

Przyznam, że patrzę trochę z przymróżeniem oka na tego typu fotografię. Zajmuję się bardziej komercją niż artystyczną częścią fotografii.
Dla mnie to trochę przorost formy nad treścią. Nie pytam złośliwie ale może ktoś wytłumaczy mi dlaczego na ostatnich zdjęciach morze się wylewa. Po co ten krzywy horyzont? Nie przyjmuję do wiadomości tłumaczenia "tak miało być"

madzika00

Muszę przyznać ,że z niezwykłą przyjemnością ogląda się kogoś kto rozumie pojęcie fotografii nie tylko pod kątem kadru,estetyki,sprzętu czy koloru.Pojęcie emocji jest tutaj świetnie znane i rozciągnięte na różne sposoby...BRAWO!..;)

dlp

dlp 2013-12-26 12:14:18

Bezapelacyjnie jeden z najlepszych materiałów tutaj!

starynikon

Wszystkim tu piszącym polecam zanurzenie się w fotografię artysty, Jego zdjęcia robią wrażenie - przynajmniej na mnie. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…