Fotoreportaż
Wideoporadnik Fotoreportaż został poświęcony sztuce opowiadania historii za pomocą fotografii. Na przykładzie kilku swoich fotoreportaży Krystian Bielatowicz uczy, jak konstruować fotograficzną opowieść. Za każdym razem podaje, ile czasu trwała realizacja każdego projektu (od kilku dni do kilku miesięcy). Radzi, by zacząć od mocnego ujęcia, które następnie uzupełniamy detalami rozwijającymi narrację. W środek opowieści dajemy kolejne mocne ujęcia, a całość kończymy równie efektowną fotografią.
Autor zachęca do zajęcia się tematami, które rzeczywiście nas interesują – przekonuje, że tę pasję widać później na zdjęciach. Mówi, że inspiracja może przyjść zewsząd, np. z artykułów w prasie codziennej. Podkreśla znaczenie cierpliwości i wielokrotnego wracania na miejsce. Nie zapomina o praktycznych aspektach realizacji fotoreportażu, zwłaszcza w egzotycznych lokalizacjach. Jednak ciekawe tematy czekają nie tylko na końcu świata – mogą być tuż pod naszym nosem. Trzeba je po prostu umieć odnaleźć.
Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz podobne poradniki
Historia zmian. Część 2

Fotoekspedycja – Część 2. Jesteśmy na miejscu

Jak zrobiłem to zdjęcie – Przemysław Pokrycki, czyli ostatnie żniwa XX wieku

Projekt długoterminowy. Część 2

Komentarze

Zarchiwizowana dyskusja: "TO NIE TYLKO PUSTY REPORTAŻ"


Zarchiwizowana dyskusja: "Zgoda na publikację"
Witam,
Przede wszytskim bardzo fajny, krótki i konkretny filmik- podob asię;)
Mam pytanie: Czy orientujecie się jak wygląda sprawa dotycząca zgody na publikacjię takich fotoreportaży, jak to wyglądało/ mogło wyglądac w przypadku np: tych pasterzy?
Pozdrawiam
M.
Pozdrawiam
KB
Świetne materiały wideo czekam na następne pzdr.
Kiedyś słyszałem że jśli nie ma widać twarzy to nie trzeba mieć takiej zgody nie wiem tylko ile prawdy tu jest w tym .







Fotorepoetaż to jest to, co mnie od bardzo dawna kręci. Aparat fotograficzny powstał właśnie na potrzeby reportażu. Krajobraz, architekturę i oczywiście portret można zobrazować za pomocą technik malarskich. Można też stworzyć reportaż slówno-muzyczny, lecz nic nie zastąpi dobrego i przemyślanego fotoreportażu wykonanego dla pokazania wachlarza zdarzeń i zachowań dziejących się w czasie i przestrzeni wybranej przez reportażystę. Pan Bielatowicz sprawnie i ciekawie przybliża tematykę fotoreportażu, pobudzając zarazem do własnych przemyśleń na ten temat .


