Sprawdzanie
Szeroki Kadr
Wideoporadnik: Sprzęt | Ludzie | Zawód fotograf | 15.04.2014 | Początkujący | Kolor tła:

Fotografia ślubna. Kościół i wesele

Rafał Makieła

Dodaj do schowka
Realizacja: Krystian Bielatowicz

W drugiej części wideoporadnika zatytułowanej Fotografia ślubna. Kościół i wesele Rafał Makieła opowiada o tym, jak robić dobre zdjęcia ślubne zarówno podczas uroczystości kościelnych, jak i na późniejszej zabawie weselnej. Zaczyna od przypomnienia o formalnościach, które należy załatwić w parafii – wcześniejse uzgodnienie szczegółów sprawi, że fotograf nie będzie przeszkadzał w trakcie ceremonii zaślubin. Następnie prowadzący dokładnie omawia poszczególne etapy ślubu, kładąc nacisk na najważniejsze elementy, które fotograf musi uwiecznić (np. moment zakładania obrączek).

Makieła podkreśla, że nie należy zapominać o zdjęciach detali, które nierzadko decydują o nastroju całej uroczystości. Odradza stosowanie lampy błyskowej (zwłaszcza podczas mszy) poza fotografowaniem tańczących par. Nie poleca też fotografowania gości weselnych podczas jedzenia. Prowadzący uważa, że fotograf sam powinien pilnować, by nie zapomnieć wykonać konkretnych ujęć, których para młoda będzie się spodziewała w zestawie, mimo że wcześniej o nie nie poprosi (jak np. grupowe zdjęcie pamiątkowe wszystkich gości).

Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!

Masz propozycję na temat poradnika?: Napisz do nas
Oceń :

Zobacz podobne poradniki

rozwiń

Komentarze

mlawrysz

..a Pan fotograf nadal w rozciągniętych jeansach i t-shircie lata po kościele miedzy eleganckimi ludźmi..ale to już mówiłem. Wstyd.

Radzik

Jak dla mnie fotografia ślubna zaczyna się i kończy tu : http://murrayphotography.com/ - czyste ludzkie emocje. Choć wykonane kilka tysięcy kilometrów stąd, wiadomo kto jest matką, ojcem, chrzestną bądź chrzestnym, babcią itd. Dla mnie niebywałe.
Co do instrukcji Pana Rafała, zostały powiedziane wszystkie najważniejsze rzeczy, od siebie dodałbym że w trakcie np. kazania, często znudzone małe dzieciaki zaczynają buszować po kościele i można zrobić dobre zdjęcie dodające lekkości całej ceremonii.
Co do komentarza mizantropia.pl - fakt, dupy nie urywają, ale w mojej ocenie w fotografii ślubnej która wydaje się być powtarzalna, nudna, mimo wszystko trzeba mieć szczęście do kościoła, pary i gości a przede wszystkim podejścia młodych do tego dnia. Pozdraiwam, w mojej ocenie to bardzo rzeczowy materiał Panie Rafale.

hi_tower

Pan jest artystą ;)

mlawrysz..a Pan fotograf nadal w rozciągniętych jeansach i t-shircie lata po kościele miedzy eleganckimi ludźmi..ale to już mówiłem. Wstyd.

sobanskiwojciechphotography

Dziekuje za filmik ;-) ale szukam czegoś bardziej konkretnego,jakaś jedna książka która ma wszytsko co trzeba wedziec,czy coś takiego jest???

sianik

sianik 2014-07-09 14:27:55

a ja nie mogę obejrzeć filmu i nie wiem dlaczego :(

photoproject

Podstawowe informacje związane z fotografią ślubną ale można coś dla siebie wyłuskać :)

wojtek

wojtek 2014-12-29 19:27:56

Podstawowe problemy z kadrem, jak można dopuścić by taki człowiek prowadził porady. Boję się zajrzeć do kolejnego poradnika.

irondog

WYstarczy w zasadzie jak ktoś umie czytac i słuchac między wierszami

marzenaf

My skorzystaliśmy z usług fotografa z Krakowa - Fotopress55 i efekt był niesamowity. Genialne zdjęcia!

redek

redek 2018-04-11 10:49:52

Poradnik dobry, ale strój pana fotografa to delikatnie mówiąc, nieporozumienie. Gdyby na mój ślub fotograf przyszedł tak ubrany, to pogoniłbym.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…