Edycja zdjęć. Fotografia kolorowa.
Druga część wideoporadnika Edycja zdjęć została poświęcona obróbce graficznej fotografii kolorowych. Krystian Bielatowicz skupia się na narzędziach, z których korzysta w programach Adobe Photoshop i Adobe Lightroom: od globalnej i lokalnej korekty ekspozycji (możliwej dzięki fotografowaniu w trybie RAW) przez rozjaśnianie i przyciemnianie wybranych partii obrazu po oddzielną regulację jasności cieni, średnich tonów i świateł.
Prowadzący nie zapomina też o oprogramowaniu Nikon Capture NX przeznaczonym dla użytkowników lustrzanek cyfrowych marki Nikon. Reszta poradnika jest poświęcona konkretnym zdjęciom, które Bielatowicz koryguje na oczach widza, zmieniając m.in. nasycenie barw, dodając swoją ulubioną winietę, która skupia uwagę na centralnym elemencie kadru. Jednak prezentuje nie tylko takie oczywiste zmiany, jak np. korekta krzywego horyzontu. Pokazuje też, jak pozornie nieduże zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na zdjęcie.
Więcej informacji w wideoporadniku. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz podobne poradniki
Edycja zdjęć. Fotografia czarno-biała

Robimy kolorowe zdjęcia aparatem kompaktowym i nie tylko
Robimy kolorowe zdjęcia aparatem kompaktowym i nie tylko
Świat, który nas otacza, jest wypełniony kolorami. To właśnie dlatego fotografia barwna wydaje się najbardziej naturalna w odbiorze, co nie znaczy, że jest łatwiejsza czy mniej skomplikowana.

Fotografia reklamowa. Jak oswoić człowieka, czyli organizacja sesji z modelem.

Katalogowanie i archiwizacja zdjęć. Część 4. Adobe Photoshop Lightroom

Komentarze

Zarchiwizowana dyskusja: "Edycja zdjęć. Fotografia kolorowa."
Podoba mi się to że nie ma się tu użytkowników w czterech literach jak na innych serwisach .
Pozdrawiam i mam nadzieje że takich instruktarzy bedzie jeszcze więcej :)
Gratulacje






ps czy inne tego typu programy to nasze ciemnie cyfrowe ,,wracajac do czasow fotografii manualnej gdzie zdjecia wywolywane sa na papierze w ciemniach i gdzie fotograf decyduje o ostatecznej ich formie ,kazdy z nas siedzac w domu uzywajac programow do obrobki zdjec dziala dokladnie w podobny sposob ,,oczywiscie era cyfrowa daje nam wiecej mozliwosc a takze pozwala zaoszczedzic na czasie jest jednak normalnym procesem tworzenia zdjecia ,,wiekszasc z nas kiedys nosila klisze ze zdjeciami do fotografa zeby je wywolac zanim zaczela sie era fotografii cyfrowej i zanim sami robilismy pierwsze kroki w tej dziedzinie dlatego uwazam zei zabiegi polegajace na zmianie podastawowych parametrow zdjecia sa poprostu procesem jego wywolania ,a argumenty ze niewiele ma to wspolnego z fotografia nie bardzo do mnie trafiaja ,,moze kiedys wynajda cudowne aparaty ktore bede cala prace wykonywaly za fotografa zgodnie z jego wizja i nie bedzie nam potrzeba zbyt wiele wiedzy zeby to osiagnac ,,puki co cieszmy sie ze sa ludzie ktorzy maja ochote podzielic sie z nami swoja wiedza i to za darmo ,,,,,,

film dla totalnego laika. Szczerze myślałem że będzie tu więcej informacji, niż miejscowa zmiana ekspozycji, kontrastu i balansu bieli. Raczej spodziewałem się (w dziale zaawansowane) obróbki i poruszania się w przestrzeni Lab, i innych naprawdę zaawansowanych technik obróbki. Może warto podzielic prawdziwą wiedzą :)




