Przeglądaj poradnik według wybranych kategorii
Fotografia ślubna. Kościół i wesele
W drugiej części wideoporadnika zatytułowanej Fotografia ślubna. Kościół i wesele Rafał Makieła opowiada o tym, jak robić dobre zdjęcia ślubne zarówno podczas uroczystości kościelnych, jak i na późniejszej zabawie weselnej.
Fotoekspedycja – część 3. Po powrocie
Fotografia podróżnicza. Część 1
Jak wybierać zdjęcia. Część 1.
Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa
Czasem, gdy chcemy – robimy zdjęcie mostu, zamku czy pałacu, zza pleców słyszymy grzeczne pytanie policjanta lub strażnika miejskiego proszącego o pozwolenie na fotografowanie owego obiektu. Albo warknięcie ochroniarza… Czy naprawdę nie możemy wtedy zrobić zdjęcia? Jakie mamy prawa do uwieczniania miejskiej dżungli?
Jak wybierać zdjęcia, część 2 - czyli o konstruowaniu serii
Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej
Fotografia kulinarna – od czego zacząć?
Portfolio fotografa. Prezentacje
Najnowszy wideoporadnik to pierwsza część cyklu poświęconego przygotowaniu fotograficznego portfolio. Prowadzący Leszek Szurkowski podkreśla znaczenie przygotowań – zgromadzenia materiałów w jednym miejscu i zaprowadzenia w nim porządku.
Jak podładować zdjęcia emocjami i sprawić, by klienci chętnie wracali do Twoich sesji?
Nagość a fotografia. Migawki z Fotoprawa
Zdjęcia nagich osób powstawały od początku istnienia fotografii. Któż nie pamięta fotoplastykonu z filmu Vabank?! Warto jednak wiedzieć, co to jest nagość i jaka odpowiedzialność prawna wiąże się z jej rozpowszechnianiem, a nawet fotografowaniem!
Walka z czasem, czyli fotografowanie lodów
Plagiat. Co to właściwie jest? Migawki z Fotoprawa
Z tyłu sklepu sportowego. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o NPS
Twórca a współtwórca. Symbioza czy wojna? Migawki z fotoprawa
O fotografowaniu z organizacją pozarządową
Praca z organizacjami pozarządowymi to fascynujące spotkania z ludźmi, którzy znaleźli się w dramatycznych lub trudnych okolicznościach, oraz z tymi, którzy niosą im pomoc. Inna perspektywa, szansa na przyjrzenie się światu z bliska, możliwość zrobienia czegoś sensownego za pomocą zdjęć, ale też możliwość spojrzenia na swoje życie w nowy sposób.
Archiwizacja, edycja, postprodukcja, prezentacja. Ścieżka edukacyjna Szerokiego Kadru
Czy praca nad fotografią kończy się z momentem naciśnięcia spustu migawki? Zazwyczaj skupiamy się na tym, jak zrobić dobre zdjęcie. No dobrze – ale co potem?
Mem codzienny - zgodny z prawem? Migawki z fotoprawa