Przeglądaj poradnik według wybranych kategorii
Fotografia szczeniąt w hodowli
Fotografie małych i słodkich szczeniąt to niezapomniana i cenna pamiątka zarówno dla przyszłych właścicieli, jak i dla samych hodowców. Jednak, uchwycenie w kadrze takich maluchów wymaga wiedzy i doświadczenia w fotografii, znajomości kynologii, a przede wszystkim wyjątkowej wrażliwości na potrzeby oraz delikatność szczeniąt.
Uchwyć psa w ruchu!
Kiedy pies może biegać, skakać i szaleć, uwalniając całą swoją energię, wtedy pojawia się sposobność do uchwycenia wyjątkowej, i nie raz bardzo zabawnej, psiej mimiki, czy zachowań charakterystycznych tylko dla naszego modela. Warto wiedzieć, jak zatrzymać te chwile w kadrze.
Storytelling, czyli opowiadanie historii, wywoływanie wspomnień i emocji w fotografii kulinarnej
Stylizacja planu zdjęciowego i różne style w fotografii kulinarnej
Fotografia kulinarna – od czego zacząć?
Street Photo w sądzie, czyli jak to się robi w Ameryce. Migawki z Fotoprawa
Znany fotograf, Times Square, statyw, aparat, dwa lata pracy, wystawa w galerii i… pozew o 2 mln dolarów. Początek jak u Hitchcocka. Potem w sądzie tak samo – napięcie wzrasta.
Fotograf w przestrzeni publicznej. Migawki z Fotoprawa
Czasem, gdy chcemy – robimy zdjęcie mostu, zamku czy pałacu, zza pleców słyszymy grzeczne pytanie policjanta lub strażnika miejskiego proszącego o pozwolenie na fotografowanie owego obiektu. Albo warknięcie ochroniarza… Czy naprawdę nie możemy wtedy zrobić zdjęcia? Jakie mamy prawa do uwieczniania miejskiej dżungli?
Jak podładować zdjęcia emocjami i sprawić, by klienci chętnie wracali do Twoich sesji?
Fotografia Beauty – połączenie sztuki makijażu z doskonałym warsztatem fotograficznym
Nagość a fotografia. Migawki z Fotoprawa
Zdjęcia nagich osób powstawały od początku istnienia fotografii. Któż nie pamięta fotoplastykonu z filmu Vabank?! Warto jednak wiedzieć, co to jest nagość i jaka odpowiedzialność prawna wiąże się z jej rozpowszechnianiem, a nawet fotografowaniem!
Walka z czasem, czyli fotografowanie lodów
Regulamin konkursu fotograficznego – haczyki i kruczki. Migawki z Fotoprawa
Latem podczas urlopowych wojaży robimy więcej zdjęć. Siłą rzeczy częściej są wśród nich naprawdę dobre kadry, wręcz „konkursowe”. Bierzmy więc udział w konkursach, ale zanim wyślemy zdjęcia – przeczytajmy regulamin!
Pierwsze kroki w fotografii podwodnej
Fotografia podwodna kojarzy się na ogół z egzotycznymi wyjazdami albo przynajmniej z uprawnieniami płetwonurka i tonią mazurskich jezior. Warto zweryfikować to przekonanie, bo ciekawe podwodne zdjęcia można robić nawet w kałuży.
Plagiat. Co to właściwie jest? Migawki z Fotoprawa
Z tyłu sklepu sportowego. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o NPS
Twórca a współtwórca. Symbioza czy wojna? Migawki z fotoprawa
Co właściwie znaczy „daj mi zdjęcie”? Migawki z Fotoprawa
O fotografowaniu z organizacją pozarządową
Praca z organizacjami pozarządowymi to fascynujące spotkania z ludźmi, którzy znaleźli się w dramatycznych lub trudnych okolicznościach, oraz z tymi, którzy niosą im pomoc. Inna perspektywa, szansa na przyjrzenie się światu z bliska, możliwość zrobienia czegoś sensownego za pomocą zdjęć, ale też możliwość spojrzenia na swoje życie w nowy sposób.
Jak wybrać najlepszy aparat do vlogowania?
Vlogowanie, relacje na żywo, czy filmy z podróży są dzisiaj niezwykle popularne. Dają nowe możliwości wyrażania samego siebie, pokazania swojego świata. Najlepszym narzędziem do tego są nowoczesne aparaty.
Ile kosztuje nasz wizerunek i dlaczego tyle? Migawki z Fotoprawa
Archiwizacja, edycja, postprodukcja, prezentacja. Ścieżka edukacyjna Szerokiego Kadru
Czy praca nad fotografią kończy się z momentem naciśnięcia spustu migawki? Zazwyczaj skupiamy się na tym, jak zrobić dobre zdjęcie. No dobrze – ale co potem?
Fotoreportaż, dokument i fotografia uliczna. Ścieżka edukacyjna Szerokiego Kadru
W kolejnej części cyklu ścieżek edukacyjnych polecamy naszym czytelnikom zestaw materiałów poświęconych szeroko rozumianej fotografii reportażowej i dokumentalnej.