Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Zdjęcie napotkanej osoby. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył 0 0

Pracę domową zadała Fotografka miesiąca: Velar Grant

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (3rkaer)

miejsce 2: bageensky

miejsce 3: Anna Mierzejewska-Miziołek (anna_mizioek)

Uzasadnienie fotografa

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim użytkownikom za udział w konkursie. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i miałam nie lada problem z wyborem pierwszego miejsca. W portrecie chodzi przede wszystkim o człowieka, jego emocje, osobowość, cechy charakteru. Aspekty techniczne są niezmiernie ważne, ale dobry portret powinien nam coś mówić o danym człowieku. Ważnym aspektem jest kadrowanie, kolorystyka, przedmioty czy pomieszczenie, które nadają narrację fotografii. Zdjęcia portretowe wymagają ścisłej współpracy z modelem i skupienia na nim uwagi. Nie każdy fotograf to lubi, ponieważ zdjęcia portretowe wymagają dużo wysiłku, cierpliwości i empatii. Dlatego kierując się tymi zasadami, wybrałam trzy najciekawsze prace i wyróżniłam cztery. Pozostałym uczestnikom konkursu chciałam serdecznie podziękować za nadesłane prace i życzyć powodzenia.

1 miejsce: Robert Karaś (3rkaer)

1 miejsce: Robert Karaś (3rkaer)

Portret nieznajomego. Zdjęcie świetne technicznie, przykuwające uwagę. Nutka tajemniczości nadaje temu zdjęciu rewelacyjny efekt. Widać, że fotograf miał dobry kontakt z fotografowanym mężczyzną. Szkoda, że tak mało o nim wiemy.
2 miejsce:  bageensky

2 miejsce: bageensky

Rewelacyjny portret, który bez wątpienia przykuwa uwagę pod względem technicznym, jak i estetycznym (kolorystyka!). Portretowany mężczyzna chętnie pozuje i widać, że czuje się przed obiektywem bardzo swobodnie. Różowy kolor i akcesoria dużo mówią o tej osobie. Nieprzeciętna osobowość Davida została tu świetnie uchwycona.
3 miejsce: Anna Mierzejewska-Miziołek (anna_mizioek)

3 miejsce: Anna Mierzejewska-Miziołek (anna_mizioek)

Portret pani Aleksandry bardzo mi się spodobał. Użycie naturalnego światła można było nieco dopracować (gra światło/cień), ale generalnie taki portret nawet bez opisu już mówi odbiorcy bardzo dużo o fotografowanej osobie.
Wyróżnienie: Marcinpech

Wyróżnienie: Marcinpech

Portret Pana Tadeusza, instruktora małego zespołu muzycznego, w którym śpiewają seniorzy, jest rewelacyjny. Niestety tło jest tu niezbyt trafnie dobrane i przytłacza fotografowaną osobę. Kolorystyka jest fantastyczna, co ma niemałe znaczenie w portrecie.
Wyróżnienie: umi.media

Wyróżnienie: umi.media

Portret Pana Henryka jest świetny pod względem technicznym. Opis zdjęcia aż prosi, żeby następnym razem spróbować zrobić mu takie zdjęcie z psem Mają w ich domu na końcu wsi. Im mniej sztampowy portret, tym lepiej.
Wyróżnienie: 0op.pl

Wyróżnienie: 0op.pl

Portret Pana Józefa, katolika, ze zdjęciem papieża na piersi, wpada w oko. Razem z budynkami i ulicą w tle jest bardzo ciekawy i widać, że niewymuszony. Fotograf wzbudził sympatię tego człowieka, który sam stanął przed aparatem i pozwolił się sfotografować takim, jakim jest. Świetna kanwa na fotoreportaż.
Wyróżnienie: Hwierzbicka

Wyróżnienie: Hwierzbicka

Doskonały portret Aleksandra Rozenfelda, poety i dziennikarza. Jego inteligentna twarz i uważne spojrzenie nie pozwalają przejść obojętnie. Praca zasługująca na uznanie.
 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…