Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Zdjęcie, które pachnie. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył egirgiel

Pracę domową zadała Fotografka miesiąca: Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: egirgiel

miejsce 2: marcinsmolik

miejsce 3: aleksandrakordalska

Uzasadnienie fotografa

Moi Drodzy,
po pierwsze serdecznie dziękuję za tak liczny udział w konkursie. Liczba nadesłanych prac (180 zdjęć!) zrobiła na mnie duuuże wrażenie. Miło było obejrzeć je wszystkie.

Pierwsze miejsce postanowiłam przyznać egirgiel – za zdjęcie jogurtowych galaretek skąpanych w wiosennych kwiatach. To zdjęcie po prostu zapachniało mi najbardziej. Kiedy tylko otworzyłam je na ekranie mojego komputera, w całym moim studio rozszedł się zapach bzu i konwalii. Galaretki wyglądają tak apetycznie, że z miłą chęcią sięgnęłabym po jedną.

Zasłużone drugie miejsce (choć to bardziej reportaż kulinarny niż klasyczne stylizowane zdjęcie kulinarne) przyznaję Marcinowi Smolikowi za cudny portret córki Niny. Kadr zachwycił mnie prostotą i opowiadaną historią. Jestem w tym pokoju z Niną i czuję zapach tego octu.

Trzecie miejsce zajmuje Aleksandra Kordalska – jej zdjęcie czekoladowej babeczki z cytrynowym kremem zachwyciło mnie misterną kompozycją. Dużo tu figuratywności, pięknych rytmów i pokrewieństw kompozycyjnych, dużo harmonijnych kształtów oraz małych, drobnych finezyjnych elementów, które bardzo sobie cenię w kadrach kulinarnych.

Postanowiłam także wyróżnić:
shaiith
za zdjęcie kawy, Beatę Pawlak za cytrusowe ciasto, ameliekate za dyniowe placuszki, Anielę Straszewską za puszyste pankeksy, spidunio za kawę z tygielka, kubam za piękne jabłkowe makro, Monikę Skowrońską za bożonarodzeniowy kadr, moniafod za ciasto czekoladowe i gochawwa za buraczaną tartę

I na koniec (poza kategorią, bo to zdecydowanie praca niekulinarna) chciałam wyrazić swój zachwyt nad zdjęciem „Witaj Zosieńko” – autorstwa lelo. Właściwy czas, właściwe miejsce, piękna kompozycja, ciekawy kadr. Czytam historię, widzę emocje, utożsamiam się z bohaterami. Majstersztyk!!!

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję wygranym
Kinga Błaszczyk-Wójcicka

egirgiel

Miejsce 1: egirgiel

marcinsmolik

Miejsce 2: marcinsmolik

Aleksandra Kordalska (aleksandrakordalska)

Miejsce 3: Aleksandra Kordalska (aleksandrakordalska)

 
 

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

Body

Body 2017-05-02 22:39:56

Fajna osobowość Fotografa/ki Miesiąca. Z zainteresowałem wysłuchałem cały wywiad . Myślę że zadana praca domowa też jest fajna... :)

kawus

kawus 2017-05-03 21:53:48

świetna tematyka. Dla mnie trochę trudna bo jeszcze nie robiłem zdjęć kulinarnych. Zdjęcie które pachnie - czy to musi być jedzenie? mogą być kwiaty?

bali_82

bali_82 2017-05-06 00:48:31

Głodny się zrobiłem :)

kingawjcicka

Droga "kawus"- niestety NIE, chodzi o zdjęcie kulinarne, fotografia kwiatów (choć pachnieć może cudownie) będzie poza kategorią konkursu.

makalajta

Pani Kingo, Pani Babcia prawdę mówi. Chciałabym bardzo dojść do poziomu Kingi.

ciekawska

ciekawska 2017-06-16 13:00:18

kiedy będzie rozwiązanie konkursu? już jest dawno po terminie.

kingbob

Gratulacje dla Zwycięzców! choć jest pewna niekoonsekwencja wyboru zdjecia kulinarnego rownież kwiaty choć pachnące nie mialy być brane pod uwage (komentarz powyżej autorki)

darekdzik

kingbobGratulacje dla Zwycięzców! choć jest pewna niekoonsekwencja wyboru zdjecia kulinarnego rownież kwiaty choć pachnące nie mialy być brane pod uwage (komentarz powyżej autorki)

też na to zwróciłem uwagę, nie mniej jednak wybór został dokonany i nie ma co o nim dyskutować, zdjęcie zawiera element kulinarny chociaż pachną na zdjęciu kwiaty chyba dalej mieści się jednak w wyznaczonych ramach, interpretacja tematu może być różna bo jak wiadomo ile głów tyle pomysłów, a przyznać trzeba, że wybrane zdjęcia nie tylko wygrane ale i wyróżnione na to zasługują. Gratulacje dla zwycięzców i wspaniałych kadrów wszystkim. :)

kawus

kawus 2017-06-23 22:22:15

kingawjcickaDroga "kawus"- niestety NIE, chodzi o zdjęcie kulinarne, fotografia kwiatów (choć pachnieć może cudownie) będzie poza kategorią konkursu.

jak widać piękna fotografia wygrała to fakt
ale nieco naciągana jet tam kategoria.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

mariaanna

Magiczna mgła2021-09-19 17:41:21 mariaanna

Z siódmego piętra (Bydgoszcz)…

xeena

Magiczna mgła2021-09-17 15:37:11 xeena

Baaaardzo dziękuję!!!!…

Redakcja-SK

Magiczna mgła2021-09-17 13:49:22 Redakcja-SK

prawy górny róg na zdjęciu powinien być znak minusa (czasem może być słabo widoczny) …

xeena

Magiczna mgła2021-09-17 11:22:57 xeena

[quote="Redakcja-SK"][/quote] Dziękuję za odpowiedź. Chyba nie umiem tego zrobić. Wchodzę w…