Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Ważne ogniwo mojego życia. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła 0 0

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Łukasz Sokół

Zobacz profil zwycięzcy: 0 0 (agusinska)

Uzasadnienie fotografa

Pierwsza nagroda: Chłopiec i łuk
Kameralne, bezpretensjonalne zdjęcie, skomponowane w taki sposób, że chcemy w nim „zamieszkać”, zamienić się miejscami z jego bohaterem.

Wyróżnienia

1.Pani nad wodą
Fotografia pełna tajemnic, trudno odgadnąć gdzie została zrobiona, kim jest bohater, co się dzieje. Nieoczywisty kadr.

2. Pani na kanapie
Piękny portret we wnętrzu, twarz uchwycona w idealnym momencie, zdjęcie oddaje emocje i jest perfekcyjnie skomponowane.

3. Para w okularach
Zabawne, intrygujące zdjęcie, bliskie malarstwu.

4. Ręce na kołdrze
Starość, ból, samotność uchwycone w subtelny sposób, nie wprost.

5. Dziecko na łące z psem
Radość i beztroska uchwycone w decydującym momencie.

6. Szachy. Ojciec z córką
Pięknie zarejestrowana gra spojrzeń i światła.

7. Czarno-biały portret pana
Mocny, bliski portret, którego bohater zagląda nam prosto w oczy, a my nie mamy wątpliwości, że jest kimś ważnym dla fotografa.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za nadesłane fotografie
Łukasz Sokół

 
 

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

rafal

rafal 2015-11-03 13:37:35

Juz nie pamietam dokladnie kiedy to bylo, ale wiem gdzie. W pociagu, miedzy Agra a Varanasi, chwycilem lustrzanke z obiektywem 50mm i ruszylem przez wagony w poszukiwaniu kadrow do mojego pierwszego repartarzu. Przechodzac z klasy pierwszej to tej z wagonami bez okiem i z drewnianymi lawami poczulem niesamowite szczescie w uchwycaniu tych momentow z zycia Hindusow i z ich sposobu podrozowania pociagami. Zdreszta pociag to caly jego otaczajacy swiat i biznes. Bo tam mozna kupic doslownie wszystko.
Nastepna wene odczulem bedac w Kenii, w wiosce masajskiej i fotografowalem zyjace tam dzieci.
Ciekawe. Odkrywam z osobie Lukasza, samego siebie. Milosc do reportarzu, i do francuskiej fotografii humanistycznej ( sklada sie, iz mieszkam we Francji ) mna zawladnela, ale chyba brakuje mi pewnosci w siebie. No i przede wszystkim dalej pracuje w korporacji , a fotografia i reportarzem zajmuje sie wylacznie w czasie wolnym. Szkoda.

choral

Panie "Rafale". Niech więc Pan zrezygnuje z tej korporacji i poświęci się już tylko fotografii. Co prawda droga ta jest bardzo ryzykowna szczególnie pod względem finansowym. Konkurencja w fotografii olbrzymia. Na pocieszenie konkurencja istnieje już niemal w każdej branży. Jestem właśnie na podobnym etapie. Porzuciłem poprzednie zajęcie i idę na całego trzymając aparat w ręku. Wóz albo przewóz jak się to mówi. Pozdrawiam "Chorał"

mondey

Panowie, widzę że nie tylko ja mam ten sam problem...korporacja...dojrzewam do tego by rzucić papierami :)

Body

Body 2015-11-07 18:35:19

choralPanie "Rafale". Niech więc Pan zrezygnuje z tej korporacji i poświęci się już tylko fotografii. Co prawda droga ta jest bardzo ryzykowna szczególnie pod względem finansowym. Konkurencja w fotografii olbrzymia. Na pocieszenie konkurencja istnieje już niemal w każdej branży. Jestem właśnie na podobnym etapie. Porzuciłem poprzednie zajęcie i idę na całego trzymając aparat w ręku. Wóz albo przewóz jak się to mówi. Pozdrawiam "Chorał"


...stawiam raczej na przewóz, 18 lat zawodowej pracy( w analogu )dały mi cenne doświadczenia (film-TV, światło-Teatr, fotografia techniczna-Biuro Projektów).
W dzisiejszych czasach trzeba mieć ETAT, bo i naczej nie przeżyjesz.
Zmieniłem pracę na całkiem inną i cenię to sobie, a fotografią się bawię korzystając z nabytej wiedzy :)
Serdecznie Pozdrawiam :)

Body

Body 2015-11-07 18:56:53

...a co do tematu pracy domowej uważam go za bardzo interesujący, z wątkiem intelektualnym i trzeba się trochę nagłówkować
aby sprostać zadaniu. Życzę trafności wyboru swoich prac :)

wiktoriafoto3393

Mam pytanie. Pierwszy raz zgłaszam pracę i jest napisane, że plik ma mieć rozmiar max. 1500 pxl. Ale jesli zrobię np. 1500/1500 to i tak jest malutkie. CO mam zrobić? Proszę o pomoc :/

Redakcja-SK

wiktoriafoto3393Mam pytanie. Pierwszy raz zgłaszam pracę i jest napisane, że plik ma mieć rozmiar max. 1500 pxl. Ale jesli zrobię np. 1500/1500 to i tak jest malutkie. CO mam zrobić? Proszę o pomoc :/

1500px to już nie jest małe zdjęcie. Proszę przysłać pracę na support@szerokikadr.pl może wtedy więcej zrozumiemy?

gaia

gaia 2015-11-16 17:47:36

Witam. jestem nowa i mam pytanie. Czy można zobaczyć nadsyłane prace w trakcie trwania konkursu? Jeśli tak, to w jaki sposób. Z góry dziękuję za podpowiedź :)

zet48

zet48 2015-11-16 22:53:39

gaiaWitam. jestem nowa i mam pytanie. Czy można zobaczyć nadsyłane prace w trakcie trwania konkursu? Jeśli tak, to w jaki sposób. Z góry dziękuję za podpowiedź :)

Zdjęcia są publikowane po upłynięciu terminu zgłaszania prac - między innymi po to by nie podkradać pomysłów :P ...a tak serio to jak zależy Ci na podejrzeniu prac innych fotografów to musisz wejść w ich profile, niektórzy z nich udostępnili swoje prace domowe.

gaia

gaia 2015-11-18 23:04:28

Dzięki za info :) Poczekam więc do końca terminu.

PawełGaweł

Zdjęcie dodane. Ostatnio miałem okazję fotografować paradę Niepodległości w Gdańsku i zobaczyłem te tłumy ludzi obserwujących paradę, a przede wszystkim najmłodszych uczestników to budzi się w człowieku takie poczucie, że to własnie historia naszego kraju i pamięć powinny być najważniejszym ogniwem w naszym życiu, gdyby nie pamięć to wszystkie heroiczne wyczyny naszych przodków poszły by zapomnienie...
Jak macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć mojego autorstwa to zapraszam http://klikmitu.blogspot.com/ (to chyba zgodne z regulaminem :) )

rafalgre

Bardzo dziwne, że nie ma miejsca na żaden opis, ani nawet na tytuł zdjęcia. Często to właśnie tytuł nadaje cały sens zdjęciu

benekdr

Zdjęcie dodane. Przewróciła mój świat do góry nogami ale na lepszy.

obiektywna1978

Niestety bezskutecznie od wczoraj próbuję dodać zdjęcie. System wciąż mnie wyrzuca...

obiektywna1978

Szkoda, termin upływa dzisiaj... Jestem rozczarowana, że nie mogłam wziąć udziału w konkursie...

Redakcja-SK

obiektywna1978Szkoda, termin upływa dzisiaj... Jestem rozczarowana, że nie mogłam wziąć udziału w konkursie...

proszę wysłać zdjęcie na adres support@szerokikadr.pl zobaczymy co jest nie tak

anto

anto 2015-11-26 09:31:42

Jak zwykle dużo fajnych zdjęć i dużo nie na temat :)
Moim zdaniem najlepsze to: jokan, meskone i ewelina_inka (niezmiennie mi się podoba),
niezłe też są: homektoft, kasaks, katetru
:)

tomsabros

I kolejny miesiąc konkursowy za nami. Sporo fajnych zdjęć (np. leopart, karolazabinska, justyna0211). Sporo też takich, których kompletnie nie rozumiem (a może ktoś się pomylił). Dla mnie był to trudny temat, wolę na zdjęciach mówić o innych... :-)

michal77

Muszę przyznać że pod wpływem pory nie zwróciłem uwagi na tą stronę. A tu próżno doczytać się tamtego splunięcia na księdza Jerzego itd czyli jakby nowa postać kontynuująca. Tym niemniej uważam że warto wczytać się w pobliskie pracowicie nieszczególne sformuowania choćby po to by dowiedzieć się z jakiejś przyszłej wymiany opinii że opisana tam przeze mnie metoda "jest iluzją". Ja bym się jednak upierał że konwencja splunięcie w twarz na dzień dobry by zamieniać się w kogoś komu nie obce jest bycie adwersarzem to jednak coś szczególnie typowego dla typu musika. :)
Nie zmieniam też co oczywiste zdania że nie tylko warto ale i należy wyjaśniać jak najszybciej opluwanie polskiego dziedzictwa. Kto nie protestuje ten przyzwala. A przecież w wolnej Polsce to SB powinno się gimnastykować by nie deptać świętości a nie ludzie przed depczącymi i spluwającymi nośnikami wartości SB. Żaden polityk nie obali ubekistanu jeśli ludzie nie będą równolegle przyzwyczajeni dawać odpór tym dla których katakumby to jedyny porządany sposób komunikowania się społeczeństwa.

mateo

mateo 2015-12-05 00:15:23

Małe sprostowanie ;) "1.Pani nad wodą
Fotografia pełna tajemnic, trudno odgadnąć gdzie została zrobiona, kim jest bohater, co się dzieje. Nieoczywisty kadr."
Ta Pani nie jest nad wodą tylko na pustyni - Atacama. Nie jest sama, tylko trzyma w objęciach córkę, chroni ją przed burzą i wiatrem, które nadchodzą. W tle nie jest fala tylko wydma :)

kama

kama 2015-12-05 01:54:51

m_rogowska i Babaali chyba te dwie fotografie maja coś wspólnego ze sobą nie sądzicie ?

raf1974

...dziękuję za wyróżnienie. W końcu ktoś znający się na fotografii był jurorem :-). ... i to w dzień kiedy nabyłem Mamiyę RB :-))). Gratuluję reszcie fajnych zdjęć.

karolazabinska

Panie Łukaszu dziękuję za wyróżnienie :)
tomsabros - Tobie również :)

Zwycięzcy, oraz pozostałym wyróżnionym serdecznie gratuluję!

leopart

Juz nie pamietam dokladnie kiedy to bylo, ale wiem gdzie. W pociagu, miedzy Agra a Varanasi, chwycilem lustrzanke z obiektywem 50mm i ruszylem przez wagony w poszukiwaniu kadrow do mojego pierwszego repartarzu. Przechodzac z klasy pierwszej to tej z wagonami bez okiem i z drewnianymi lawami poczulem niesamowite szczescie w uchwycaniu tych momentow z zycia Hindusow i z ich sposobu podrozowania pociagami. Zdreszta pociag to caly jego otaczajacy swiat i biznes. Bo tam mozna kupic doslownie wszystko.
Nastepna wene odczulem bedac w Kenii, w wiosce masajskiej i fotografowalem zyjace tam dzieci.
Ciekawe. Odkrywam z osobie Lukasza, samego siebie. Milosc do reportarzu, i do francuskiej fotografii humanistycznej ( sklada sie, iz mieszkam we Francji ) mna zawladnela, ale chyba brakuje mi pewnosci w siebie. No i przede wszystkim dalej pracuje w korporacji , a fotografia i reportarzem zajmuje sie wylacznie w czasie wolnym. Szkoda.

A gdzie foty z tych podrozy?

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…