Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Portret w ruchu. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył Tomasz Lewandowski

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Michał Stańczyk

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: Tomasz Lewandowski (tommylee)

miejsce 2: romanowicz

miejsce 3: malgorzata szymanska (malgorzata.szymanska)

Uzasadnienie fotografa

Serdecznie dziękuję za wszystkie nadesłane prace. Ich liczba świadczy o tym, jak bliski jest temat fotografii sportowej, portretu czytelnikom portalu Szeroki Kadr.
Jestem pozytywnie jestem zaskoczony wysokim poziomem zdjęć – wiele z nadesłanych kadrów mogłoby spokojnie zdobić ściany hali sportowej czy galerii fotografii. Decyzja była więc bardzo trudna...

Cieszy mnie różnorodność i sposób interpretacji zadania przez uczestników konkursu. Znajdziemy świetne zdjęcia – multiekspozycje, piękny panning, „decydujący moment" czy malowanie światłem. Niestety pierwsza trójka musi być tylko jedna. Mój wybór nie oznacza automatycznie, że pozostałe fotografie są złe. Wybrałem te najbliższe mojemu sercu, niekoniecznie te, które żyją w zgodzie z zasadami fotografii...

1 miejsce: Tomasz Lewandowski (tommylee)

1 miejsce: Tomasz Lewandowski (tommylee)

Świadome miejsce, które wybrał fotograf, pozwala nam spojrzeć na crossfit trochę inaczej – jako na „ułożony” sport, gdzie każde ćwiczenie ma swoją określoną kolejność i miejsce. Podoba mi się czystość kadru, a także umieszczenie obiektu w jego centrum. Nic nie rozprasza mnie patrzenia na główną bohaterkę. Dzięki wykorzystaniu walorów architektonicznych obiektu sportowego autor niejako nakierowuje nas na temat zdjęcia – niepozorną dziewczynę, w której drzemie siła… siła tak wielka, że aż włosy jeżą się na głowie… ;)
2 miejsce:  romanowicz

2 miejsce: romanowicz

W sporcie często skupiamy się na fotografowaniu zwycięzców. Po latach pamiętamy tylko najlepszych! Dzięki konwersji do czerni i bieli możemy skupić się tylko na twarzy boksera. Użycie trochę dłuższego czasu naświetlania pokazuje siłę, z jaką zawodnik zostaje uderzony… z drugiej strony widzimy naprężone mięśnie, świadczące o tym, jak wiele treningów wykonać musiał bohater by dojść do takiego poziomu. Gniewny wzrok, cieknąca ślina pokazują upór i dążenie do zwycięstwa! Koło takiej fotografii (i twarzy modela) nie można przejść obojętnie!
3 miejsce: malgorzata.szymanska)

3 miejsce: malgorzata.szymanska)

Użycie dłuższego czasu migawki uwydatniło wszystkie kolory użyte przy oświetleniu zdjęcia. Całość dodała wiele dynamizmu do całego kadru. Można śmiało powiedzieć, że portret pokazuje duszę fotografowanej osoby. Z jednej strony trochę „pikantną”, dostępną dla wybranych (ciepłe czerwone światło), z drugiej chłodne niebieskie barwy, widoczne na co dzień i dla obcych. Lubię taką zabawę światłem!
Wyróżnienie: a_s_k_a

Wyróżnienie: a_s_k_a

Pierwsze wyróżnienie przyznaję za dosłowną interpretacje zadania. Podoba mi się użycie szerszego kąta obiektywu, czystość samego kadru i centralny model. Szkoda, że nie widzimy twarzy osoby fotografowanej, na przykład w momencie odejścia od kiosku, bądź nie jest to portret samej pani kioskarki – myślę, że wtedy spokojnie awansowałbym zdjęcie jedno miejsce w górę ;)
Wyróżnienie: zgonia

Wyróżnienie: zgonia

Drugie wyróżnione zdjęcie pokazuje prawdziwe emocje towarzyszące ciężkim wyścigom rowerowym. Za każdym sukcesem jednostki idzie też rodzina. To dzięki jej wsparciu jesteśmy w stanie przeskakiwać góry. Na twarzy zmęczonego zawodnika widać radość poprzeplataną zmęczeniem i trudem, z jakimi rowerzysta zmagał się przez całą trasę. Lubię takie zdjęcia, gdzie emocje i poświęcenie aż wylewają się z kadru. Portret uczestnika, w objęciach rodziny, mógłby zostać wykorzystany jako plakat promujący kolejne zawody.
Wyróżnienie pozakonkursowe: Krzysztofgolis

Wyróżnienie pozakonkursowe: Krzysztofgolis

Trzecie wyróżnienie za świetne zdjęcie sportowe! Idealny timing i uchwycenie decydującego momentu. To jedno z tych ujęć, które nie trafiają się często, myślę, że spokojnie można spróbować z nim swoich sił w innych konkursach w kategorii „sport” ;)

Wyróżnienie specjalne – dla wszystkich tych, którzy wspaniale oddali oblicze swoich dzieci!

 
 

Komentarze

2023-01-25 15:50:16

Te wyniki to jakiś żart? Jako fotograf, nie ogarniam tych decyzji.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…