Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Portret na długim czasie. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył ellka

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Adam Łach Lunaris

Zobacz profil zwycięzcy: Ela Matuszek (ellka)

Uzasadnienie fotografa

Zwycięzcą jest:

ellka!

Wyróżnienia:

zuza93 - znakomite, przekonujące;
druid29 - bardzo dobre;
kwadrats7 - na wyróżnienie zasługuje świadomość obrazu, choć trzecia postać trochę burzy doskonałość.

Jestem pod wrażeniem ilości i jakości nadesłanych prac. Dziękuję wszystkim uczestnikom! Wiele obrazów jest dobrych i muszę przyznać, że długo się zastanawiałem, który powinien wygrać. Prace wyróżnione i ta ostatecznie wybrana jako zwycięska mocno ze sobą konkurowały.

Kryterium, którym się kierowałem: w moim przekonaniu fotografia umarła wraz z upadkiem dokumentu w latach 80., temat zresztą ostatnio powracający i mocno dyskutowany.
(http://zabytkitechniki.pl/Wydarzenia/Pokaz/343193/problem-smierci-fotografii-w-polsce-w-xx)

Podejmując decyzję, unikałem powierzchowności i efekciarstwa, o które w
długiej ekspozycji nietrudno. Jako poszukiwacz nowej formy estetykę
fotografii klasycznej odsuwam na bok na rzecz indywidualnej kreacji
nowatorskiego obrazu, co odnalazłem właśnie w nagrodzonej pracy. Mam co prawda wątpliwości, czy jest to rzeczywiście portret wykonany na długim czasie (tutaj prosiłbym autora w miarę możliwości o komentarz na forum), ale według mnie ta praca najgłębiej oddaje ducha portretowanej osoby i dlatego wygrywa. O ile da się ten proces opisać, a autor chciałby podzielić się tą sferą intymności, ciekawi mnie, jaki procent w tym portrecie zajmuje świadomość twórcza, a jaki jest wynikiem przypadku.

Prace dobre, zasługujące na uwagę:

parkometrowa - znakomita plastyka obrazu i wykonanie;

wzruszenie - ciekawa impresja;

oleandra - konceptualizm akademicki - droga warta poznania;

elbiesy - chciałoby się zobaczyć całą serię tego "niby przypadku";

wieczoreknatalia - ciekawe, choć obrazy wewnątrz nazbyt ze sobą konkurują;

szararara - dobre - jakby nie skończone. (Może i takie miało być? Jest
niedosyt, chyba głównie kolorystyczny);

dejjvid - trafiona próba, ciekawa spójność estetyczna;

raf1974 - świetne, ale jakby portret dalszy, "od drugiej strony";

dybon - antyestetyka wizualna - dobre myślenie;

wildcherry - bardzo dobre, choć ostrość obrazu się nie tłumaczy, tzn.
wolałbym świadomy wybór niż przypadek;

anya.unton - interesujące.

 
 

Komentarze

milka19

...a to pech...nie posiadam statywu...ale nie poddam się...bo temat ciekawy :)

nodik111

Tak, temat bardzo ciekawy :) Również nie posiadam statywu, więc łatwo nie będzie ale mam nadzieję, że uda mi się coś stworzyć :)

malarien

Ja statyw posiadam, ale przy tak długim czasie naświetlania chyba potrzebne są jakieś filtry... wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę, moja przygoda z fotografią właściwie dopiero się zaczyna i mam póki co spore braki techniczne... A zdjęcia inspirujące... niesamowicie! :)

tcz45

tcz45 2014-12-03 09:30:30

ciekawy temat, temat ocean , jest tak dużo możliwości , ciekawe co ludzie pokażą, wyjdź poza swój sposób patrzenia i spróbuj inaczej jak... nie wiem....

milka19

nodik111Tak, temat bardzo ciekawy :) Również nie posiadam statywu, więc łatwo nie będzie ale mam nadzieję, że uda mi się coś stworzyć :)

...myślę że bez statywu...jakoś można sobie poradzić...można użyć wielu innych rzeczy...by go zastąpić...nawet coś mi się widzi...że jak zdjęcie będzie lekko ruszone...to jest w stanie oddać...zamierzony cel...i może być również ciekawe w odbiorze.

tcz45
oceń+--1

tcz45 2014-12-03 11:28:57

jak można nie mieć statywu, no jak....? to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia foto?

milka19

tcz45jak można nie mieć statywu, no jak....? to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia foto?


...a no można nie mieć...można też nie mieć wypasionego aparatu...znam Wielu dobrych fotografów...nie posiadających tego atrybutu...co w niczym nie umniejsza Im miejsca wśród Tych co statyw posiadają...robią równie dobre zdjęcia jak Oni...a może nawet lepsze...przecież to nie aparat i wyposażenie robi zdjęcie...pomaga...ale nie jest niezbędne...sama robię "małpką"...i nie uważam bym musiała biegnąć do sklepu by kupować coś z najwyższej półki...bo jak się nie widzi tego czegoś okiem i emocjami...to nawet najlepszy sprzęt nie da rady...bez Naszego udziału.

marcin444

milka19

Droga koleżanko, nikt nie twierdzi, że brak statywu kogokolwiek dyskwalifikuje jako fotografa albo że nie da się wykonać udanych prac bez jego udziału. Choćby dla tego, że nie w każdej sytuacji da się go użyć, a do tego jednak trochę waży. Faktem jest jednak to, że statyw jest najlepszym przyjacielem fotografa, a z jego pomocą w wielu sytuacjach fotografowanie jest zwyczajnie łatwiejsze, a niekiedy w ogóle możliwe.
Na pewno warto mieć take narzędzie na podorędziu, polecam.

milka19

marcin444 ...nigdzie nie napisałam...że brak statywu...mnie lub Kogokolwiek dyskryminuje...ale wręcz przeciwnie...wyraziłam że bez tego narzędzia tez można zrobić zdjęcie...dobre zdjęcie :)
....oczywiście że warto mieć statyw...i nawet kiedyś miałam na niego parcie....ale jak wyżej napisałam...posiadam maleńki aparacik...który mieści się w kieszeni i w damskiej torebce...ale niestety statywu już tam nie zmieszczę :)...może kiedyś...jak w miarę jedzenia apetyt rośnie....tak pewnie w miarę robienia zdjęć...zapotrzebowanie na lepszy sprzętu też...

natalia79

Trochę jestem oszołomiona tym co tu czytam-brak statywu, filtry. Statywem może być stół, kamień, murek, ziemia. Filtr neutralnie szary potrzebny jest często, owszem, przy długim naświetlaniu w dzień, w nocy raczej niekoniecznie. Pytanie, czy Wasze aparaty pozwalają na długi czas naświetlania? Ten mieszczący się w kieszeni. Czy to nie zwykła małpka? Bo wtedy brak statywu może okazać się niewielkim problemem. Poza tym są maleńkie składane statywy, które również mieszczą się w torebce. No i na pewno warto umieć obsługiwać coś więcej poza trybem auto, czy jakimś programem p.t. ciemny pejzaż. Nie chcę się wymądrzać, bo żaden ze mnie wielki fotograf, ale długim trybem naświetlania (w manualu) warto się zainteresować. Myślę, że zwłaszcza początkującemu fotografowi może on sprawić wiele radości.

marcin444

milka19
Pisząc o dyskwalifikacji nie miałem na myśli Twojego podejścia lecz to jak odebrałaś zdziwienie tcz45. Zgadzam się, że zdjęcia robi fotograf, sprzęt tylko pomaga wyrazić to i owo. Są sytuacje w których zdjęcie da się zrobić wyłącznie czymś co się mieści w kieszeni.
A jeżeli chodzi o zmianę sprzętu na tak zwany "lepszy" najlepiej zrobić to dopiero wtedy gdy ten który posiadamy zaczyna nas wyraźnie ograniczać i wiemy czego nam zaczyna brakować, nie wcześniej.

luna-graf

luna-graf 2014-12-05 12:12:49

Dziś pełnia! Pozdrowienia dla wszystkich zauroczonych księżycem

romandebski

Milenko :) brak statywu powinien Cię zainspirować do prób. Na Świat Obrazu u mnie są zdjęcia gdzie długie czasy i z ręki, z kontrolowanym ruchem np. tylko pion czy zoom i np. z dodatkowym doświetleniem lampą błyskową, która dodawała ostrego zdjęcia do rozmazanego. Takich kombinacji jest nieskończenie wiele - warto potrenować - pozdrawiam :))

patrycja99

No dobra, ja nie mam statywu, świetnego aparatu, ale chyba wyślę swoją pracę. Bo fotografia jest czymś magicznym i kocham to robić.. :)

milka19

Dziś pełnia! Pozdrowienia dla wszystkich zauroczonych księżycem

Dziś pełnia! Pozdrowienia dla wszystkich zauroczonych księżycem


...pełnia i mgła jak mleko...jak się przebić przez to...pozdrawiam :)

milka19

Romku...ja już w pierwszym zdaniu powiedziałam...że się nie poddam :)))
...no i kochany Mikołaj...statyw mi podarował :)))

luna-graf

luna-graf 2014-12-06 20:18:22

Milka...Jeśli musisz użyj jakiegokolwiek światła , które pozwoli długo exponować. Efekt będzie co prawda odwrotny - czyli będziesz mieć coś co nijak ma się do śwaitła księżyca.To cenna lekcja…Pamiętam, że subtelność tego światła przy expozycji ruchu zmiażdżyła mnie jako fotografa...

luna-graf

luna-graf 2014-12-07 10:16:53

portret na długim czasie nie zakłada użycia księżyca. .Bardzo mnie cieszy, że wielu z Was ambitnie podeszło do sprawy i luna-grafowało...Podchodzenie do luna-grafii z percepcją fotografa to zły pomysł.... , czesto rodzi flustracje. Nie przejmować się! Luna-grafia wymaga nieco innego podejścia. Fotogenia ma możliwość portretowania ducha z każdym światłem.W moim mniemaniu subtelność księżyca pozwala zajść dalej, ale to temat na inne spotkanie...

Body

Body 2014-12-07 20:14:45

Temat pracy pasuje do pewnego powiedzenia operatora filmowego TV- Ś.P Jerzego Pyrkosza (brat aktora):
" Dla mnie zdjęcia mogą być...ciemne...nieostre, byleby dobrze kadrowane" :)
P.S.
Pozdrawiam Cię Milenko :)

zet48

zet48 2014-12-08 20:38:19

tcz45jak można nie mieć statywu, no jak....? to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia foto?

Masz rację :) Statyw to podstawa, ale też trzeba umiejętnie dobrać statyw do aparatu. Wiele osób wybiera lżejsze statywy do ciężkich lustrzanek co później może się okazać "bolesnym" błędem.

milka19

luna-graf...dziękuję...zawsze bałam się i boję się zdjęć...nocnych i przy marnym świetle...staram się nie używać lampy błyskowej...zresztą uwielbiam światło...dużo światła i cienie...ale pora przełamać lody...to może być ciekawe doświadczenie i niemniej ciekawa lekcja...pozdrawiam.

milka19

BodyTemat pracy pasuje do pewnego powiedzenia operatora filmowego TV- Ś.P Jerzego Pyrkosza (brat aktora):
" Dla mnie zdjęcia mogą być...ciemne...nieostre, byleby dobrze kadrowane" :)
P.S.
Pozdrawiam Cię Milenko :)


...dziękuje za pozdrowienia Włodko i również serdecznie odpozdrawiam :)

luna-graf

luna-graf 2014-12-08 23:58:42

Milka,Twoja percepcja jako fotografa zakłada widzenie (zmysł wzroku), dlatego uważasz marne śwaitło za nieciekawe i się go "boisz". Idż swoją drogą , ale warto sobie uświadomić, że to technologia…Pożągluj wartościami , które znasz i przestań "patrzeć" , potem fotografuj i nic się nie przejmuj.Widzimy o wiele więcej niż rozumiemy!

Van Gogh:
1888 r.: „Często wydaje mi się, że noc od dnia jest w barwy bogatsza, w błękity i w najbardziej intensywne zielenie”

raf1974

a czy z tego typu pracami nie jest tak Panie Luna że fotografujemy czy akceptujemy całkowity przypadek? Możemy zaaranżować, zaplanować ale w kadrze i tak przed naciśnięciem spustu nie widzimy co będzie zanotowane. Prace fajne i ciekawe, duchowe - podobają mi się - lecz jednak mało świadome ostatecznego ujęcia. To jak by odwrócenie fotografii ulicznej. Trzeba mieć duże doświadczenie w panskiej metodzie pracy prawda? I pewność. Czy jednak zdaje sie Pan na przypadek z góry zaplanowany? Pozdrawiam.

luna-graf

luna-graf 2014-12-09 16:31:23

Raf-zaplanowac przypadku to wybacz , ale nie potrafie! Tym bardziej świadomie... Wielosekundowa ekspozycja ruchomej materii to dość skomplikowane zagadnienie,ale nie wymagałbym od wszystkich zrozumienia tego faktu.nie mam nic przeciwko Twoim wierzeniom! Ciesze się ze Ci się podoba! Bywaj

milka19

luna-graf...nie...nie uważam marnego światła za nieciekawe...wzrok mój rozpoznaje w takim świetle wiele ciekawych tematów...tylko jak by to ując...nie potrafię ich zinterpretować zapisując na karcie pamięci...w głowie kłębi mi się mnóstwo wizji w danym miejscu...w nocy...lub przy marnym świetle...ale nie potrafię chyba tego wykorzystać...większość moich zdjęć robię w B/W...najzwyczajniej lubię smołę z ostrym światłem...a długim czasem bawię się z wodą...zresztą woda i zachodzące słońce i długi czas potrafi czynić cuda...sama już parę razy się przekonałam...że czekoladka w korycie rzeki płynie a nie woda.
...nic mi nie pozostaje tylko żeglować...zresztą już zaczęłam...na razie w kamizelce ratunkowej...ale już mam głowę pełna pomysłów...i teraz będzie następny dylemat...szkoda że tylko jedno zdjęcie można wstawić na konkurs :))

Lil_Ika

seszekJa naświetlałem ponad rok - i to "z ręki" .
:-)Rozwaliłeś mi system Seszek :D

PawełGaweł

Powiedzmy, że zdjęcie dodane... Miał być portret z długim czasem naświetlania, a wyszedł krajobraz z duchem w tle... Do końca miesiąca zostało jeszcze trochę czasu, może zrobię lepsze zdjęcie i podmienię :) Generalnie chciałem zrobić coś ze znacznie bardziej zarysowanym człowiekiem z jakimiś pięknym porannym krajobrazem w tle. Zadanie okazało się bardzo trudne bo przy czasie 30sek bardzo łatwo stracić portretowanego ze zdjęcia , wystarczy, że przez ten długi czas naświetlania model, wykona zbyt wiele ruchów i mimo, że przez cały czas będzie w kadrze to nie zostaje zarejestrowany... Może Pan Adam ma jakieś dobre rady...

milka19

PawełGaweł...oświecisz mnie troszkę...jak można podmienić zdjęcie?...nie widzę u siebie opcji bym mogła usunąć zdjęcie...

PawełGaweł

Milka19 wejdź na swój profil, zakładka prace domowe i tam najedz kursorem na zdjęcie zgłoszone do konkursu, w prawym, górnym rogu miniaturki zdjęcia pojawi się ledwie widoczny "minus"... klikasz w "minus", usuwasz zdjęcie i możesz dodać inne.

luna-graf

luna-graf 2014-12-16 00:11:38

Paweł-dobrze prawisz! Przy świetle księżyca nie trudno o niebyt fotogeniczny! Bo to technika ,która pozwala na wszystko...ciężko ją też oszukać! Pamiętaj zawsze, że luna-grafowanie człowieka to nic innego jak portretowanie fotograficzne jego duszy! W wolniejszym tempie niż prędkość porcepcji naszej , można obrazować świadomość ,bądż pogrążać obraz w chaosie niebytu.Warto pomyśleć o tym przed, bo to szeroka perspektywa-DUCH NA POJEDYŃCZYM, W NIERUCHOMYM OBRAZIE. Tobie zrodziło się to poprzez próbę.Zachęcałbym byś poszedł dalej...

PawełGaweł

Próbuję dalej... Chcę osiągnąć etap w którym będę potrafił przewidzieć wygląd zdjęcia zanim minie 30 sekund... Kwestia prób i błędów i się nauczę, szkoda, że do końca miesiąca zostało już tak mało czasu.

luna-graf

luna-graf 2014-12-16 21:14:53

PAWEŁ - Nie wiem ile zakładasz kontroli , ale zawsze pozostanie ułamek przypadku! Obraz świadomy nie ma nic wspólnego z obrazem kontrolowanym…
To widzenie u mnie przełożyło się na emocje. Oczy ułożyłem z tyłu głowy… Znajdż swoją drogę! Może kiedyś się spotkamy to wymienimy doświadczenia… POWODZENIA!

milka19

PawełGaweł...dziękuję...ale u mnie nie widzę żadnego minusika...chyba że zdjęcia po zakończonym konkursie...nie mają go.

Redakcja-SK

milka19PawełGaweł...dziękuję...ale u mnie nie widzę żadnego minusika...chyba że zdjęcia po zakończonym konkursie...nie mają go.

minus na białym tle może być niewidoczny - postaramy się ten błąd szybko naprawić.

Lil_Ika

malarien...Dodałam swoje duchy... :)

Bardzo pomyslowe, dobrze wykadrowane, klimatyczne, dobre technicznie zdjecie!! Zwalilas mnie z nog. Nawet jezeli nie wygrasz to i tak Ci gratuluje!!

milka19

Redakcja-SK...oj tak!...przydało by się bo ja naprawdę nie widzę owych minusików...a chciałabym wstawić zdjęcie na pracę domową...ale...niezdecydowanie to chyba...moje drugie imię...wstawię...a jak za dzień lub dwa zrobię coś ciekawszego...to będę żałować...że nie to tylko tamto :)))
...dziękuję Radakcjo-SK

dorota.trenka

Luna-graf- dziękuję za ten temat. Ciekawy, inspirujący do poszukiwań, zmuszający do przyłożenia się do wykonania zdjęcia, bardzo rozwijający, ale muszę przyznać, trudny i dla cierpliwych. Oby więcej tej miary wyzwań w kolejnych miesiącach.
Milka19, przed chwilą dodałam zdjęcie i już wiem, że ten minus jest tylko na zdjęciu dodanym w trakcie trwania danej edycji konkursu. Jest on bowiem na moim ostatnim zdjęciu, a nie ma go na żadnym poprzednim.

malarien

Lil_Ika

Bardzo Ci Lil-Ika dziękuję! Jako że fotografią zainteresowałam się właściwie dwa miesiące temu, jesteś pierwszą osobą spoza kręgu moich znajomych, której spodobało się jakieś moje zdjęcie... Taka szczera i niewymuszona pozytywna ocena jest bardzo budująca i daje prawdziwego kopa do dalszej pracy! Pozdrawiam serdecznie :)

milka19

@ dorota.trenka ...dziękuję...no to bawmy się...i ja wstawię moje :)

...i ja dziękuję Luna-graf...za bardzo fajny temat...dawno już nie byłam tak zaangażowana w wyznaczone...zadanie...wyzwanie...przy okazji...nauczyło mnie wiele...i nie chodzi mi tu tylko o kruczki techniczne w fotografii...wymarzyłam...wymyśliłam...wyreżyserowałam sobie w głowie...całą scenę...dziewczyny z parasolką...ale długi czas potrafi być nieprzewidywalny...może nie tyle czas ale osoba portretowana...szybszy gwałtowny ruch...i znika z kadru...echhh....to trudne...no i jedyna modelka jaką mam...po sesji trochę się przeziębiła i nie chce już współpracować...dlatego wstawiam co mam...chociaż temat kusi by próbować...i z pewnością spróbuję jeszcze nie raz :)
...życzę powodzenia Wszystkim zaangażowanym w schwytanie w kadrze ducha :)
...no i chciało by się takich tematów więcej :))

mrrys7ard

milka19...a to pech...nie posiadam statywu...ale nie poddam się...bo temat ciekawy :)


Woreczek z ryżem , grochem itp. doskonale nadaje se na podstawkę , woreczek kładziemy na dowolnym podwyższeniu, ławka , pień itp. na woreczku stawiamy aparat. Powodzenia w zabawie.

milka19

mrrys7ard...dziękuje...cenne rady...zapamiętam...wzajemnie powodzenia Ci życzę.

luna-graf

luna-graf 2014-12-23 00:06:49

Dorota.trenka-to pozornie trudne! Chodzi o swego rodzaju prze(od)czucie ruchomej materii przed obiektywem.Tzn. Trudno moze wykonać to z marszu jak przysłowiową fotografie Ale przyjmując konkretne widzenie świata, pozostaję rodzaj gry z samym sobą i napotkanym losem.Bywaj

mariankowalski

Mam pytanie z innej beczki czy jest tutaj klucz to pracy domowej? Szczerze mówiąc zobaczyłem temat Portret na długim czasie i go wykonałem, po swojemu wbrew zaleceniom Pana Adama (dla sprostowania wideo obejrzałem dopiero po wykonaniu pracy) i wyszło strasznie ale świątecznie :)

raf1974

sporo interesujących prac. Ciekaw jestem wyboru jurora. :-)

raf1974

malarienJestem prawie pewna, że wyniki poznamy jutro... ;)

..chciałoby się odpowiedzieć "Tomorrow Never Dies" .... :-)

raf1974

zazwyczaj bardzo długo czekamy na wyniki/werdyk. Ciekaw zawsze jestem wyboru jurora i uzasadnienia ...a że niecierpliwy jestem :-) to zastanawiam sie czy taki długi nie jednokorotnie czas, kiedy dowiadujemy sie kto/co wygrało spowodowany jest:
a) trudnym wyborem
b) dużą liczbą zgłoszeń
c) "brakiem czasu" jurora czy opieszałością :-)
d) specjalne działanie "pewnych kół" ..żebyśmy tu zaglądali cały czas :-)
e) czynnik ...NASA :-)

co myslicie jestem ciekaw. Bo zakładam sie ze też czekacie zawsze na decyzje.
Przecież można w jeden wieczór usiąść, przeglądnąć prace. Wybrać. Na drugi z dystansem to przeanalizować i ..ogłosić :-).

malarien

Byłam pewna, że pan Adam czeka z ogłoszeniem swojego wyboru na pełnię, która wypadała 5 stycznia... Cóż, źle myślałam ;p

natalia79

raf1974 :D Pewnie późny deadline tak działa na większość. Chociaż pani Alina w zeszłym miesiącu chyba dosyć szybko zadecydowała, o ile dobrze pamiętam. malarien, raczej jeszcze ze dwa dni pan Adam będzie zajęty łowieniem księżyca, potem będzie zajęty obróbką, a potem będą wyniki ;)

luna-graf

luna-graf 2015-01-08 14:04:49

sam z natury do najcierpliwszych nie należę… , ale ćwicze tę cnotę. Zrobiłem co mogłem… Dziękuje bardzo za udział w konkursie i jeszcze raz gratuluje poziomu prac. Niebawem warsztaty, na które zapraszam serdecznie zainteresowanych tą drogą... Z niektórymi z Was już jesteśmy w toku indywidualnym i domniemam, że Ci co mieli już dotarli…. Do zobaczenia gdzieś… , kiedyś... i powodzenia dla wszystkich pochłoniętych fotogenią...

ellka

ellka 2015-01-09 20:17:22

Tak, jest to portret na długim czasie. Chciałam pokazać ruch w trochę inny sposób, stąd smugi na zdjęciu. Chciałam także, aby spojrzenie było pełne emocji i przyciągało uwagę i uważam że udało mi się osiągnąć zamierzony efekt. Dziękuję za docenienie mojego zdjęcia.

luna-graf

luna-graf 2015-01-09 20:45:16

ellka - Dzięki! Tym bardziej gratuluje! Po tym jak piszesz rozumiem , że to swoisty teatr? Czy też "prawdziwa" część Ciebie? Intrygują mnie również te "zadrapania" w centralnej części obrazu. Rozwiejesz niewiedzę czy to na negatywie czy "na" rzeczywistości?

raf1974

:-). dziękuję i pozdrawiam Panie Luna.
Gratuluję zwyciężczyni !

luna-graf

luna-graf 2015-01-27 14:29:49

Planuje warsztaty luna-grafii w Grecji. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na facebook.com/Lunagraphy albo mail: info@luna-graphy.com po więcej szczegułów

adam lunaris

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

magda

Architektura2024-06-06 11:49:17 magda

A ja bym patrzyła raczej na opowieść, historie żeby zdjęcie nie przedstawialo samego budynku a…

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…