Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Portret mężczyzny. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył ewacienkusz

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Zbigniew Furman

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (ewacienkusz)

miejsce 2: asuchcicka

miejsce 3: Iwona (yveta)

Uzasadnienie fotografa

Postanowiłem nagrodzić i wyróżnić zdjęcia nieoczywiste  (poza zdjęciem mpecak pt. bieszczadzki zakapior).

Od redakcji Szerokiego Kadru:

Przekazaliśmy Wasze uwagi odnośnie werdyktu naszemu Fotografowi Miesiąca. Pan Zbigniew Furman jeszcze raz przejrzał wszystkie zdjęcia i postanowił utrzymać 1 miejsce  bez zmian oraz przyznać dwa równoległe 2 i 3 miejsca. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i przepraszamy za powstałe zamieszanie...

1 miejsce: Ewa Cienkusz (ewacienkusz)

1 miejsce: Ewa Cienkusz (ewacienkusz)

To właśnie portret niestandardowy, wieloznaczny, spojrzenie mocne, męskie, choć zdawać by się mogło jednocześnie pełne niepewności.
2 miejsce: asuchcicka

2 miejsce: asuchcicka

Portret malarza. W tej fotografii jest jakaś tajemnica i duży niepokój. /ciekawe jak to zdjęcie wygląda, jeśli jest, w kolorze?/
2 miejsce: thens

2 miejsce: thens

Znowu pojawia się możliwość wielorakiej interpretacji
3 miejsce: yveta

3 miejsce: yveta

portret ceramika ciekawy pomysł z nałożonymi spękaniami, choć nieco brak mi ciekawszego światła.
3 miejsce: kasuslo

3 miejsce: kasuslo

Ciekawe ujęcie portretu, choć bardzo w stylistyce Annie Leibovitz / to nie zarzut/
Wyróżnienie: mpecak

Wyróżnienie: mpecak

Bieszczadzki Zakapior. Zdjęcie właściwie jakich wiele, ale tchnie szczerością i empatią
Wyróżnienie: kozak4758

Wyróżnienie: kozak4758

Można i tak widzieć młodego mężczyznę jako prawie niewidoczną osobę zatopioną w swoim smartfonie
 
 

Wyróżnione prace:

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

sercemwidziane

Zazwyczaj to ja robię zdjęcia żonie :D hehe zobaczymy co z tego wyjdzie, spróbujemy coś ciekawego uchwycić ;)

magorzataannam

Wcześniej fotografowałam smartfonem, czas na zabawę aparatem, dopiero zaczynam tą przygodę ale mam nadzieję wyrobić się do końca miesiąca ze zgłoszeniem.

beata

beata 2020-03-05 21:53:33

Dużo fajnych zdjęć, ale portret Strumiłły najlepszy.

durda

durda 2020-03-17 22:39:32

Zastanawia mnie po co fotograf podaje kryteria jakie ma spełnić zdjęcie konkursowe skoro nagradza zdjęcia, które tych kryteriów nie spełniają. Może tak jak napisał "Postanowiłem nagrodzić i wyróżnić zdjęcia nieoczywiste " czyli takie, które nie są zgodne z zadaną pracą domową? Cytując ponownie fotografa: "...zdjęcie mężczyzny, w świetle zastanym, ale we wnętrzu (...) bardzo mi zależy, aby (...) pojawił się jakiś przedmiot, jakiś gadżet..." Na zdjęciu z pierwszego i drugiego miejsca nie widzę gadżetu, a zdjęcie z trzeciego miejsca jest wykonane na na zewnątrz. Cóż...

aga.d

aga.d 2020-03-17 22:56:54

Pan zadający zadanie tak długo wybierał, że zapomniał jakie były kryteria, które sam wymyślił. Po co podawać szczegółowe kryteria skoro zdjęcia wybranie nie mają z nimi nic wspólnego. Dlaczego tak wybrał - bo tak - takie jest uzasadnienie, nieoczywiste.

jankowska.laura

Ciekawe i intrygujące zdjęcie nr 1. Rozumiem, że tym ,,gadżetem,, charakterystycznym dla tego mężczyzny jest...kobieta...Natomiast zupełnie nie rozumiem kryterium ,,zdjęcie nieoczywiste,, które w filmiku ,,praca domowa,, nigdy nie padło, a słuchałam go z 20 razy i dziękuję @aga.d i @durda za ten komentarz, bo bałam się, że tylko ja jestem ,,nieoczywista,,. W Akademii uczono mnie, że wybór zdjęcia jest subiektywny, związany z drogą życiową i emocjami, że wybiorę te zdjęcia, które z jakiegoś powodu są mi bliskie.. Może i tak było tym razem, ale ,,nie kupuję,, tego konkursu, bo wybór sam sobie przeczy z hipotezą! Nie jestem profesjonalistą, uczę się, lata świetlne do doświadczenia tego Fotografa Miesiąca, ale czuję się jak Dudek...Wewnątrz = na zewnątrz ?!!! Kobieta ma tak duży potencjał, owija fotografa wokół palca swoim pięknem, cytuję: ,,Nad mężczyzną się trzeba napracować,, Przepraszam, ale jakoś żaden z tych mężczyzn na podium nie wzbudził we mnie poczucia wyjątkowości, a tym bardziej zainteresowania swoim.... ,,gadgetem,, ... ;)

marcin

marcin 2020-03-19 12:04:37

Przecież to jest jakiś żart... Nie brałem udziału w konkursie ale szukałem inspiracji. Pierwsze, tak inspirujące... ale reszta? Przecież słabo i jeszcze zakropione na sam koniec zakapiorem na czarno-biało z podbitym clarity... czyli zdjęcie, które każdy fotograf od momentu cyfryzacji ma w swoim portfolio, ale jest ono tak popularne, że już nikt się nawet nie chwali... :)

Redakcja-SK

Drodzy czytelnicy skontaktowaliśmy się z Panem Zbigniewem Furmanem, wkrótce będzie więcej szczegółów na temat werdyktu - prosimy o chwilę cierpliwości i wyrozumiałości.
Korzystając z okazji od następnego miesiąca postaramy się by zasady konkursu (w formie skróconej) były tez zamieszczone jako tekst, gdyż mamy wrażenie, że sporo prac wpływa na konkurs bez obejrzenia materiału wideo.

Redakcja-SK

Po konsultacji z Fotografem Miesiąca zaktualizowaliśmy listę zwycięzców w naszym ostatnim konkursie. Przepraszamy za zamieszanie i zapraszamy do udziału w konkursie marcowym.

durda

durda 2020-03-24 20:21:24

Jak dla mnie postępowanie w tym konkursie jest bez sensu, fotograf zadaje zadanie konkursowe, określa kryteria, a wybierając laureatów w ogóle nie bierze pod uwagę zadania które zlecił, następnie po komentarzach uczestników redakcja kontaktuje się z nim i przeprasza z zamieszanie (nie wiem dlaczego akurat redakcja tu przeprasza), a fotograf jakby na odczepnego wybiera dwa dodatkowe zdjęcia, które też za bardzo nie spełniają kryteriów konkursu (nie widzę tam gadżetu, chyba, że zdaniem fotografa papieros i rzeźby stojące na półce za mężczyzną to gadżety, z którymi są i ich charakteryzują).
Uważam, że uczciwe by było, gdyby fotograf uzasadnił jak należy swoje wybory i wytłumaczył się ze swojego postępowania, ale cóż... Cytując użytkownika aga.d: " Dlaczego tak wybrał - bo tak - takie jest uzasadnienie, nieoczywiste." Po takim konkursie odchodzi chęć udziału w następnych...

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

roman

Długi czas otwarcia migawki2023-05-14 11:58:03 roman

Witam, mam różne obiektywy "dziwolągi" ale nie mam wiedzy i nie wiem do czego służą. Proszę o…

igor

Arkadiusz Bar2023-05-14 07:46:22 igor

Ładne ujęcia ale czemu tak dużo Photoshopa? Przesadzone :(…

lukuj

Marcin Sudziński2023-04-28 15:52:21 lukuj

Rozumiem Pana doskonale. Zdarza mi się przywracać do życia stare mechaniczne aparaty. Ostatnio…

dorota

Portret - czas naświetlania 2-5 sekund2023-04-06 13:10:53 dorota

Czy do konkursu może zostać wysłane zdjęcie sprzed roku, czy musi być zrobione w tym miesiącu?…