Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Ogrodu serce. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła Paulina Janucka

Pracę domową zadała Fotografka miesiąca: Magdalena Wasiczek

Zobacz profil zwycięzcy: Paulina Janucka (paulinajanucka)

Uzasadnienie fotografa

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli rękawicę i zmierzyli się z zadaniem.

Wybór był trudny, jednakże jak dla mnie najlepiej z interpretacją tematu poradziła sobie autorka zdjęcia Paulina Janucka. Szklarnia to w istocie serce ogrodu – miejsce, w którym zaczyna się życie rośliny: z nasionka, cebulki czy kłącza i zatoczywszy koło wegetacji, w tej samej formie kończy Szklarnia to inkubator, szpital, schronienie, magazyn… Dziękuję autorce za to zdjęcie.


Natomiast jest jeszcze kilka innych zdjęć wartych wyróżnienia, które nie mniej ciekawie, chociaż z innego punktu widzenia, trafiły w sedno tematu.
Są to prace autorów: bece, darek.wierzchowski.5, krzysztof20d, premek

Wszystkie te zdjęcia nie tylko dobrze interpretują temat, ale są również bardzo dobre pod względem artystycznym i technicznym.
Chciałabym pogratulować zwyciężczyni i autorom wyróżnionym. Dla każdego z nich mam też nagrodę niespodziankę w formie wydruku z dedykacją jednego moich zdjęć. Każdy z Was sam będzie mógł wybrać z mojego portfolio zdjęcie, które najbardziej mu się podoba.

Raz jeszcze gratuluję, pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś w ogrodach tego świata!

 
 

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

nodik111

Temat fajny, myślę że nie będzie aż taki trudny do zrealizowania :)

verdhandi

Jestem pod wielkim wrażeniem Pani prac z fotografii makro. Sama interesuję się tą kategorią. "Jak będę duża" chciałabym robić właśnie takie zdjęcia. Z pokorą do natury.
Podoba mi się również stylistyka retro w fotografii dziecięcej, która pięknie wyłamuję się z trendu dziecięce=słodkie=kolorowe.
Nie jestem za to fanką fotografowania niemowląt w wiadrach, koszykach i w dziwnych kostiumach. Nie wiem czemu. Dzieci kojarzą mi się wtedy z pudlami w kokardkach.
Dziękuję za inspirację do prób w świecie owadów, które nawiasem mówiąc uwielbiam :P

milka19

...podziwiam...ja w tym temacie raczkuję...ale spróbuję :)

2014-07-08 17:21:40

Pani Magdalena juz dawno skradla me serce... teraz to ja postaram sie, skrasc ogrodu serce :)

hana73

Temat makro mnie zachwyca od dawna.... i wcale nie łatwy.... Super zdjęcia Pani Magdy!! Już jestem jej fanką.... :)

mgibka

Cześć .Jestem tu nowa i mam pytanie do was .czy moje zdjęcie spełnia kryteria tego konkursu?wymiary 3264szerokośćx2448 wysokość, rozdzielczość w poziomie i w pionie 300dpi ,jednostka rozdzielczości 2,. Jestem amatorką więc dla mnie te wymiary to czarna magia

aneladgam

aneladgam 2014-07-17 22:17:39

Mgibka, Twoje zdjęcie jest za duże. Musi mieć maksymalnie 1500 w dowolnym z wymiarów (u Ciebie 3264 i 2448). Zmniejsz je tak, by zamiast 3264 było 1500, wówczas drugi wymiar powinien automatycznie się ustawić w okolicach 1000.

mgibka

;-( jak dla mnie to jest niewykonalne bo nie mam w ogóle o tym pojęcia .Trudno nie podziele się moim zdjęciem z innymi .Ale dziękuję za odpowiedz

natikam

Szkoda że nie można dodać krótkiego opisu do zdjęcia byłby fajnym uzupełnieniem, ale i tak dodałam.

natikam

mgibka;-( jak dla mnie to jest niewykonalne bo nie mam w ogóle o tym pojęcia .Trudno nie podziele się moim zdjęciem z innymi .Ale dziękuję za odpowiedz


w folderze ze zdjęciami gdy najedziesz na jego miniaturę pokazuje się wielkość zdjęcia w pikselach i innych miarach, otwórz zdjęcie nawet w zwykłym programie paint pomniejsz , zapisz, odśwież folder i najedź kursorem na miniaturę zdjęcia a wyświetli ci się ile ma pikseli po pomniejszeniu taka droga na piechotę (dla tych co używają staruszka tak jak ja) ale będziesz wiedzieć. Nowsze wersje painta mają już opcję pomniejszania w procentach i w pikselach wystarczy wybrać opcję i samemu wpisać ilość pikseli, więc to nie aż taka czarna magia jakby się mogło wydawać.

marcin444

mgibka;-( jak dla mnie to jest niewykonalne bo nie mam w ogóle o tym pojęcia .Trudno nie podziele się moim zdjęciem z innymi .Ale dziękuję za odpowiedz

Nie ma co się poddawać. Bardzo łatwo można zmienić wielkość fotki przy pomocy na przykład ViewNX 2. Jeśli go nie masz to jest do ściągnięcia ze strony Nikona w zakładce SERWIS potem WSPARCIE TECHNICZNE/POBIERANIE.
Jak go ściągniesz wystarczy otworzyć fotkę w tym programie, a potem kliknąć ikonkę z opisem Convert Files. Wpisujesz rozmiar, w polu Save in wybierasz gdzie zapisać i pod jaką nazwą i po sprawie.
Życzę powodzenia.

wieteusz

natikamSzkoda że nie można dodać krótkiego opisu do zdjęcia byłby fajnym uzupełnieniem, ale i tak dodałam.Popieram, też chciałem dodać krótką refleksję...choć z drugiej strony...dobre zdjęcia bronią się same

Redakcja-SK

agnieszkaadanczy można zobaczyć czy praca została przyjęta ???

Proszę sprawdzić czy jest widoczna w swoim profilu.

grahamka

Ja również nie mogę dodać zdjęcia, mimo iż spełnia wszystkie wymagania.. wyświetla mi się błąd wczytywania strony, po 2h wstawiania zdjęcia z przykrością muszę stwierdzić, że rezygnuję z udziału w konkursie, choć jest mi z tego powodu bardzo przykro, m.in. czasu poświęconego na zrobienie zdjęcia :(

Redakcja-SK

grahamkaJa również nie mogę dodać zdjęcia, mimo iż spełnia wszystkie wymagania.. wyświetla mi się błąd wczytywania strony, po 2h wstawiania zdjęcia z przykrością muszę stwierdzić, że rezygnuję z udziału w konkursie, choć jest mi z tego powodu bardzo przykro, m.in. czasu poświęconego na zrobienie zdjęcia :(

prosimy wysłąć zdjęcie na adres support@szerokikadr.pl - sprawdzimy w czym tkwi problem

ada68111

ada68111 2014-07-26 12:59:01

Oj, Pani Magda będzie miała ciężki wybór :)

zawe

zawe 2014-07-26 13:00:51

Może drugi raz robiłam zdjęcia tego rodzaju, ale jestem zdumiona, ile prac wpłynęło. Wielkie WOW, bo przygniatająca większość jest przepiękna!
Moje można schować ;)

danuta

Witam, mam pytanie dodałam fotkę na konkurs, jest widoczna na moim profilu, ale nie ma jej tu w galerii " Przeglądaj prace konkursowe" ?

tcz45

tcz45 2014-07-26 22:22:17

jest problem z tym dodawaniem fotek, coś trzeba zmienić, może automatyczne zmniejszanie zdjęć do odpowiedniej wielkości.

minioniu

minioniu 2014-07-27 10:52:50

Hmmm, też tak mam, zdjęcie wysłałem przed 25, a nie ma go w podglądzie prac :P na swoim profilu mam zaznaczone że zdjęcie wzięło udział w konkursie.

grahamka

Redakcja-SK

Szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam ten komentarz..

Redakcja-SK

Danuta i minioniu wasze prace wyświetlają się na liście zgłoszonych prac więc wszystko jest w porządku i wezmą udział w konkursie. Grahamka zapraszamy do kolejnych konkursów

marcin444

Na ogłoszenie zwycięzcy pani Magda ma czas do 14. sierpnia. Mam nadzieję, że wyniki będą szybciej bo też mi się dłuży:)

natikam

natikam 2014-07-30 22:49:47

Zdjęcia rzeczywiście na wysokim poziomie, choć jak dla mnie wybór byłby posty bo jedno zdjęcie powala mnie na kolana i wcale nie jest to makro i niestety też nie jest to moje zdjęcie :) ale mimo to gratuluję tej osobie okoliczności i pomysłu na kadr bo jest świetny,ciekawe czy wygra, czekam na wyniki :)

marcin444

Jeśli mam być szczery to podczas przeglądania zgłoszonych prac wzbierało we mnie wrażenie, że chociaż są w większości wyśmienite to chyba są nie na temat. Mam kilku faworytów, głównie nie są to zdjęcia makro. Ciekawe, ciekawe....

alicyaaa

Ja zastanawiam się czemu 90% prac jest makro choć Pani Magdalena w nagraniu nie powiedziała ani słowa o tym że zdjęcie ma być w tym formacie....

dorota.trenka

Moi faworyci to bece i premek. Szczególnie praca tego drugiego jest b. na temat i podoba mi się.

tcz45

tcz45 2014-08-01 07:40:19

a mi się marzy punktualność i dyscyplina w konkursach czyli jak jest napisane pod koniec miesiąca wyniki , to ma być na koniec miesiąca. To tak jakbym umówił się z kimś i przyszedł po kilku dniach na spotkanie.Jak by się czuła ta osoba...? czy by chciała się jeszcze ze mną umówić...:/? Ten problem dotyczy wielu podobnych konkursów i nie wynika z trudności podejmowania decyzji ...brak szacunku dla innych ?

marcin444

tcz45a mi się marzy punktualność i dyscyplina w konkursach czyli jak jest napisane pod koniec miesiąca wyniki , to ma być na koniec miesiąca. To tak jakbym umówił się z kimś i przyszedł po kilku dniach na spotkanie.Jak by się czuła ta osoba...? czy by chciała się jeszcze ze mną umówić...:/? Ten problem dotyczy wielu podobnych konkursów i nie wynika z trudności podejmowania decyzji ...brak szacunku dla innych ?

A ja myślę, że ten gniew jest nieuzasadniony. To że chcemy szybko zaspokoić swoją ciekawość to jedno. Patrząc na to z drugiej strony, prace nadchodzą do 25. Do końca miesiąca zostaje zaledwie 6 dni wliczając w to weekend. Moim zdaniem przy takiej ilości i tak wysokim poziomie prac wybranie tej jednej wymaga dużego zastanowienia więc i robienie tego na szybko raczej niczemu dobremu nie służy.
Polecam też zapoznanie się z regulaminem, a tam jest jasno napisane ile jest czasu na wyłonienie zwycięzcy.

Redakcja-SK

Postaramy się uzupełnić informację o zasadach konkursu nie tylko o to kto i kiedy wybiera zwycięzców ale również o to kiedy wyniki zostaną ogłoszone.
Mimo wszystko zachęcamy do czytania regulaminu przed wysłaniem pracy konkursowej

claudia

claudia 2014-08-02 12:46:35

Moim zdaniem takie "Wkrótce ogłosimy zwycięzce!" bardzo buduje napięcie i z ogromną ciekawością codziennie sprawdzam czy już pojawią się wyniki. Chociaż nadesłano tak dużo zdjęć to uważam, że tylko kilka z nich rzeczywiście jest na tyle ciekawych, że zwracają moją uwagę, są to zdjęcia makro.

ada68111

Kiedy powinny być wyniki? Ja rozumiem, że jest dużo zdjęć, no ale ile można wybierać jedno zdjęcie..

krystianbielatowicz

Bardzo często fotografowie są poza zasięgiem, wyjeżdżają na zlecenia, przebywają na urlopie itp. Cierpliwości można się nauczyć.

kpie

kpie 2014-08-07 15:10:29

Hmmm widzę że liczy się głównie interpretacja , gratuluję zwyciężczyni i wyróżnionym choć przyznam że jest tu wiele prac które jak dla mnie biją na głowę ten top 5

marcin444

No nareszcie jest ! :) Jak dla mnie to bardzo fajny wybór laureatów. Obstawiałem według podobnego klucza. Gratulacje dla zwyciężczyni i wyróżnionych.

nemzzo

nemzzo 2014-08-07 18:06:53

Hmm wybór dziwny. Technicznie zdjęcie kiepskie wygląda jak skan z analoga i w zasadzie trudno nawet się domyśleć co przedstawia za pierwszym razem... Akurat tego rozstrzygnięcia nie rozumiem. Sam nie brałem udziału ale faktycznie jest pełno zdjęć równie trafionych w tematykę konkursu i zdecydowanie lepszych pod każdym względem. Jestem zaskoczony wyborem.

ewag

ewag 2014-08-07 18:33:10

Co jest ogrodu sercem? Z metafory zrobiło się "zwykłe" serce ogrodu; ale to jest prawo interpretacji p. Magdy.
Gratulacje dla zwycięzców. A czującym inaczej pozostaje Daab.

agrolka

Obstawialam zdjecie autora bece i jest zdjecie wsrod wyroznionych. gratuluje wszystkim!

mackol333

Jestem zdziwiony wynikiem konkursu. Nie zakładałem, że wygra zdjęcie nie makro. Wiele zdjęć było lepszych technicznie i kompozycyjnie.. :/

dorota.trenka

Cieszę się bardzo, że obaj moi faworyci są wśród wyróżnionych. Laureatce szczerze gratuluję, choć tym wyborem jestem zdziwiona.

claudia

Ja również jestem zaskoczona ostatecznym wynikiem. Mimo to gratuluje zwycięzcom, zwłaszcza, że wszystkie wyróżnione prace były moimi faworytami. :)

aneladgam

tcz45a mi się marzy punktualność i dyscyplina w konkursach czyli jak jest napisane pod koniec miesiąca wyniki , to ma być na koniec miesiąca. To tak jakbym umówił się z kimś i przyszedł po kilku dniach na spotkanie.Jak by się czuła ta osoba...? czy by chciała się jeszcze ze mną umówić...:/? Ten problem dotyczy wielu podobnych konkursów i nie wynika z trudności podejmowania decyzji ...brak szacunku dla innych ?


kochani, akceptujecie regulamin, w którym jest WYRAŹNIE napisane, że wyniki są podawane do czternastego dnia miesiąca! zanim kogoś oskarżycie o brak szacunku, przeczytajcie zasady, do których się stosujecie!

Margaretka

Także jestem zdziwiona wynikiem. Życie każdej rośliny zaczyna się w ziemi, rzadko jednak zadaszonej szklarnią. Większość ogrodów w ogóle nie posiada szklarni.. Twór sztuczny, wymyślony przez człowieka jest sercem ogrodu... Nie pasuje mi to zupełnie...;) Tym bardziej dziwny wynik i słusznie inni użytkownicy zauważają, że było wiele dużo lepszych prac, zarówno technicznie jak i tematycznie.

piotrekfoto

Wynik jak dla mnie mocno kontrowersyjny tak samo jak interpretacja tematu. Mnie osobiście szklarnia kojarzy się raczej z jakąś masową uprawą/produkcją, jakąś działalnością komercyjną, a nie z ogrodem, a tym bardziej "sercem ogrodu".

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…