Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Nocny krajobraz górski. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył 0 0

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Kuba Witos

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (tomasz_qna)

miejsce 2: Tomasz Lewandowski (tommylee)

miejsce 3: 0 0 (kopeniek)

Uzasadnienie fotografa

Bardzo dziękuje wszystkim za udział w konkursie oraz za zaangażowanie i kreatywne podejście. Wybór zdjęć nie był łatwy, ponieważ nadesłaliście mnóstwo ciekawych prac, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. Cieszy mnie też fakt, że dużo z tych zdjęć zostało wykonanych nocą, czyli wtedy, gdy wysiłek jest znacznie większy i trzeba się odpowiednio przygotować. Gratuluje jeszcze raz zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Róbcie i bawcie się dalej w fotografię krajobrazową, nie przestawajcie działać. Odkrywajcie nowe miejsca, przywoźcie stamtąd pełne karty pamięci z Waszych aparatów i pokazujecie piękno Świata!

Pozdrawiam,
Kuba

1 miejsce:  tomasz_qna

1 miejsce: tomasz_qna

Podejście do tematu oraz kadr wywarły na mnie ogromne wrażenie i dlatego tutaj zasłużona wygrana. Łapszanka jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do fotografowania krajobrazu, jednak autor pokazał ją w zupełnie innej odsłonie i dopracował kadr. Piękna obróbka i wyciągnięcie drogi mlecznej sprawiły, że przeniosłem się do innej galaktyki. Brawo dla autora!
2 miejsce: Tomasz Lewandowski (tommylee)

2 miejsce: Tomasz Lewandowski (tommylee)

Klimatyczne podejście do tematu. Ciekawy kadr i widać, że przemyślany. Trafione warunki, świeże opady śniegu sprawiły, że choinki na pierwszym planie zostały przysypane i dodały jeszcze większego uroku. Jedyne, do czego się mogę przyczepić, to że góry mogły być bardziej kontrastowe.
3 miejsce:   kopeniek

3 miejsce: kopeniek

Biwakowanie w górach to inny stan… Zapewne dużo wysiłku zostało włożone w to zdjęcie, ponieważ plecak musiał trochę ważyć wraz ze sprzętem oraz biwakiem w Alpach. Dotarcie do odpowiedniego miejsca też zapewne zajęło wiele godzin... Piękna przyjaźń z górskimi klimatami i podziwianie drogi mlecznej. Dwie rzeczy przeszkadzają mi w tym kadrze: kilka punktów oświeconych w dnie doliny – zapewne schroniska. Ponadto trochę bardziej popracowałbym nad obróbką.
 
 

Komentarze

seszek

Hotele zamknięte, stoki zamknięte, na szlakach w maseczce lub z Panią byłą minister a Wy zachęcacie w góry :-) . Coś mi się zdaje że popłynęliście.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

111lisu

Velar Grant2024-07-20 05:28:48 111lisu

Fotografia, która pokazuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, bardzo mi się podoba.…

111lisu

Mariola Glajcar2024-07-20 05:05:28 111lisu

Ech ten Beksiński przewrócił ludziom w głowach... Te jego obrazy technicznie bez zarzutu ale w…

111lisu

Ania Wibig2024-07-20 04:48:58 111lisu

Byłem przy dwóch porodach moich dzieci, moja małżonka jest położną, ale czy nie powinniśmy…

pioterwater

Relacja człowieka z psem2024-07-18 21:51:12 pioterwater

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie :-)…