Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Niecodzienna perspektywa. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył 0 0

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Wojciech Radwański

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (bartosztom)

miejsce 2: nana01357

miejsce 3: Adrian Nojek (photonojek)

Uzasadnienie fotografa

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się przesłać zdjęcia na konkurs. Jestem zaskoczony nie tylko dużą ilością zgłoszeń, ale także różnorodnością i poziomem prac. Wybór najciekawszych realizacji zdecydowanie nie był łatwym zadaniem. Uważam, że poza aspektami technicznymi bardzo trudno tak po prostu ocenić wartość konkretnego zdjęcia. To bardzo subiektywna kwestia, szczególnie kiedy fotografie są pełne znaczeń – tak jak wiele z tych, które mi zaprezentowaliście.

1 miejsce:  Bartosz Tomczak (bartosztom)

1 miejsce: Bartosz Tomczak (bartosztom)

Zdecydowałem się przyznać pierwsze miejsce @bartosztom: „Niecodzienna perspektywa miejskich nadajników umieszczonych na dachu supermarketu” za ukazanie przyziemności w sposób zdecydowanie niecodzienny. Fotografia przedstawia kosmiczną panoramę, co jest o tyle ciekawe, że wykonano ją z poziomu marsjańskiego łazika. Mocny błysk światła sugeruje nam jakąś odległą gwiazdę albo planetę. Możemy się tylko domyślać, czy to ziemia, czy Alfa Centauri. Mijając kolejne układy solarne i deszcze meteorytów myślami błądzimy gdzieś daleko w kosmosie aż do momentu, kiedy okazuje się, że dziwna maszyna na pierwszym planie to czubek anteny pobliskiego supermarketu.
2 miejsce: nana01357

2 miejsce: nana01357

Drugą nagrodę przyznaję @nana01357. W jej pracy podoba mi się subtelne poczucie humoru połączone z użyciem niewielkiej ilości środków, które pozwoliły uzyskać wzorcowy efekt bujania w obłokach. Nie ukrywam też, że mniej więcej tak wygląda mój standardowy dzień roboczy z dronem.
3 miejsce:  Adrian Nojek (photonojek)

3 miejsce: Adrian Nojek (photonojek)

Trzecią nagrodę wręczam użytkownikowi @photonojek: „iluzja” za fotografię, która dzięki wykorzystaniu skali szarości oraz zagęszczeniu linii przypomina momentami bardzo precyzyjny rysunek, wykonywany przez tajemnicze postaci zgrabnie wkomponowane w jej centrum.
Wyróżnienie: bluegaffer

Wyróżnienie: bluegaffer

„Rozmaryn”. W tej pracy podoba mi się, że jest to nie tylko bardzo dobrze wykonana studyjna fotografia produktu, ale także dobór obiektu i jego aranżacja hipnotyzująca widza na długie minuty. Poza tym jestem wielkim fanem gotowania, a rozmaryn to jedna z moich ulubionych przypraw.
Wyróżnienie: natson333

Wyróżnienie: natson333

„Codzienność, a jednak inaczej”. Doceniam staranie autorki portretu, która potrafi ze zwykłego prania uczynić pozaziemską eskapadę w kosmicznej kapsule.
Wyróżnienie: anna_mizioek

Wyróżnienie: anna_mizioek

„Jesienna impresja”. W przypadku tej pracy doceniam odwagę rezygnacji z efektowności, na rzecz wyważonej i praktycznie abstrakcyjnej kompozycji, która przekształca fotografię w malarskie dzieło sztuki.
Wyróżnienie: barok1992

Wyróżnienie: barok1992

„Ucieczka z izolacji”. Gratuluję poczucia humoru, chociaż z uwagi na trudną sytuację, w której wszyscy się znajdujemy, moglibyśmy spokojnie zakwalifikować to zdjęcie do kategorii fotografii dokumentalnej.
Wyróżnienie: jurko

Wyróżnienie: jurko

„Ostatnie zdjęcie”. Zdjęcie, wobec którego trudno przejść obojętnie. Rozmieszczenie elementów na planie przedstawionym spowodowało, że musiałem dobrą chwilę się zastanawiać, co właściwie mam przed oczami. Po krótkim namyśle stwierdziłem, że chociaż w całej swojej karierze wykonywałem zdjęcia z naprawdę różnych perspektyw, autor otworzył przede mną zupełnie nowy sposób spojrzenia na świat.
 
 

Komentarze

piotrmaj

@ksuchy, jest napisane w punkcie 5: "... do 20 dnia następnego miesiąca"

jasons

Przez trzy tygodnie oglądam cztery zgłoszone prace na konkurs o perspektywie.Nagle okazuje się,że jest ich więcej,co widać po zwycięskich i wyróżnionych.Poprzednio gdy dodawałem zdjęcia,mogłem je zobaczyć w galeriach konkursowych,obecnie nie.No i trochę zgłupiałem,a może czegoś nie wiem,lub nie umiem nagle szukać?

Redakcja-SK

jasonsPrzez trzy tygodnie oglądam cztery zgłoszone prace na konkurs o perspektywie.Nagle okazuje się,że jest ich więcej,co widać po zwycięskich i wyróżnionych.Poprzednio gdy dodawałem zdjęcia,mogłem je zobaczyć w galeriach konkursowych,obecnie nie.No i trochę zgłupiałem,a może czegoś nie wiem,lub nie umiem nagle szukać?

pod czterema pierwszymi pracami jest przycisk (link) z napisem rozwiń - jak się w niego kliknie pokażą się wszystkie prace

jasons

Dziękuję bardzo Redakcjo:)Cóż mi rzec...ślepy w karty nie gra...Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

aniut

Ania Wibig2024-05-24 09:47:23 aniut

Super osoba, jestem wzruszona!…

topian

Jak i czym fotografować w górach2024-05-23 14:59:46 topian

Jeśli chcesz nowy w cenie do 3k. To masz wybór pomiędzy Sony A6000 APS-C vs Olympus M10MK2 lub…

dawid

Jak i czym fotografować w górach2024-05-13 22:16:00 dawid

Wiele z tych zdjęć to wschody i zachody słońca w górach. Jak wygląda temat chodzenia po…

maril

Małgorzata Tymińska2024-04-25 16:42:25 maril

Super zdjęcia…