Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Miasto imitacją natury. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył onlymind

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Marek Waśkiel

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: onlymind

miejsce 2: 0 0 (anto)

miejsce 3: Przemek Damek (pi_di)

Uzasadnienie fotografa

Dziękuję za nadesłanie mnóstwa pięknych prac. Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło poszukać wokół siebie imitacji natury. Obserwacja świata w naszym otoczeniu wzmacnia naszą wrażliwość i kształtuje wyobraźnie. Taka generalna uwaga: im mniej natury w zdjęciach tego konkursu, tym dla nich lepiej (chodzi o obecność nawet śladowych elementów).

1 miejsce: onlymind

1 miejsce: onlymind

Miejski krajobraz tak mocno nawiązujący do natury: jak góry, jak strumienie – pokazany w efektownych światłocieniach, odwołujących się do klasycznych czarno-białych fotografii pejzażowych.
2 miejsce:  anto

2 miejsce: anto

Pięknie wypatrzone górskie grzbiety z linią ścieżki. Widać, że wyobraźnia działa. Widzieć coś odmiennego niż wszyscy wokół nas to świetna droga do rewelacyjnych zdjęć.
3 miejsce: Przemek Damek (pi_di)

3 miejsce: Przemek Damek (pi_di)

Jakbym stał nad rwącą rzeką, obserwując wznoszącą się nad nią skarpę. Prosta i sugestywna opowieść o miejskich imitacjach.

Wyróżnienia: za wnikliwą obserwację miejskiego krajobrazu i piękne pokazanie tematu: Ptaszynskiphot, marecki73, skurczmelnowp.pl, piotr.kropka.pieczykolan, _an_, djzorka5.

 
 

Komentarze

hankazet

Zaskakująca prostota i trafność podejścia do miasta, jako miejsca do życia. Na codzień może tego nie zauważamy, że infrastruktura miejska jest imitacją natury. My - najczęściej tak na to nie patrzymy. Ale zwierzęta - ssaki, ptaki, płazy, gady, owady - przybywają do miasta, bowiem widzą w nim namiastkę, tak - imitację - natury. A kiedy tej naturalnej natury jest w mieście dużo, tym lepiej. Marzy mi się taki poziom świadomości ludzi, że wreszcie dojrzą zwierzęta obok nas, wręcz z nami, żyjące tu i rozmnażające się, znajdujące w mieście pokarm i warunki do bytowania. Tym bardziej, że budując miasto i całą jego infrastrukturę, zabraliśmy zwierzętom ich tereny, jakie zajmowały od milionów i setek tysięcy lat. Musimy się posunąć i dać zwierzętom prawo do życia z nami w naszych/ich miastach. A nawet poprawić te warunki, tak żeby nam razem żyło się tu lepiej ... :)
Piękny temat na konkurs fotograficzny :)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…