Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Las po zachodzie słońca. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła Natalia Kozlowska

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Michał Kość

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: Natalia Kozlowska (kokonate)

miejsce 2: Mateusz Budzisz (maetusz)

miejsce 3: macchophoto

Uzasadnienie fotografa

kokonate

Miejsce 1: kokonate

Zadanie było dość trudne. Dodatkowo niewiele zdjęć spełniło postawiony warunek, czyli sfotografowanie ciemnego lasu po zachodzie słońca. Postanowiłem przyznać pierwsze miejsce tej pracy, ponieważ zdjęcie spełnia warunki zadania, a także pokazuje tajemniczy, mroczny las. Ma swój niesamowity klimat, który tworzą wyłaniające się z ciemności połyskujące pnie drzew. A nad nimi przebija się gwiaździste niebo.
Autor wybrnął pomysłowo z zadania, doświetlając delikatnie pierwszy plan, co dało ten mroczny, tajemniczy efekt. Brawo za pomysł!
 Mateusz Budzisz (maetusz)

Miejsce 2: Mateusz Budzisz (maetusz)

Niesamowity efekt uzyskał autor poprzez oświetlenie postaci mocnym światłem z tyłu. Niesamowitości dodają temu zdjęciu równoległe smugi światła rozchodzące się w całkowitej ciemności. Długi czas naświetlania wydobył dużo szczegółów z czarnego lasu. I o to chodziło: aby pokazać, że i w niemal całkowitej ciemności da się zrobić ciekawe zdjęcie.
macchophoto

Miejsce 3: macchophoto

To z kolei zdjęcie zostało zrobione w niemal całkowitej ciemności – sądząc po parametrach naświetlenia i uzyskanym efekcie. Efektem jest nocny klimat, podkreślany przez rozgwieżdżone niebo ponad czarnymi konturami drzew. Na dole snują się wieczorne mgły. Fajny pomysł, z dużym potencjałem.

Trzy wyróżnienia za ciekawe zdjęcia lasu, choć niespełniające warunków – nie były robione po zachodzie słońca. Mimo wszystko oddają tak ulubiony przez mnie mroczny charakter lasu czy puszczy – tego właśnie tam szukam, fotografując. Na tych zdjęciach widać piękno lasu, który wyłania się z ciemności i jest tylko chwila, którą trudno uchwycić obiektywem aparatu fotograficznego. Również brawo autorzy!

 
 

Komentarze

mavnz78

Mam takie dziwne wrażenie, ze straszenie mało dzieję się na stronie szerokiego kadru. Oczywiście jest konkurs raz w miesiącu ale to jest za mało. Jest bardzo mało artykułów i nie ma takiego miejsca na stronie aby użytkownicy mogliby prowadzić jakieś rozmowy, dzielić się lub prowadzić jakieś warsztaty. Opcji wiele... Czy jest to możliwe w przyszłości?

domi_lupo

Nie sposób zgodzić się z regulaminem konkursu: kurs fotograficzny wygrywa osoba, która wyśle najlepsze foto. Powinien wygrać autor najgorszego zdjęcia, żeby móc iść na kurs i nauczyć się czegoś :D

mavnz78

domi_lupoNie sposób zgodzić się z regulaminem konkursu: kurs fotograficzny wygrywa osoba, która wyśle najlepsze foto. Powinien wygrać autor najgorszego zdjęcia, żeby móc iść na kurs i nauczyć się czegoś :DTeoretycznie ma to sens :)

mirotwo55

a osoba, która wygra konkurs ma okazję doszlifować swoje umiejętności prawda ? :)

reaper

mavnz78


Szkoda że tak to nie działa :P Ale myślę że w tych konkursach naprawdę ciężko amatorom wygrać, bo też sprzętu się nie ma, czy studia, no i przez takie coś nie ma się szans z profesjonalistami

dziax

dziax 2017-04-25 17:34:51

reaperSzkoda że tak to nie działa :P Ale myślę że w tych konkursach naprawdę ciężko amatorom wygrać, bo też sprzętu się nie ma, czy studia, no i przez takie coś nie ma się szans z profesjonalistami

Moim zdaniem nie sprzęt czyni fotografem, a umiejętności. Ja jako amator startuje bo trzeba próbować i dalej szlifować umiejętności, a nie poddawać się na starcie. :) A może kiedyś wygram z litości :P

Body

Body 2017-05-02 19:36:00

mavnz78Mam takie dziwne wrażenie, ze straszenie mało dzieję się na stronie szerokiego kadru. Oczywiście jest konkurs raz w miesiącu ale to jest za mało. Jest bardzo mało artykułów i nie ma takiego miejsca na stronie aby użytkownicy mogliby prowadzić jakieś rozmowy, dzielić się lub prowadzić jakieś warsztaty. Opcji wiele... Czy jest to możliwe w przyszłości?

...masz rację, to nudny portal, nie wiem dla czego jeszcze tu jestem, może dla historii prac domowych (42) , a może dla pewnych praktycznych chwytów, trochę tu snobizmu (Nikon) i sam nie wiem czego ... :/

mavnz78

Body


Myślę , ze brak tu pewnego "wołania o pomoc " mając na myśli , prośby użytkowników strony do administracji szerokiego kadru . Myślę , tez ze po moim wcześniejszym wniosku aby przyznwac wyróżnienia za drugie i trzecie miejsce , administratorzy posłuchali i wiedza co jest na rzeczy . Byc może i tym razem wezną pod uwagę i rozwiną stronę a nie zeli będą klepać konkurs miesiąc w miesiąc i starać się podtrzymać " umierający produkt "

Redakcja-SK

mavnz78Myślę , ze brak tu pewnego "wołania o pomoc " mając na myśli , prośby użytkowników strony do administracji szerokiego kadru .


Głos użytkowników jest dla nas najważniejszy ;) W miarę możliwości staramy się wdrażać Wasze pomysły.
Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasz najnowszy cykl: „Twoje zdjęcia okiem ekspertów"(https://www.szerokikadr.pl/wydarzenia/nowy-cykl-twoje-zdjecia-okiem-ekspertow). Do 17 maja można nadsyłać swoje zdjęcia ...

marek
oceń+--1

marek 2017-05-16 14:13:39

Tylko wstawiać nędzne zdjęcia i wygrywasz :)

2017-05-18 10:12:49

Zawsze ktoś się czuje po ogłoszeniu wyników konkursu rozczarowany.

domi_lupoNie sposób zgodzić się z regulaminem konkursu: kurs fotograficzny wygrywa osoba, która wyśle najlepsze foto. Powinien wygrać autor najgorszego zdjęcia, żeby móc iść na kurs i nauczyć się czegoś :D

Gdyby tak było jak chce domi to po co by się starać i rozwijać swoje umiejętności wystarczyło by wysłać fokę byle karki i nagroda murowana. To jest nagroda za twórczość a nie stypendium. Bardzo dobrze uzasadniony werdykt chyba najlepiej z tych w których uczestniczyłem. Ten kurs pewnie i tak nie wiele nauczy a jest zapewne tak prowadzony by pozostał niedosyt i zachęcić do wykupu dalszych, w końcu teraz światem rządzi mamona a nie komunistyczne myślenie.

bali_82

bali_82 2017-05-19 10:51:17

Gratulacje dla wygranych i wyróżnionych osób!

lestek

Właściwie to, czego można się nauczyć 'patrzać' na zdjęcia zwycięzców? Patrza się i patrza i co? Obsługi aparatu można się nauczyć z instrukcji obsługi aparatu. Potem uruchamiam kreatywność i inteligencję i przede wszystkim nie liczę że świat mnie zauważy. Papugowanie zdjęć innych fotografów nie przynosi satysfakcji wrecz czuję do nich wstręt, jak mógłbym powiedzieć że to moje zdjęcie skoro pomysł został skopiowany. Nigdy już nie zrobię zdjęcia lasu nocą :))

mavnz78

Redakcja-SK


Wolałbym aby moje zdjęcia były krytykowane przez użytkowników a nie żeli expertow którzy maja wypatrzony punkt widzenia..

Oczywiście, jeżeli jest coś nowego jest fajnie ale nie zmienia to faktu ( jak wspomniał ktoś wyżej) to nudny portal. Zgadzam się, tylko dlatego, że naprawdę malo się tu dzieje. Od i do kolejnego konkursu a pomiędzy nimi pustka.. Dlatego miendzyinymi ludzie są znudzeni.. Jest wiele możliwości aby to zmienić ale trzeba pytac i słuchać użytkowników.

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

michalmisztela

Jak i czym fotografować w górach2024-04-16 18:26:50 michalmisztela

[quote="marek_a"]Cześć, Podziwiam Twoje zdjęcia. Łatwo powiedzieć „ustawiamy ostrość na…

kania-ruda

Daleka obserwacja2024-04-07 22:20:06 kania-ruda

Wiele świetnych, nie wiadomo które wybrać, ale Lotta i te wiatraki w burzy piaskowej robią duże…

jacek

Karolina Jonderko2024-04-05 08:36:08 jacek

Fotografować można wszystko , od porodu do pogrzebu. Każdy etap wymaga od wykonującego zdjęcia…

kuba_okonski_photography

Daleka obserwacja2024-03-30 16:55:56 kuba_okonski_photography

Krajobraz Tatr z Skomielnej Białej…