Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Jestem człowiekiem. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła Jola Borysewicz

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Krzysztof Gołuch

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: Jola Borysewicz (jolania79)

miejsce 2: emikalejdoskopgmail.com

miejsce 3: Agata Janczak (agata29)

Uzasadnienie fotografa

Witam miłośników fotografii!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs. Gratuluję pomysłów oraz zaangażowania w realizację „pracy domowej”. Kiedy oglądałem zdjęcia, nasunęła mi się refleksja, że za tymi obrazami stoją konkretne ludzkie losy. Jak widać z nadesłanych fotografii, czasami nie są to proste historie. Zdaję sobie również sprawę, iż temat konkursu nie był łatwy, ponieważ fotografowanie ludzi to jedno, a wniknięcie w ludzką osobowość czy ludzkie relacje to jest już o wiele trudniejsza sprawa. Chciałbym podkreślić, że każdy konkurs zawsze jest wypadkową gustów i opinii osób dokonujących wyboru. Inna osoba na moim miejscu dokonałaby prawdopodobnie całkiem innego wyboru. Dlatego do konkursów należy zawsze podchodzić z rezerwą i z przekonaniem, że jeżeli Wasza fotograficzna droga jest słuszna, to należy się jej trzymać, dużo pracować, a prędzej czy później zostaną docenione Wasze fotografie.

Z wyborem zwycięzców miałem problem i biłem się z myślami, jakie wybrać fotografie. Nadszedł jednak czas, kiedy musiałem się zdecydować.

Pierwszą nagrodę przyznałem fotografii nadesłanej przez jolania79. To piękny i wzruszający portret pary seniorów prawdopodobnie podczas jakiejś uroczystości. Centralna kompozycja oraz delikatne światło malujące twarze bohaterów nadają całej kompozycji bardzo subtelnego blasku. Dopełnieniem całości jest spojrzenie, jakim mężczyzna obdarza swoją partnerkę. Uchwycenie takiego momentu w relacjach i emocjach ludzi jest wyjątkowe.

Drugą nagrodę przyznałem fotografii nadesłanej przez emikalejdoskopgmail.com. To bardzo ciekawy temat i niebanalna kompozycja zdjęcia. Fotografia rozgrywa się na dwóch planach: pierwszym, nieostrym, z sylwetką grającego na gitarze mężczyzny, oraz drugim: ostrym, z buziami dzieci wpatrzonych w grającego mężczyznę. Fotografia emanuje ciepłem i radością dzieci. W tym zdjęciu mamy uchwycony wyjątkowy moment bycia razem i radości ze wspólnego muzykowania.

Natomiast trzecią nagrodę przyznałem fotografii nadesłanej przez agata29. To bardzo spokojny i intymny portret starszej kobiety. Autorka fotografii bardzo blisko podchodzi do swojej modelki. Subtelna praca ze światłem ukazuje całe piękno kobiecej twarzy, zmarszczek i oczu. W fotografii jest wyczuwalne pewne napięcie, które nadaje obrazowi dodatkowej dramaturgii.

Chciałbym jeszcze przyznać kilka równorzędnych wyróżnień za bardzo ciekawe pomysły fotograficzne, pracę z światłem i zaangażowanie w realizację tematu.

Wyróżnienia otrzymują fotografie nadesłane przez : outline, mrufka8, scottom, lindalinqen, alicja712 oraz efka8.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo radości z fotografii!
Krzysztof Gołuch

jolania79

Miejsce 1: jolania79

62 lata, 21929 miesięcy, 95344 tygodnie, 16017948 godzin od kiedy powiedzieli sobie "tak". I od tego czasu nic się nie zmieniło...no może trochę siwych włosów czy zmarszczek, ale i wspólnych doświadczeń czy wspomnień...
Emilia (emikalejdoskopgmail.com)

Miejsce 2: Emilia (emikalejdoskopgmail.com)

Na zdjęciu jest moja niepełnosprawna córka Laura w otoczeniu młodszej siostry i ojca. Laura cierpi na rzadką chorobę genetyczną - musi oddychać przez rurkę tracheostomijną, widoczną na szyi. Jej historię można poznać na blogu http://www.kochamylaure.pl
Agata Janczak (agata29)

Miejsce 3: Agata Janczak (agata29)

Tęsknota
 
 

Komentarze

shawrus

Nic nie wysłałem jeszcze :((((, a dostaje informację, że już wysłałem.

fototraper

świetny poziom konkursu, fotograf będzie miał ciężkie zadanie wyłonić zwycięzce :) moi faworyci to duszyczka, saulute i fotografaandrzej333

2017-10-06 14:10:54

wloczykij ,cudne,
........nie moge oderwac oczuuuuuu.......

kawus

kawus 2017-10-22 22:13:23

piękne zdjęcia:) gratuluję zwycięzcy:) portret jest na prawdę przepiękny:)

palmowa

cudowne prace, a zdjęcie które wygrało bardzo poruszające. W dzisiejszych czasach przydałoby się brać przykład z takich ludzi

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

glen

Ptak w krajobrazie2023-08-17 17:40:53 glen

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…

bartosz

Czarek Sokołowski2023-08-15 23:48:35 bartosz

-tylko radosne zdjęcia !????????????????????…