Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Fotografia sąsiada. Rozstrzygnięty!

Zwyciężyła 0 0

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Jacek Turczyk

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: 0 0 (ewamaria)

miejsce 2: Mateusz Boinski (lalapetit)

miejsce 3: Agnieszka Jończyk (agajoczyk)

Uzasadnienie fotografa

Bałem się trochę, że brać fotograficzna potraktuje temat dosłownie i będę wybierał spośród kilkudziesięciu zdjęć ludzi stojących w budynku naprzeciw na balkonie. Fajnie, że było dużo różnych zdjęć, do których można wymyślić i dopowiedzieć interesujące historie.

Bardzo się cieszę, że miałem przyjemność oglądania tylu ciekawych zdjęć i że większość miała w sobie tę iskierkę optymizmu, którego mamy coraz mniej dookoła nas.

1 miejsce: Ewa Kłosowska (ewamaria)

1 miejsce: Ewa Kłosowska (ewamaria)

Zdjęcie, które przykuło moją uwagę, to obraz starszego pana karmiącego mewy. Urzekł mnie optymizm i spokój bijący z niego, a w czasach, kiedy rozpoczynamy dzień statystykami, ile osób jest zarażonych, ile umarło na covid, a ile próbowało sforsować naszą granicę w nadziei na dostanie się do lepszego świata, jest to taki promyk nadziei, że świat do końca nie zwariował. Patrząc na to zdjęcie, uciekam w krainę beztroski i radości, gdzie czas dawno się zatrzymał. Nie wiemy, jakie problemy trapią bohaterów, widzimy tylko starszego mężczyznę, który niczym młodzieniec ze swoją dziewczyną karmi ptaki na plaży. To bardzo ciepłe i optymistyczne zdjęcie i w pełni zasługuje na miejsce pierwsze.
2 miejsce:  Mateusz Boinski (lalapetit)

2 miejsce: Mateusz Boinski (lalapetit)

Zdjęcie mężczyzny z psem na moście kolejowym to miejsce drugie. Na jego temat można by wypisać cały toner w drukarce, a i tak bym do końca nie oddał wymowy i symboliki każdego elementu kadru. Dla mnie to piękne zdjęcie psa, który wyprowadza swojego pana na spacer z dala od komputera i zgiełku miasta.
3 miejsce: Agnieszka Jończyk (agajoczyk)

3 miejsce: Agnieszka Jończyk (agajoczyk)

I trzecie miejsce – zdjęcie mężczyzny, który rozmawia z kobietą stojącą w oknie. Podobnie jak w zdjęciu pierwszym, tu też mamy uchwyconą bardzo intymną chwilę; nie wiemy, czy to brat odwiedza siostrę, która jest na kwarantannie, może ukochany na pożegnanie wyznaje ostatni raz miłość swojej ukochanej, a może po prostu jak co dzień sąsiad wita się z sąsiadką. Zdjęcie proste i dobrze skomponowane, z bardzo pozytywnym przekazem.
 
 

Komentarze

doktorowa

Szanowni, nie mogę dołączyć pliku do formularza. Obawiam się, że ze Państwa stroną coś się dzieje. pozdrawiam Zu

Redakcja-SK

doktorowaSzanowni, nie mogę dołączyć pliku do formularza. Obawiam się, że ze Państwa stroną coś się dzieje. pozdrawiam Zu

Dzień dobry,
prosimy o przesłanie zdjęcia na adres support@szerokikadr.pl, sprawdzimy czy jest dobrze przygotowane (rozmiar i wielkość pliku)

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

adku

Łukasz Bożycki2023-11-27 00:28:27 adku

Świetne są takie dokumenty, podziwiam za wyobraźnię, wytrwałość i ciężką pracę???? Dużo…

piania

Moja tożsamość2023-11-20 11:00:29 piania

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojej fotografii:-)…

romuald

Sikory, sikoreczki, sikorak2023-11-06 13:50:28 romuald

Rozumiem, że ładne dziewczyny i zegarki a może też sikorka z dziewczyną i zegarkiem wchodzą w…

starynikon

Łukasz Bożycki2023-11-05 20:12:06 starynikon

Przepiękne zdjęcia, wywiad super. Brawo !…