Sprawdzanie
Szeroki Kadr

Konkurs na temat: Duchowość. Rozstrzygnięty!

Zwyciężył SK

Pracę domową zadał Fotograf miesiąca: Tadeusz Żaczek

Zobacz profile zwycięzców:

miejsce 1: SK

miejsce 2: Andrzej Błoński (andre6612)

miejsce 3: Stanisław Borzęcki (stanbor)

Uzasadnienie fotografa

Jestem pozytywnie zaskoczony liczbą nadesłanych prac. Musze przyznać, że interpretacja tematu przez niektórych autorów zdjęć  była dość zaskakująca. Moim zadaniem jest przyznanie trzech nagród, ale uważam, że Wszyscy jesteście wygrani mierząc się  tematem, który uważam za trudny, gdyż jest wielowątkowy, a przez to niełatwy do przekazania w formie zamkniętego kadru.

W obecnej dobie fotografia stała się powszechna, wykonujemy mnóstwo zdjęć zupełnie nieprzemyślanych. 

Wasze prace,  w przeciwieństwie do tego zalewu, niosą niesamowity potencjał, który mam nadzieję,  wykorzystacie w dalszej swojej pracy.

Życzę powodzenia!
Tadeusz Żaczek

1 Miejsce: bergix

1 Miejsce: bergix

We współczesnym globalnym społeczeństwie człowiek jest maleńkim ziarenkiem, co pokazuje ta fotografia ale siłą tego zdjęcia jest moc spokoju, wyciszenia i zapewne modlitwy lub rozmowy z samym sobą. Geometria kadru i światło wypełniające wnętrze dopełniają harmonii sceny. Życzę sukcesów!
2 Miejsce: andre6612

2 Miejsce: andre6612

Szczerze przyznam, że po przejrzeniu wszystkich fotografii, na początku nie brałem tej pod uwagę jako pracy zasługującej na nagrodę. Po głębszej analizie urzekła mnie jednak wieloplanowość tego kadru, a najbardziej znużenie, zaciekawienie, czy też zaduma młodego człowieka, wynikająca z lektury Talmudu. Chaos, który odczytałem na początku, zamienił się w uporządkowany kadr. Jestem pod wrażeniem.
3 Miejsce: stanbor

3 Miejsce: stanbor

Patrząc na portret na fotografii odczuwa się potrzebę zachowania absolutnej ciszy, aby nie zakłócać spokoju tego obrazu. Światło świec pięknie buduje nastrój i przypomina obrazy starych mistrzów. Wiem jak jest trudno pracować w takich sytuacjach, aby nie przeszkadzać i nie zwracać na siebie uwagi. Gratuluję!
 
 

Wszystkie zgłoszone prace

rozwiń

Komentarze

mojeniebo

Niesamowity film o autorze. Oglądałam i słuchałam z zapartym tchem. Piękne kadry i ten spokój płynący z głosu pana Tadeusza. Historia jego drogi fotograficznej taka.. prawdziwa. Cieszę się, że w szaleństwie fotograficznego haosu jest ktoś kto ma tak dobrą i mocną siłę przekazu spokoju. Temat DUCHOWOŚĆ - będzie dla mnie wyzwaniem, którego chętnie się podejmę.

anyamery

Duchowość to nie wyłącznie religijność ,to cisza i spokój serca,to głębokie JA w którym mieści się cały wszechświat niezaklocony nienawiścią gniewem i negatywną myślą.

hankazet

Siła osobistego przeżycia ... Coś zapierającego dech w piersiach. Stoisz, patrzysz i chce ci się śpiewać, zlecieć w powietrze. Rozpiera radość i uwielbienie wszystkiego dookoła ... To wir światła i zamęt w myślach. To też jest duchowość moim zdaniem.

pannahanna

anyamery, pięknie ujęłaś duchowość, zgadzam się z Twoimi słowami! :)

zdzichu

Znowu nie zdążyłem. No trudno, może na nastęþny się wyrobię :(

Dodaj komentarz

Ponieważ nie jesteś zalogowany, Twój wpis będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

Dodaj swój post

waldemar

Zdjęcie szczęśliwych ludzi2023-10-01 11:31:52 waldemar

Hala odpraw. Lotnisko Antalya - Turcja…

bludenko

Dorota Awiorko2023-09-24 02:42:23 bludenko

Piękne wnętrze Artystki to i fotografie piękne! Dzięki takim ludziom jak Pani Dorotka życie…

maril

Filip Blaauw2023-09-03 18:04:26 maril

Świetne zdjęcia gratuluje pasji…

agnieszkaf

Ptak w krajobrazie2023-08-28 21:24:05 agnieszkaf

[quote=""]Czatownia nad Gadzinowym zarośnięta inne tez ruina.....gdzie fotografować Reszta tylko…